Ujawniono listę poparcia dla członków KRS. Opozycja totalna ma poważny problem - zdjęcie
12.02.20, 09:25

Ujawniono listę poparcia dla członków KRS. Opozycja totalna ma poważny problem

27

Portal wPolityce.pl opublikował pełną listę nazwisk sędziów, którzy podpisali listy poparcia do KRS.

Jak wskazuje autor tekstu Wojciech Biedroń, spis zawiera ponad 360 nazwisk sędziów z wielu sądów rejonowych, okręgowych i administracyjnych, którzy znani są w środowisku jako rzetelni fachowcy. "Z rzekomym układem politycznym w KRS nie mają nic wspólnego" - przekonuje Biedroń. Według dziennikarza spis dowodzi, że "Jan Bodakowski: Recydywa komunistycznych kłamstw historycznych".

Biedroń zwraca uwagę, że na liście ponad 360 nazwisk znajduje się tylko garstka obecnych członków KRS, czyli tych prezesów sądów, których powołał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. A to jasno dowodzi fałszu narracji opozycji totalnej.

Całą listę można przejrzeć tutaj.

bsw/wpolityce.pl

Komentarze (27):

leszczyna2020.02.12 13:37
To już ci podpisujący się nie będą szykanowani i zaszczuci przez "totalnych"? A co z RODO?
Stachu2020.02.12 12:40
Minister Z. Ziobro wspomniał ostatnio, że po uchwaleniu tej ustawy czeka nas kolejny etap reformy sądownictwa dotyczący zmian systemowych: - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i likwidacja apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni. WON ci wszyscy juszczyszyny, kubczaki, łączewscy, tuleje, chodkowscy, skwary, pirogowicze, gensdorfy, żurki , iwulscy itd. – po prostu WON ! - powołana izby szybkiej reakcji dla sędziów. Tam każdy zgłoszony przypadek trolowania, obrażania, newsa, czy kłamstwa w internecie będzie natychmiast rozpatrywany o orzekany. Długość postępowania maksimum 3 dni ! Dalej rewizje decyzji SN o niewinności sędziów złodziei i przestępców i innych gagatków typu Durczok, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych. My Polacy czekamy na taką kompletną reformę sądownictwa !!!
katolik2020.02.12 12:39
Zmieniamy sędziów moskiewskich na sędziów polskich !!! Jako piewsi do odstrzału: Źurek, Tuleja, Topyla, Gensdorf, Juszczyszyn, Ciemięga (z Opola), Skwara , Krakowiak, Ochodzki, Barańska, Kawulak, Kamińska (kasta-pragnę zemsty), kubczaki, łączewscy, chodkowscy, skwary, pirogowicze, iwulscy, itd. – po prostu WON ! To całe zło w sądownictwie robi właśnie ta ropucha Gersdorf !
Zosia2020.02.12 12:39
Tyle złego, ile zrobiła Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego dla wymiaru sprawiedliwości i dla Polski – nie zrobił, oprócz Tuska, dotąd nikt ! Zamiast stać na straży prawa, robi wszystko by to prawo łamać i siać anarchię ! Zamiast być ostoją praworządności wybrała inną drogę – drogę nienawiści do PIS, partii rządzącej, rządu, premiera i prazydenta ! To reforma nieograniczonej władzy sądowniczej, tzw. kasty nadzwyczajnej-jak się sami nazwali , gdzie sędziowie wybierali się sami nie ponosząc żadnej odpowiedzielności za błędy, za korupcję hulającą w sądach, za wyroki urągające normalności i za niesprawiedliwość i tysiące zwykłych ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości, wywołała u niej takie bulwersujące zachowania, taką nienawiść, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Dzisiaj ta kobieta, która reprezentuje poziom intelektualny zbliżony do zera, ma jeszcze około 100 dni do końca kadencji , do której to czekamy z utęsknieniem. Po tym, Trybunał Stanu oceni jej działalność w SN, a historia oceni ją jako zdrajczynie narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o niej jak najszybciej !
