UWAGA!!! Upały groźne nawet dla życia - zdjęcie
06.06.19, 13:35Fot. Pixabay, CC 0

UWAGA!!! Upały groźne nawet dla życia

4

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed upałami. W ostatnich dniach temperatury powietrza w kraju sięgają 30 stopni Celsjusza. Może to stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Jan Bondar - rzecznik GIS podkreśla, że przy tak wysokich temperaturach najważniejsze jest nawadnianie organizmu. Według niego, w tych dniach stale trzeba mieć przy sobie butelkę z wodą i dużo pić. Dieta powinna być bogata w warzywa. Ponadto należy unikać - jeśli to możliwe - dużego wysiłku fizycznego na dworze w godzinach największego nasłonecznienia.

Wysokie temperatury mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych z przewlekłymi chorobami, między innymi układu krążenia. W grupie ryzyka osób narażonych na odwodnienie są także bardzo małe dzieci oraz robotnicy pracujący na słońcu przy różnego rodzaju pracach budowalnych.

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze (4):

Ozon512019.06.7 0:03
Co to za dziwni, napastliwi, toczący pianę pogardy i nienawiści, ludzie się tutaj wypowiadają? Czy są to może absolwenci Wieczorowego Uniwersytetu Marksistowsko-Leninowskiego? A może sąto osoby poturbowane w życiu? Tyle w nich żółci!
andrzejhahn32019.06.6 19:29
i dlatego ubierajcie czapeczki kiedy wychodzicie na sloneczko nieuki frondowskie aby nie dostac udaru
Milion samochodów elektrycznych2019.06.6 19:19
To wina lewaków! To oni wymyślili "globalne ocieplenie" i takie są skutki.
lolek kremowka2019.06.6 15:28
Gdy w zeszłym roku Rosję nawiedziły upały, które były przyczyną wielu pożarów - Frendzel pisał o karze Bożej za grzechy. Gdy w Polsce powódź lub susza - Frendzel pisze o nieszczęściu. Gdy paliła się Notre Dame - Frendzel pisał o przesłaniu Bożym i karze za grzechy laicyzującej się Francji i Europy. Gdy kilka dni temu w Gdańsku spłonął dach jednego z najstarszych kościołów - Frendzel nie pisał o karze a o nieszczęściu. Obłuda pełną parą - samozaoranie i samozmiażdżenie.