Umowa podpisana! ,,To broń, która zapewni Polsce bezpieczeństwo'' - zdjęcie
13.02.19, 14:30fot. twitter - MON

Umowa podpisana! ,,To broń, która zapewni Polsce bezpieczeństwo''

6

To broń, która zapewni Polsce bezpieczeństwo, która zwiększy zdolności bojowe wojska polskiego, która przysłuży się do tego, że wschodnia flanka NATO będzie zabezpieczona” - powiedział dziś szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak po podpisaniu umowy na dostarczenie polskiemu wojsku systemu rakiet HIMARS.

Do wojska polskiego trafią rakiety HIMARS, system HIMARS - to broń nowoczesna, którą jest wykorzystywana przez najpotężniejszą dziś armię na świecie - armię USA. To broń, która została kupiona poprzez procedurę związaną z rozmowami pomiędzy rządem USA, administracją prezydenta Donalda Trumpa i polskim rządem”

- podkreślał szef MON.

Do polskiego wojska trafi łącznie 20 wyrzutni wraz z amunicją, kupionych w ramach programu Homar. Cena tego przedsięwzięcia to aż 414 mln dolarów. System ten może służyć rażeniu wybranych elementów, takich jak strategiczne obiekty o znaczeniu militarnym czy elementy logistyczne lub dowodzenia. To kolejny element modernizacji Wojsk Rakietowych i Artylerii.

dam/PAP,Fronda.pl 

Komentarze (6):

Stachu2019.02.14 18:06
Tak? A co będzie jak wystrzelicie w Ruskich już wszystkie 300 pocisków? Przecież nie dostaliście know-how do samodzielnej produkcji amunicji do tego czegoś.
Andrzej Malik2019.02.13 16:12
Kupiliśmy coś, co umożliwi nam właściwie póltorej salwy, za to nawet śrubka nie jest z Polski. Brawo! Związkowcy z zakładów zbrojeniowych powinni was na rękach nosić.
lolek kremowka2019.02.13 15:32
Mieliśmy produkować na licencji podstawowe pociski rakietowe, wyrzutnie, osadzać je na naszych ciężarówkach i integrować naszym systemem dowodzenia. Ostatecznie sprowadzimy wszystko z USA.
słowiczek poznański2019.02.13 15:13
Panie ministrze, więcej zakupów i szybko.
Stachu2019.02.14 18:07
Skoro jesteś babą to co robisz przed ekranem? Marsz do garów, babo!
Olej2019.02.13 15:12
20 wyrzutni ? Bagatela ! Wydarzenie dyplomatyczne na skalę Europejską ! To powinien być standard, rutynowa dostawa uzupełniająca uzbrojenie, to powinno iść pełną parą, bez krzyku bez rozgłosu i całego cyrku jak z korwetą Gawron. Czy wy tam na górze nie widzicie, że stajecie się śmieszni ? Uważacie ludzi za durnych ? Toczy się gra czy nas zatłuką czy nie a wy trąbicie o 20 tu sztukach rakiet.