Dell 2020.02.12 13:43
"ma jeszcze około 100 dni do końca kadencji" Siedemdziesiąt osiem (78) dziesięć (10) godzin i kwadrans. :)
Iza2020.02.12 12:38
Nazywa się Paweł Juszczyszyn . Jego tatuś Adam był aktywnym członkiem PZPR i jeszcze bardziej aktywnym funkcjonariuszem ORMO. Jest niezłomnym sędzią Sądu Okręgowego w Olsztynie i wzywa i pozywa kogo chce ! Dla niego prokuratura i Izba Dyscyplinarna się nie liczy, bo powołana przez Ziobrę jest nielegalna, a ID nie jest sądem. Ten niezłomny Juszczyszyn chciał wyrolować cały system sądownictwa, ale w dniu 3.02.2020 Izba Dyscyplinarna orzekła, że Paweł Juszczyszyn jest zawieszony w obowiązkach zawodowych na czas postępowania ID w jego sprawie i obniżyła mu uposarzenie o 40% . Jego adwokaci nie weszli na salę rozpraw uznając ID za nielegalną. Teraz obydwoje adwikatów Juszczyszyna staną przed Izbą Dyscyplinarną ! Oj, dzieje się ! Z ostatniej chwili: Mecenasi Juszczyszyna Mikołaj Pietrzak i Michał Wawrykiewicz, którzy nie weszli na salę ropraw ID, a stali za drzwiami jak psy, oświadczyli, że werdyktu nie było, bo ID nie jest sądem, a Juszczyszyn jutro idzie do pracy. I rzeczywiście Juszczyszyn 5.02.2020 stawił się do pracy za 60% wynagrodzenia, a za złamanie prawa przygotowywane jest kolejne postępowanie ze złożeniem z zawodu włącznie ! Pytanie, czy ten wykształcony debil nie potrafi tego zrozumieć ?! Ten przygłup Juszczyszyn, a nie sędzia, sam ukręcił bat na siebie, a przy okazji jego dwaj mecenasi czekają już na odrębne postępowania dyscyplinarne w ID. Oj dzieje się.
vivi2020.02.12 12:37
He, he, he nie sąd a przypieprzył Giertychowi 3 tys. zł kary ! Ot ciekawostka ?! A koniu fuknął, że nie zapłaci ! Popatrzcie teraz Polacy jakich durnowatych prawników mamy w Polsce ! To już dzieci o tym wiedzą, że jak nie zapłaci, to zapuka komornik i sam mu te 3 tys. weźmie. Totalna durnota ..... .... a lewacy mówią, że to nie sąd, .... a PO-je-by mówią, że ID służy PIS-iorom , ..... a nie kapują, że ID służy ich sędziom. Pierwszy w kolejce: Juszczyszynuś z Olsztyna, Pawełek, job jewo mać ! Jako następni do odstrzału: Źurek, Tuleja, Topyla, Gensdorf, Juszczyszyn, Ciemięga (z Opola), Skwara , Krakowiak, Ochodzki, Barańska, Kawulak, Kamińska (kasta-pragnę zemsty), kubczaki, łączewscy, chodkowscy, skwary, pirogowicze, iwulscy, itd. – po prostu WON !
Dell 2020.02.12 13:35
Najlepsze w tej przygodzie Romana jest to, że ten "niesąd" odrzucił kasację Ziobry i przyznał Giertychowi rację. Giertych zwymyślał Sąd za to, że wygrał. .
Urzula2020.02.12 12:36
Popatrzcie Polacy, jak oni walczą o to, żebyy było jak było ! PIS robi wszystko, aby sądy były sprawiedliwe – nie tylko dla nas, ale także dla nich, a oni nie chcą żeby sądy były sprawiedliwe, oni chcą żeby było jak było !
Les2020.02.12 12:36
Prokurator wezwał do sądu staruszkę i zadał jej pytanie https://lolmania.info/20000-prokurator-wezwal-do-sadu-staruszke-i-zadal-jej-pytanie-jej-odpowiedz-zawstydzila-cala-sale/?fbclid=IwAR3znsQNNXHMweGCEZmO8QZDOALwwZ8HjcYI5CTlpXVJmMhtlo3nZIIwCI0
REFORMOWAĆ SĄDY. ANI KROKU DO TYŁU! 2020.02.12 11:31
