Ustawa futerkowa. Prezydent Duda mocno: Chcę powiedzieć ze stanowczością, ale i gniewem... - zdjęcie
20.09.20, 16:20Screenshot TVP Info

Ustawa futerkowa. Prezydent Duda mocno: Chcę powiedzieć ze stanowczością, ale i gniewem...

42

Obiecuję z tego miejsca rolnikom, że gdy ustawa w ostatecznej postaci przyjdzie do mnie, będę przy tej decyzji miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, ale będę miał także na względzie byt i jakość życia polskich rolników” – zapewniał dziś prezydent Andrzej Duda w Warszawie,

W trakcie Dożynek Prezydenckich w Warszawie Andrzej Duda podkreślał także:

Chcę powiedzieć ze stanowczością, ale i w pewnym sensie z gniewem, że padło wiele nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny paść, szczególnie z ust osób, które na rolnictwie się nie znają, często nie widzieli, w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt”.

Zaznaczał, że niezwykle ważne jest dla niego to aby zwierzęta traktowane były humanitarnie oraz żyły w jak najlepszych warunkach. Odnosząc się do trwającej dyskusji nad ustawą o ochronie zwierząt podkreślił, że nie wolno w tym momencie zapominać o rolnikach i jak dodał:

Na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość życia jego i jego rodziny”.

Zaznaczał, że polskie rolnictwo potrzebuje ciągłego wsparcia ze strony rządu, zrozumienia oraz dobrego zarządzania i gospodarowania.


dam/TVP.Info, Fronda.pl

Komentarze (42):

