Ustawa o TK jeszcze w tym tygodniu? - zdjęcie
15.12.15, 15:30

Ustawa o TK jeszcze w tym tygodniu?

3

Posiedzenie sejmu zostało przedłużone do czwartku. Czeka nas seria głosowań m.in. nad nowelizacją budżetu, czy podatkiem bankowym. Bardzo możliwe, że w najbliższych dniach sejm zajmie się też ustawą o Trybunale Konstytucyjnym.

Wbrew zapowiedziom polityków PiS, Sejm nie zajmie się dziś ustawą „naprawiającą” Trybunał Konstytucyjny. Projekt – przynajmniej na chwilę obecną – nie wpłynął do Sejmu. Nie jest jednak wykluczone, że posłowie w tym tygodniu zajmą się ustawą – posiedzenie zostało bowiem wydłużone do czwartku.

Dziś posłowie na sali plenarnej od 15:15 aż do 1:00 w nocy zajmą się przede wszystkim sprawozdaniem do nowelizacji tegorocznego budżetu państwa – wraz z tzw. ustawą okołobudżetową – oraz do ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2016 rok.

W dzisiejszym harmonogramie jest także sprawozdanie do projektu zakładającego przedłużenie umów wszystkich szpitali w Polsce z NFZ do 2017 roku. Sejm zajmie się tym punktem w nocy.

Na środę rano – między 9:00 a 10:30 – zaplanowano blok glosowań, w czasie którego zostanie przyjęta wspomniana wcześniej nowelizacja budżetu.

O 10:30 odbędzie się pierwsze czytanie projektu wprowadzającego podatek bankowy. Następnie odbędą się pierwsze czytania 3 projektów dot. jednorazowego dodatku pieniężnego dla emerytów.

Na 13:30 zaplanowano pytania w sprawach bieżących, a na 16:00 – informację bieżącą. Posiedzenie będzie kontynuowane w czwartek, ale porządek nie jest znany.

emde/300polityka.pl

Komentarze (3):

anonim2015.12.15 16:50
@konkretny + A nie zauważyłeś przypadkiem, że nie kto inny jak tzw. iluminowani, oświeceni z PO, próbowali zawłaszczyć władzę w RP.
anonim2015.12.15 17:07
@konkretny co za szybka reakcja a czy Np. ustawa o ubezwłasnowolnieniu Prezydenta RP nie jest takim jawnym przykładem chorowania na władzę w RP tzw. oświeconych Talmudystów z PO
anonim2015.12.15 20:52
@konkretny + Jakoś dziwnie masz krótką pamięć kiedy tę Ustawę PO uchwalał,o to nie wiedzieli że wyborów do Sejmu i senatu nie wygrają. A ponieważ wierzyli że będą dalej rządzić w RP to i Marszałek byłby ich. To dla siebie chcieli wyciągnąć korzyść ! Iszkariotowa zdrada RP - kryła się za tym nowym porządkiem prawnym.