Umierają z chłodu i zimna! - zdjęcie
30.11.14, 07:15

Umierają z chłodu i zimna!

12

”W szpitalu psychiatryczno-neurologicznym w Sławianoserbsku, na terenie Ługańskiej Republiki Ludowej, w wyniku głodu, zimna i braku pomocy zmarło 49 pacjentów – czytamy w raporcie misji OBWE, której obserwatorzy odwiedzili tę placówkę, informuje portal www.kresy24.pl.

Z raportu wynika, że przy życiu pozostało około 350 pacjentów szpitala, z czego 120 nie wstaje z łóżek. Wcześniej pracowało tu 180 lekarzy, pielęgniarzy, pracowników administracji. Pozostało…sześciu, a co gorsza, wśród nich żaden nie jest lekarzem.

W szpitalu skończyła się już żywność, prąd, nie ma ogrzewania. Czeka ich tylko powolna śmierć.

Następnego raportu OBWE z tego szpitala pewnie już nie będzie.

Po tej publikacji odezwał się zastępca komendanta separatystów w Sławianoserbsku Władimir Pronin. Przyznał, że sytuacja w szpitalu jest trudna, ale zapewnił, że „nadal zatrudnionych jest tam 80 osób, jedzenia starczy jeszcze na trzy tygodnie, jest też woda, prąd i ogrzewanie, a brakuje tylko lekarstw”. Ale jeśli jest jedzenie i ogrzewanie to dlaczego z głodu i zimna zmarło już 49 pacjentów? - informuje portal kresy24.pl

mof/Kresy24.pl / Charter97

Komentarze (12):