Z tej reformy rząd Zjednoczonej Prawicy nie może się wycofać. Więcej, nie może uczynić najmniejszego kroku do tyłu. Cofnięcie się będzie jednoznaczne z utrwaleniem panującego od wielu dekad, w tym od czasu PRL-u, post-bolszewickiego modelu władzy sądowniczej. W tym modelu kolejnymi sędziami zostają tylko wskazani przez samo środowisko sędziowskie. Tymi wskazani zaś są ci, których dotychczasowy system zaakceptuje, głównie potomkowie i powinowaci zasłużonych kiedyś krzewicieli "jedynej słusznej" ongiś władzy. Tak komuniści przez pół wieku budowali w Polsce nowe elity i system sądownictwa w Polsce jest niczym innym, jak kontynuatorem tej choroby. To skansen komuny w ewoluującej Polsce. Trzeba to przerwać i zacząć budować nowe elity w tym systemie. Obóz Zjednoczonej Prawicy na pewno zdaje sobie z tego sprawę. Oby nie zabrakło mu determinacji i odporności na chrapliwe i najczęściej wulgarne wrzaski przeciwników tak naprawdę "walczących o życie". To życie w wolnej w końcu Polsce ma należeć do wolnych ludzi miłujących swoją Ojczyznę, mających pro-państwowy punkt widzenia wszystkich spraw publicznych i szacunek do przeszłości historycznej Polski. Nie zaś zasklepionych w sowieckiej moralności homo-sovieticus, z tatusiami i dziadziusiami z szeregów UB czy PZPR. Tacy nigdy nie będą wartością dodaną w wolnej i demokratycznej Polsce. Ich przodkowie, a często nadal i oni sami, jedynie taką Polskę z zaciekłością zwalczali.
anonim2020.02.12 9:58
Prowadzić dalej zmiany w sądownictwie i nie wycofywać się ani o krok. .80% Polaków chce tych zmian i popiera Rząd.
normalny2020.02.12 10:04
A jakie zmiany PiS do tej pory wprowadził z wylączeniem zmian personalnych .....
Dam2020.02.12 10:08
Polacy chcą reformy sądownictwa, a nie podporządkowania go partii, jak to chce zrobić PIS. Pomyśl, że kiedyś władza się zmieni, chcesz, żeby takie PO albo Razem miało prawo wpływać na wyroki sądów?
anonim2020.02.12 11:00
NIe powtarzaj pisowskiej propagandy. To, że Polacy chcą zmian w sądownictwie nie znaczy, że chcą takich zmian jakie proponuje pis. Takie twierdzenie to czyste kłamsto i nadużycie.
Sauron2020.02.12 11:20
80? Bez kozery powiem pinćset.
alcapone2020.02.12 9:55
Przebiegli i inteligentni Niemcy już w XVII wieku wykombinowali że Polaków trudno pobić w polu, ale łatwo organizując im burdel, anarchie i bezprawie w państwie. Zrealizował tę ideę jako pierwszy August II mocny. Udało się znakomicie. Sanacja która składała się w dużej części z niemieckiej agentury skopiowała ten system, mordowano i usuwano w cień najlepszych synów narodu polskiego, zastępując ich różnymi mętami. Gdy w roku 1944-45 Niemcy uciekali z Polski przypomnieli sobie o tym systemie, ich głęboko schowana agentura dostała polecenie przejmować kontrolę nad sądami i prokuraturą w Polsce. Wiem, nie wiem, domyślam się tylko. Ostatnio sobie przypomniałem, pewna osoba z moich krewnych zrobiła takie szybkie komunistyczne kursy prawnicze zaraz po II WŚ, takie wtedy były. Do sądu nie poszła do pracy bo wtedy nędznie płacili, czego później żałowała. Ale co ciekawe, zawsze z wielkim szacunkiem wyrażała się o … Niemcach - czystość, ład, porządek znakomita dyscyplina, wysoka cywilizacja, czyli ci cudowni Niemcy. Już za komuny młody byłem dostałem raz taką radę - jak kogoś napadają natychmiast uciekaj, bo jakbyś lekkomyślnie próbował bronić napadniętego sąd wsadzi cię na lata do więzienia. Nie tego bandytę, nad nim się ulituje, posadzą ciebie. Po roku 89 była