Ukraina: Były wiceminister w rękach SBU. Jest podejrzewany o zdradę - zdjęcie
22.10.19, 17:25Fot. via Pixabay, CC 0

Ukraina: Były wiceminister w rękach SBU. Jest podejrzewany o zdradę

3

Na Ukrainie zatrzymany został dziś były wiceminister gospodarki Jurij Browczenko. Według mediów mógł on współpracować ze służbami specjalnymi Rosji.

Były wiceminister w rządzie b. premiera Wołodymyra Hrojsmana zajmował się zamówieniami obronnymi. Dziś na podkijowskim lotnisku zatrzymał go kontrwywiad Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

SBU jednak nie podała nazwiska zatrzymanego pisząc tylko, że chodzi o byłego wiceministra. Nazwisko podały jednak media.

Według służb były urzędnik we współpracy z przedstawicielami dwóch ukraińskich firm państwowych miał działać „wbrew interesom Ukrainy na korzyść zagranicznej firmy”.

Dodano:

Podpisali oni z cudzoziemcami niekorzystny kontrakt na wykonanie i dostawę linii produkcyjnej pocisków artyleryjskich o wartości ponad 16,5 mln USD”.

Ponad 8,2 mld USD z tej sumy wyprowadzono do rajów podatkowych i podzielono między uczestników schematu. Zamówiony sprzęt nie został dostarczony na Ukrainę – informuje w komunikacie SBU. Dodano:

Działania te zagroziły dostawom pocisków dla Sił Zbrojnych Ukrainy w warunkach rosyjskiej agresji”.

Choć służby nie ujawniają, z jakiego kraju pochodzili przedstawiciele wspomnianej firmy, według mediów może być ona związana z rosyjskimi służbami specjalnymi.

dam/PAP,Fronda.pl 

Komentarze (3):

alex2019.10.22 19:19
Da sie ,da sie tylko trzeba chciec a mowia ze Uraina daleko za nami tylkow czym?
Polak myślący2019.10.22 19:09
Dlaczego zdrajcy z totalnej targowicy w Polsce są nadal bezkarni? Dlaczego rząd siłami policji osłania "parady" dewiantów seksualnych , a pałami,sikawami i gazem traktuje kontrmanifestantów, prawdziwych patriotów, obrońców symboli religijnych i narodowych? Czy taka postawa rządu nie sprawiła, że wygrana prawicy była znacznie gorsza od oczekiwanej, a wybory do senatu po prostu przerznięte [przez głupotę ? Polacy widzą bezkarność hućpiarzy organizatorów wszelakich zadym i burd ulicznych, widzą anarchizację prawa i porządku publicznego przez lewackich typków w nadzwyczajnej , widzą pobłażanie wręcz przyzwolenie na tego typu postępowanie i co bardzie inteligentniejsi mówią NIE !!!!! Przecież to wszystko jest jedna szajka !!!!! Pałuje się swoich, a ochrania zboczeńców i rozrabiaczy !!!
jan lesiak2019.10.23 10:03
tak jest , a nawet wiecej. A sprawa jest oczywista; PiS w tej kadencji wykorzysta i zastosuje argumenty dane przez Suwerena a aktualnie skołowani przez niemoc władzy miastowi,w następnych wyborach nie zagłosują,na PSL, tylko na PIS