anonim2014.11.30 8:29
To tak, jakby oskarżyć powstańców warszawskich o śmierć tysięcy cywilów, z powodu ich walki o uwolnienie się od okupanta hitlerowskiego.
anonim2014.11.30 8:55
Putinowi należy się w mordę
anonim2014.11.30 9:05
Genesis X a jak tam zdecydowana pomoc Amerykanów i Zachodu o której mnie przekonywałeś miesiąc temu ? Czy wojska gwarantów niepodzielności Ukrainy czyli USA i Wielkiej Brytanii już wylądowały ? Czy może jedynym krajem, który zdecydował się na realna pomoc jest supermocarstwo Litwy ?
anonim2014.11.30 11:48
Trzeba się oswoić z myślą, że przyjdzie umrzeć jak nie z ręki zabójców w imię jakiejś ideologii to z głodu, zimna, łatwo uleczalnej w normalnych warunkach choroby... Taki ludzki los, trzeba kiedyś umrzeć. Tylko trudno będzie tym umierającym nie zyczyć bogatym, sytym i planującym kolejne porządki na świecie tego, żeby byli jeszcze bogatsi, sytsi i potężniejsi... Na TYM świecie i w TYM życiu.
anonim2014.11.30 11:54
@enrque111: ja tam banderowców specjalną estyma nie darzę, podobnie jak niespecjalnie ufam władzom kremlowskim. Kiedy głupota z głupotą się ścierają - zawsze giną niewinni. Nie jest to, oczywiście, usprawiedliwienie takieuj sytuacji, tylko stwierdzenie faktu. O co wybuchały wojny? Najczęściej o dupę albo o to, że komuś nie stawał wtedy, kiedy właściciel chciał. I to cała, brutalna prawda. Chowa ją się za milionem parawanów i zasłon dymnych, ubiera w szatki polityki, walki o słuszne prawa, etc, etc. Ale zawsze powodem rozpętywania wojny jest czyjaś frustracja seksualna. I to wszystko. Bo jak Boga nie ma w sercu, to wszystko kończy się na sprawach okołodupnych. Nawet nie o majątek chodzi, tylko o te samice, co można na ten majątek złapać. Tak, czy siak, jak Boga nie ma, to ostatecznym celem życia jest orgazm.
anonim2014.11.30 12:25
Pokręć Posłuchaj tego https://www.youtube.com/watch?v=ipubiPXLb8g to Ci sporo wyjaśni.
anonim2014.11.30 12:46
@Genesis X Ja akurat nie choruję na oczy ( z nas dwóch). To ja Tobie tłumaczyłem, że oprócz sankcji nie będzie innych reakcji. Tak samo by było w wypadku ataku na Polskę. Embarga, sankcje, zrzucanie ulotek nawołujących do wytrwania i robienia powstań. Porozmawiamy jak Rosjanie oddadzą Krym ok ?
anonim2014.11.30 13:49
Przypomnę że to majdaniarze obalili demokratycznie wybranego prezydenta. To oni odpowiadają za to co się tam teraz dzieje.
anonim2014.11.30 17:07
Ale zrozumiałeś już że Polska jest SAMA czy nie ? I że należy rozbudowywać graj i siły zbrojne a nie wciskać jako pierwszy palec pomiędzy drzwi nie mając żadnego zaplecza.
anonim2014.11.30 17:17
@GenesisX - to miłe, że już nie podjudzasz do wojny w imię zwycięstwa twoich banderowskich rodaków i zacząłeś liczyć na pokonanie Rosji przez sankcje i wojnę gospodarczą. Niestety muszę cię zmartwić, to nie jest już ZSSR, tylko Rosja, która tworzy swój system sojuszy z krajami, których potencjał jest porównywalny z Zachodem (m.in. Chiny) i tego właśnie boją się USA i UE, które już wkrótce będą musiały dogadać się z Putinem, a ty będziesz wtedy śpiewał altem :)
anonim2014.11.30 20:02
@GenesisX - banderowski trollu, czy ty wiesz, że tzw. grupa BRICS nie daje spać "czarnemu barakowi" i jego banksterom ? Granie przez USA w ostatnim czasie na osłabienie rosyjskiego rubla i walut państw grupy BRICS jest bronią obosieczną, ponieważ w cenie ropy upychane są puste, wirtualne $ - Spadek cen ropy to także spadek wartości $ USA, to dramatyczny wzrost zadłużenia USA, których długi są denominowane w $ USA. Chiny zaś chcą również uniezależnić się od $, coraz więcej banków wybiera chińskiego juana na walutę rezerwową. Łącznie jest to 40 krajów. Proces wypierania dolara był obserwowany od kilku lat. Między 2000 a 2013 r. udział dolara w rezerwach światowych spadł z 70 do 60 proc. Bank Rosji oraz Ludowy Bank Chińskiej Republiki Ludowej przyjęły projekt umowy o rezygnacji z amerykańskiego dolara we wzajemnym rozliczaniu się. Zamiast waluty USA oba kraje będą się rozliczać w juanach i rublach. Zgodnie z umową rosyjskie przedsiębiorstwa będą mieć nieograniczony dostęp do chińskiej waluty. Ponadto, nowy układ ma ustabilizować i zarazem wzmocnić obie waluty. Poza tym, Rosja podpisała historyczną 5-letnią umowę z Iranem o wartości 20 mld USD, która pomoże jej obejść zachodnie sankcje. Na dodatek umowa będzie realizowana w lokalnych walutach, ewentualnie w barterze, co oznacza kolejny cios w dolara jako tradycyjną walutę rozliczeń międzynarodowych. O Ruskich więc się nie martw - dadzą sobie radę, o czym świadczą przytoczone powyżej porozumienia, a ich gospodarka, chociaż oparta na surowcach, przy współpracy z krajami BRICS, wytrzyma zachodnie naciski znacznie dłużej, niż USA degradację swojej waluty w obrocie międzynarodowym.
anonim2014.12.1 4:58
@GenesisX Ty chyba znasz inna historię niż ja. Przed wojną wszystko było oparte na założeniu pomocy naszych sojuszników. Bycie obecnie w jednym bloku wojskowym nie gwarantuje użycia przez niego siły. Porozumienia są tyle warte ile jest woli do ich wypełnienia. W chwili obecnej tej woli NIE MA. Wojna na Ukrainie jest możliwa tylko dlatego, że powstał nord stream pobudowany przez Niemców I Rosjan. Amerykanie wycofali się z Europy i zrezygnowali ze stałej obecności wojskowej w Polsce. W całej Europie w chwili obecnej jest 30 Abramsów w ramach jednego batalionu szkolnego! To są fakty. Ewentualna szpica jest pustym hasłem gdyż za nią nie ma realnej siły gotowej do przyjścia nam z pomocą. Stalin nigdy nie miał zamiaru zaatakować Hitlera w roku 1939 bo czekał na jego uwikłanie na zachodzie. Ty nawołujesz do tego by kraj ze zmasakrowaną gospodarką i budżetem oraz z namiastką sił zbrojnych czyli Polska zachowywał się jak mocarstwo a to jest samobójstwo. Dokładnie tak jak przed wojną i również jest to na rękę Rosjanom.