Alojzy Cedzidlo2020.09.23 13:03
Myślę , myślę i nic wymyślić nie mogę . Piszę ,piszę i proszę i wszyscy maja to w nosie . A chodzi o prostą sprawę . Jak ROLNICY uprawiają norki . Zbiory przeprowadzają przy pomocy kombajnów czy ręcznie , po dawnemu . A farmy hodowlane, i hodowla zwierząt na futerka czy hodowla na mięsko ,to co , to też rolnictwo. ?
Jan Radziszewski2020.09.21 16:06
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
rebeliant2020.09.21 13:04
Sprawa jest prosta jeśli chodzi o branżę "futerkową" - otóż trzeba tych ludzi przeprowadzić przez restrukturyzację, która zamieni im norki i lisy na owieczki, kozy, przemysł lniany, wyroby sztruksowe. I w tej sprawie trzeba naciskać na fundusze EU. Będzie wełenka, mleko, może porządny sztruks. A co do tych futer... neandertalczycy mieli okoliczności, w których mogli traktować zwierzęta lepiej, gdyż polowali na zwierzęta wolne, uśmiercali szybko i skutecznie mniej boleśnie i dokuczliwie niż to czynią zwierzęta drapieżne. I to powinno być taką linią naturalnego rozsądku - drapieżniki potrafią długo i boleśnie obchodzić się ze zwierzyną, na którą polują. My jeśli uczynimy to zdecydowanie, profesjonalnie i znacznie szybciej, to jest to do przyjęcia.
Natalja Siwiec2020.09.21 9:17
Duda costam śmie popiskiwać spod pantofla prezesa?
aaa_kotki_dwa2020.09.21 8:50
Podpiszesz wszystko co ci każą. Kaczyński locuta, Du*a finita.
Kubary2020.09.21 8:01
Panie Prezydencie - rolnicy i reszta narodu liczy na Pana
Anonim2020.09.21 7:47
Panie Prezydencie, humanitatyzm dotyczy ludzi, nie zwierząt.
Anonim2020.09.21 7:51
humanitaryzm miało być
Anonim2020.09.21 7:00
Aco z myszami? Czy mogę je pułapką mordować? Wszak to zwierzę futerkowe?
.s.2020.09.21 7:30
Kup sobie kota, wtedy nie będziesz musiał je pułapkami mordować. Kotek przegoni towarzystwo.
Anonim2020.09.21 7:41
Ale kot nie stosuje wstępnego ogłuszania więc jest nielegalny.
Łagodny2020.09.21 9:00
BRAWO Anonim,WSPANIAŁA ODPOWIEDŹ. Z tym ,że Kota możesz od EKO--Prezesa pożyczyć. Bucha,cha,ha.
franco2020.09.21 7:58
daj se siana
Anonim2020.09.21 8:06
Siano też nielegalne - Greta zrobi straszną minę, bo rolnictwo niszczy planetę.
ryszard2020.09.21 4:09
Kiedy społeczni stwierdzą, że gospodyni jest w dobrostanie a gospodarz na łańcuchu, to będzie wszystko OK.
Anonim2020.09.21 7:06
hahaha, dobre :))) I wreszcie znajdziemy się w raju.
j23żyje2020.09.21 0:56
Przecież ta ustawa, będąca początkiem likwidacji polskiego rolnictwa (tak jak kiedyś zlikwidowano przemysł) jest początkiem planu, który w krótkim terminie ma zmonopolizować handel mięsem koszernym przez eskimoskie gminy wyznaniowe, a w długim terminie jest elementem szerszego planu realizowanego metodą salami przez lewicę, będącą narzędziem w rękach Eskimosów, którego zadaniem jest z jednej strony sprowadzenie ludzi do poziomu zwierząt (bez religii, bez tożsamości, bez narodowości, konsumujących to co im podadzą ich panowie), a z drugiej wywyższenie zwierząt do poziomu ludzi (słyszymy np. o rzeczniku praw zwierząt albo o tym że dojenie krów jest gwałtem na krowach)... Wynika to z tego że cywilizacja chrześcijańska zafundowała sobie w wyniku II wojny światowej szlachtę z przedstawicieli innej cywilizacji wyznajacej religię, według której tylko jej wyznawcy są ludźmi, a reszta jest zwierzętami (i to hodowlanymi), tylko z wyglądu przypominającymi ludzi.
j23żyje2020.09.21 0:49
Przecież ta ustawa, będąca początkiem likwidacji polskiego rolnictwa (tak jak kiedyś zlikwidowano przemysł) jest początkiem planu, który w krótkim terminie ma zmonopolizować handel mięsem koszernym przez eskimoskie gminy wyznaniowym, a w długim terminie jest elementem szerszego planu realizowanego metodą salami przez lewicę, będącą narzędziem w rękach Eskimosów, którego zadaniem jest z jednej strony sprowadzenie ludzi do poziomu zwierząt (bez religijnych, bez tożsamości, bez narodowości, karmionych tym co podadzą im ich panowie), a z drugiej wywyższenie zwierząt do poziomu ludzi (słyszymy np. o rzeczniku praw zwierząt albo o tym że dojenie krów jest gwałtem na krowach)... Wynika to z tego że cywilizacja chrześcijańska zrobiła szlachtę z przedstawicieli innej cywilizacji wyznajacej religię według której tylko jej wyznawcy są ludzmi, a reszta jest zwierzętami (i to hodowlanymi), tylko z wyglądu przypominających ludzi.przypominającymi ludzi.
Jakub2020.09.21 0:14
A ci komunistyczno faszystowscy nachodźcy na prywatnych obejściach, bez zgody właścicieli to też uchwaleni? Syn pzpr-owskiego lektora jednak zrzucił maskę! Trzeba tworzyć nową strukturę społeczną, bo to co jest to zdrajcy, renegaci, kacapowcy, oszuści, sodomici, sataniści i ludzie mający na swych rękach krew polskiego prezydenta i jego otoczenia, którzy zginęli w Smoleńsku 2010r. Czy Polska da radę? Nie siłą, nie mocą naszą, lecz mocą Bożej Łaski. " Święty Michale Archaniele ..." na różańcu, codziennie, każdy kto może!
Andy Semicki Rabin2020.09.20 22:13
...A potem veto!
Anonim2020.09.20 21:40
