Uwaga, uzależnieni od Gandalfa! Świeży towar  - zdjęcie
23.08.15, 07:52

Uwaga, uzależnieni od Gandalfa! Świeży towar

8

Jeszcze w tym roku pojawi się w księgarniach nieznana dotychczas książka Johna Ronalda Reuela Tolkiena. „The story of Kullervo” jest inspirowana fińskim poematem narodowym.

Książka historia jednego z bohaterów "Kalevali", fińskiego poematu narodowego. Opowiada historię Kullervo Nieszczęsnego - sieroty wychowanego przez czarodzieja. Okrutny mag wcześniej wziął do niewoli matkę chłopca i zabił jego ojca. Zdaniem przedstawicieli wydawnictwa HarperCollins to najbardziej mroczna z opowieści jakie napisał twórca „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Dlaczego książka nie była dotychczas znana?

W lutym 2016 r. do księgarni trafi z kolei „A Secret Vice”, rozszerzona wersja eseju Tolkiena z 1930 r. Esej ten już wcześniej, pod polskim tytułem "Tajony nałóg" można było znaleźć w "Potworach i krytykach". Na stronach tej książki znajdą się też dyskusje na temat języków Tolkiena w szerokim kontekście współczesnej twórczości fantasy. Zarówno książkowej jak i filmowo-serialowej (m. in. "Gry o Tron").

KJ/Gosc.pl

Komentarze (8):

anonim2015.08.23 8:10
Wreszcie! Wreszcie Fronda zrozumiała, że Gandalf to zło wcielone. Nie można rzekomo bronić wiary pod pseudonimem maga palącego fajkowe ziele.
anonim2015.08.23 11:28
Tomasz dobrem wcielonym tez nie jestes, ani nie idziesz droga Apostola Tomasza, ani droga wielu swietych ktorych imie bylo Tomasz - a mowi o tym twoj zlosliwy jezyk.
anonim2015.08.23 12:20
@Taro - muszę odpowiedzieć cytatem z klasyka: "(Mat. 7:3–5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." Jak wy, ludzie wierzący obronę swojej wiary zaczniecie od pokonania nienawistnych trolli takich jak Gandalf (i wielu innych)- trolli umiejących tylko ubliżać, poniżać i opluwać - to może będziecie mieli podstawy do oceny języka innych. Nie widziałem cię krytykującego Gandalfa i jego "paniał tawariszcz debilek?". Podziwiam tą dwulicowość, w pełni świadomą. Póki co oni są tu gwiazdami, bo nabijają oglądalność i przyciągają łowców lol-kontentu. To sprzedaje reklamę. Ale czy to służy Bogu? Jesteście współczesnymi faryzeuszami.
anonim2015.08.23 17:33
@TomaszPi Pokonaj Gandalfa merytorycznie. Już życzę powodzenia.
anonim2015.08.23 20:20
@marekwu - ciężko będzie. Odnoszę wrażenie, że on rozumie tylko w języku rosyjskim. Pewnie zresztą dlatego go używa. Po polsku - co już zauważyłem - ni w ząb nie rozumie, niezależnie od poziomu tłumaczenia. Znaczy - uczony hasłowo, prymus ale bez polotu. A ja ani po rosyjsku nie umiem, ani szkoły politruków nie kończyłem. Tak więc masz rację - jestem bez szans.
anonim2015.08.23 20:30
Tomasz Pi acha... :D :D :D
anonim2015.08.26 8:46
Tytuł musi wiązać czytelników z narkomanami?
anonim2015.08.26 10:28
Szkoda, że serialu pewnego nie powtórzą w TV, to i ja dostałbym recenzję swojej postaci przez TomaszaPi.