kontynuacja, sądy ( udający polskie a tak naprawdę hitlerowskie ) tak interpretowały prawo że napadniętemu absolutnie nie wolno się było bronić, tym sądom hitlerowskim zawsze wychodziło przekroczenie granic obrony koniecznej. Lepiej się było dać pobić, zabić czy obrabować niż się bronić. Sprawna hitlerowska V kolumna w Polsce takie nam porządki zrobiła. Mówię co jasne o tych tysiącach degeneratów w togach ( wyjątki są nielicznie niestety ), którzy teraz próbują grać rolę świętych prawdziwych. Jak o mnie chodzi zabijał bym ich masowo, stary jestem i chyba już mam raka, ale jak będą robić masowe likwidacje tego bydła to się zgłoszę z ochotą na likwidatora - kula wprost między oczy, zemsta, musi się dopełnić. Zresztą bez złudzeń, masowo wyroki są wydawane tak prozaicznie za kasę i po znajomości, każdy Polak to wie, tylko ci co mają wejścia na sądy akurat tych obecnych sądów bronią, i to cała tajemnica jest. Aha, to posiedzenie europarlamentu, coś dziwnego, ewidentnie i świadomie bronią tego hitlerowskiego systemu zainstalowanego w polskim wymiarze sprawiedliwości. Oni jakby nie rozumieli oczywistych argumentów, jacyś nakręceni, dziwnie zdyscyplinowani, wiedzą doskonale że bronią zbrodniarzy i degeneratów, WIEDZĄ DOSKONALE. Wiedzą że obecne polskie sądy robią innymi metodami to samo co kiedyś robili esesmani posypując Polaków cyklonem b. Oni to dobrze wiedzą. JEŻELI POLACY NIE ZROZUMIĄ ŻE NIE WARTO PODDAWAĆ SIĘ TEMU ZBRODNICZEMU DYKTATOWAI DLA KILKU SREBRNIKÓW TEJ NIBY UNIJNEJ POMOCY TO ZGINĄŁ. Bóg im nie wybaczy takiej małości.
Karol2020.02.12 10:21
Swiete slowa !
Dam2020.02.12 9:33
Ta lista jest bezużyteczna i niczego nie wyjaśnia. Wciąż nie wiadomo, kto głosował na którą osobę. A cała narracja opozycji opiera się o to, że być może niektórzy "wybrani" nie osiągnęli odpowiedniej liczby głosów.
APo2020.02.12 9:52
Ale zryty dzban lewacki , masakra
Tryumfalny powr\303\263t Cipaka2020.02.12 9:55
Żeby się tak dobrowolnie przyznawać - bez bicia???
anonim2020.02.12 10:00
Totalsi zawsze szukają dziury w całym. Jeszcze się taki nie narodził , żeby Lemingom dogodził.
Dam2020.02.12 10:07
Postaram się ci wyjaśnić, chociaż może być ciężko się przebić przez indoktrynację. Jeżeli narracja opiera się na tym, że niektórzy "wybrani" nie osiągnęli odpowiedniej liczby głosów, to jedyną rzeczą, która mogłaby tę narrację ukrócić byłoby pokazanie list poparcia dla każdego kandydata z osobna. Jak na razie pojawiła się tylko jedna taka lista, dla pani Teresy Kurcyusz-Furmanik i była w porządku. Jednak to, jak bardzo PIS nie chce (bezprawnie) ujawnić tych list pozwala myśleć, że mają coś do ukrycia.
xd2020.02.12 11:32
prawie zawsze kto na kogo głosował jest tajne
DoDam2020.02.12 12:07
Opozycyjna wersja demokracji! Może jeszcze podać adresy głosujących na tych "niewłaściwych" sędziów i kasę na naboje?
Dam2020.02.12 12:28
Każdy obywatel ma prawo zażądać informacji na różne tematy, o ile nie są one tajne. Listy poparcia dla KRS takie nie są, więc i ja i ty możemy ich zażądać, a odpowiedni organ ma obowiązek wydać kopię. To, ze bezgranicznie wierzysz władzy pokazuje tylko twój poziom świadomości politycznej. A o zamykaniu/zabijaniu nieodpowiednich osób więcej słyszałem na portalu "poświęconym" niż na lewackiej WP.
Jan Kliber2020.02.13 0:16
Podpisy zapewne mało czytelne, tusz za rzadki, papier zbyt śliski , a Księżyc nie był w pełni