Uwaga! Aż dwa leki WYCOFANE z aptek - zdjęcie
04.03.18, 13:20

Uwaga! Aż dwa leki WYCOFANE z aptek

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu serie dwóch leków. Chodzi o silny lek przeciwbólowy Methadoe Hydrochloride Molteni oraz o popularny lek na kaszel, Omnisolvan.


W sprzypadku Methadoe Hydrochloride Molteni poinformowano, że ,,seria produktu leczniczego nie spełnia wymagań ze względu na zaniżoną zawartość syropu w opakowaniu oraz zawyżoną gęstość syropu i zawartość chlorowodorku metadonu''. Numer wycofywanej serii to 12501 15, ważność do III 2020.


Omawiany lek wykorzystuje się między innymi lecząc uzależnienie od morfiny i heroiny, podczas leczenia zespołu abstynencyjnego lub do uśmierzania wyjątkowo silnego bólu.


Drugi z wycofywanych leków to popularny lek na kaszel Omnisolvan; seria 6110314 ważna do X 2019 roku ,,nie odpowiada wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości substancji czynnej'', poinformowano.


Oba wycofywane leki usuwane są z hurtowni i aptek, a pacjenci, którzy już je nabyli, mogą zwrócić je w trybie reklamacji na podstawie dowodu zakupu, paragonu lub faktury.

mod/gif