Uhuhuhu , jak huknę to wszyscy pochowają się w norkach . Znam tą gniewną minę rozkapryszonego bachora . Słyszało się , słyszało tę dzisiejszą mowę dla rolników . Dla norek czy lisów trzeba dostarczać pożywienie . Jeśli się je zlikwiduje to zbankrutuje szereg rolników . A kózkom i świnkom nie trzeba dostarczać pożywienia ? Manną się żywią ? A jaki to problem liski zamienić na kózki ? I mięsko dają i mleczko . No i futerko można sobie uszyć ze skórek .Czyżby brał stronę futrzarskiego geszeftu ? Na to wygląda .
Agnieszka2020.09.20 21:35
Szok. Po raz pierwszy pozytywny. Oby mu bycie mężczyzną nie przeszło.
Anonim2020.09.20 21:43
Nie bądź naiwna . W PiS są problemy a więc stał się chwilowo wahadełkiem .
Dziadyga2020.09.21 7:23
Ale że co, zawetuje ustawę? I co potem?
dr2020.09.20 20:50
ustawa jest dwuznaczna ... ale fakt mało o niej wiadomo... ale argument że ktoś jak chce chodzić w futrach to jest "Bee" jakoś do mnie nie przemawia... w tej sprawie powinni się wypowiadać inżynirey weterynarze.. bo ja np. chce używać skórzanych butów i jeść mięso.. czyli kwestia wielkości zagęszczenia i odległości od zamieszkałych siedzib i utylizacji odchodów.. co zrobić aby np. bardziej popularne były tradycyjne kożuchy .. ? owca się nadzwyczaj łatwo hoduje.. ale widomo podatki mogą być gorsze niż "nalot dywanowy" po co takie tempo i dyscyplina skoro i opozycja jest "za" ? jak już to ważniejszy jest temat aborcji ..a w "zamrażarce" TK leży i cisza... jak prezes odwołuje się od "dobrych ludzi" to niech się zajmie zakazem aborcji eugenicznej ....
kosiar2020.09.20 20:47
NIE POd PiS UJ !!!
ed2020.09.20 19:21
Panie Prezydencie Andrzeju. Ojczyzna w potrzebie. Zrób wreszcie szeroka koalicję.
poinformowany2020.09.20 19:16
Piątka Kaczyńskiego miała nie na celu zamknięcie zwijającej się branży futerkowej ale by jedni geje wyprowadzący na spacer drugich gejów nie zadawali im cierpienia i stąd osobista interwencja prezesa co do długości łańcucha minumum 6 metrów.
Po 11 ...2020.09.20 19:23
Dobre :)) Złośliwe i sarkastyczne. Me gusta :)
R2020.09.20 18:25
kaczynski wywalil Ziobre bo ten nie chcial ustawy ktora pod pretekstem epidemii usprawiedliwi wielkie zlodziejstwo - dlatego Szurek ma zastapic Ziobre a ustawe zwierzęcą zawetuje i tak prezydent więc PIS zyskuje i przykrywa tematem zwierząt temat bezkarności rządu
marek2020.09.20 17:56
Pan Kaczyński załatwił Gowina i Ziobrę . Podskakiwali i skonczyli zle. Taraz albo przyznają że są kwiatkiem do korzucha albo ...dowidzenia. Gowinowi sie przewróciło w głowie przed wyborami a Ziobro już kiedyś ten błąd popełnił.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.20 17:30
Dudx juz likwiduje PIS i rzxd ,ktory go wybrxl. Txkx wdziecznosc.
tak to widzę2020.09.20 17:28
Ta ustawa to krok w dobrym kierunku choć faktycznie organizacje ekologiczne w tym skrajnie lewackie nie powinny wchodzić ludziom na podwórka. Ta ustawa powinna się raczej w większym stopniu skupić na wielkich fermach i ubojniach.
Łagodny2020.09.20 17:18
Czy Andrzej Duda PREZYDENT spłaci DŁU ,który ma WOBEC ROLNIKÓW????????????? I ZAWETUJE USTAWĘ? Czy ZDRADZI 100 tyś. ROLNICZY ELEKTORAT.
z Polski2020.09.20 19:51
Aż 100000 liczy ten szczep "rolników z miast" ??? Do do PeeZeL-u, tam prawie same rolniki z miasta, łącznie z "tygryskiem".
Łagodny2020.09.21 8:58
@ z Polski Napisze co Mnie boli i jestem przeciw Ustawie 1)Psy biegające na wsi luzem ,to zagłada Sarny ,zająca ITD. Pis luzem biegający ,ZAWSZE Coś upoluję.2) ZAKAZ UBOJU KOSZERNEGO .To Wyrok na Polskich Rolników --HODOWCÓW.3)Zakaz występu w Cyrkach np: Woltyżerki Konnej ,pokazy tresury psów( czyli KARAĆ właściciela psa ,bo nauczył psa podawać łapy ,siad ,waruj,ITD.
sherith2020.09.20 17:14
"Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich; złożyłeś wszystko pod jego stopy: owce i bydło wszelakie, a nadto i polne stada, ptactwo powietrzne oraz ryby morskie, wszystko, co szlaki mórz przemierza" .(Ps 8,7-9) A zatem, każdy człowiek, jeżeli tylko pragnie hodować zwierzęta, to ma do tego nietykalne przez żadnego prawodawcę prawo. Hodowcy polscy otrzymali prawo do hodowli zwierząt nie od RP, ale od Boga. Państwo nie może rościć sobie praw, których nie posiada i nie może ograniczać praw przyznanych Polakom bezpośrednio przez Pana Boga w realnej postaci prawa naturalnego, w przeciwnym razie stanie się typowym państwem totalitarnym.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.20 17:32
Jestes typowym protestxntem i wrogiem kxtolickiej morxlnosci wstosunku do zwierzxt.
Podpisuj ustawę Panie Prezydencie!2020.09.20 16:55
Przyznaje, że nie znam szczegołów ustawy, ale hodowla norek tylko po to żeby jakaś pinda miała w czymś wyjść do "teatru" (nie założy na zakupy w Biedronce) gdy na dworze jest +20C a żyd czy jakiś bin laden żarł barbarzyńsko zrżnięte jagnię czy ciele ...
Łagodny2020.09.20 17:20
@ Podpisuj --miałem dobre Zdanie o Tobie.Ale TY to LEWACKO--EKO ŚCIERWO.I tyle na Twój temat ZERO MORALNE.
W takim razie obciągnij mojej norce2020.09.20 18:05
KOOTASA!
Łagodny2020.09.21 8:51
Po KIM otrzymałeś WYCHOWANIE ? Po MAME ,czy TATE OSZOŁOMIE z JARMUŁKĄ.