TYLKO U NAS! Paweł Lisicki: W PO trwa poszukiwanie ofiary, która miałaby zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską - zdjęcie
14.05.20, 14:58Paweł Lisicki, publicysta i red. nacz. "Do Rzeczy"/YT/Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Paweł Lisicki: W PO trwa poszukiwanie ofiary, która miałaby zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską

25

 

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Mnożą się różne scenariusze podmiany lub nie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Wymienia się takie nazwiska jak Tusk, Trzaskowski czy nawet Sikorski. Jak Pan widzi tą sytuację?

Paweł Lisicki, publicysta i redaktor naczelny „Do Rzeczy”: W mojej opinii mamy do czynienia z sytuacją dosyć groteskową. Przyglądam się temu trochę jak komedii, ponieważ po pierwsze pani Kidawa-Błońska nie ma żadnej szansy wygrać i co więcej, nie ma żadnej szansy na jakikolwiek dobry wynik w tych wyborach. Natomiast ona uwierzyła w swoje możliwości i wcale nie zamierza się wycofać. Tak więc rozsądnie na to patrząc, należałoby ją jednak wymienić. Tyle tylko, że ona tego nie chce. Żeby natomiast ją zmienić, należałoby znaleźć jakiegoś kontrkandydata. Ponieważ jednak sondaże są bezlitosne dla Platformy, to oczywiście chętnych nie ma, gdyż każdy kto wystąpi, kładzie swoją głowę pod topór. Mamy w związku z tym taką komedię pomyłek, gdzie każdy udaje, że robi coś innego niż robi. Jedni udają, że startują, a inni, że walczą lub chcieliby zastąpić panią Kidawę-Błońską.

Czy uważa Pan, że obecne sondaże i efekty wyborów prezydenckich przełożą się na wyniki w wyborach parlamentarnych?

Do wyborów parlamentarnych mamy jeszcze sporo czasu, więc bardzo trudno cokolwiek prognozować.

Wracając do głównego pytania, to mogę tu jeszcze dodać, że nie wierzę, żeby Donald Tusk wystartował, ponieważ jest mu zbyt wygodnie tam, gdzie obecnie się znajduje, zaś prawdopodobieństwo zwycięstwa w tych wyborach jest dla niego żadne. Biorąc pod uwagę fakt, że od dłuższego czasu jest to człowiek, który cechuje się wyjątkową troską o swoje prywatne interesy, nie sądzę, żeby nagle to wszystko porzucił i stanął tu w Polsce do walki.

Pan Budka z kolei wie dobrze, że jeśli sam by wystąpił w tych wyborach jako kandydat na prezydenta zamiast Kidawy-Błońskiej, to jego kiepski wynik w tych wyborach oznaczałby dla niego koniec szefowania Platformie, więc też do tego się nie spieszy. Trwa więc poszukiwanie jakieś innej ofiary. Lepszej komedii naprawdę dawno nie widziałem.

A jak Pan postrzega przepływ elektoratu pomiędzy kandydatką KO a Szymonem Hołownią?

To jest bardzo ciekawe zjawisko i tak naprawdę jedyne w sensie politycznym interesujące, ponieważ pan Hołownia niezależnie od wszystkich swoich powiedzmy „pajacowatych” występów, można by powiedzieć żeruje na elektoracie Platformy. Ponieważ przywódcy PO kłócą się między sobą, to elektorat szuka jakiegoś „mesjasza”, kogoś kto ich poprowadzi do walki z Andrzejem Dudą i PiSem. Padło na pana Hołownię, który jest tak naprawdę TVN-owski celebrytą, elektoratowi Platformy natomiast wydaje się on być nowym, świeżym i niezaangażowanym. Ma on jeszcze jedną zaletę, a mianowicie nie wiadomo, czy posiada jakikolwiek program. W większości wypowiedzi natomiast mówi, że będzie pytał o radę. No więc dla elektoratu PO jest to idealny kandydat.

Szymonowi Hołowni doradzają też pan gen. Różalski czy też różni specjaliści od marketingu i PR-u biznesowego.

Hołownia jest bardzo sprawnie przygotowanym produktem, a w sensie interesów, które za tym stoją, to są oczywiście interesy związane z establishmentem III RP. Oczywiście nie sprzedaje się Hołowni ludziom w ten sposób, ponieważ chętnych na ten produkt by nie było. Sprzedaje się go jako takiego autentycznego lidera społeczności, człowieka oburzonego straszną polityką i pełnego wrażliwości, łez, współczucia. Jako nowy typ polityka, który ma to stare zniszczyć i skończyć z nieszczerością polityki. Taki produkt został zaplanowany w sensie osobowym – tak sądzę – przez establiszment reprezentujący III RP. W sensie konkretnym chodzi oczywiście o starych wyjadaczy, którzy niejedną kampanię marketingową przygotowali.

 

Dziękuję za rozmowę

Komentarze (25):

Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.15 14:22
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
mir2020.05.15 6:49
wyglada jak syn jaruzela i wojtyły
WIKTOR2020.05.15 5:13
CAŁE PO JEST SKOMPROMITOWANE!!!!!! NIC NIE POMOŻE WYSTAWIANIE NOWYCH KANDYDATUR BO TUSK JEST SKOMPROMITOWANY NAJBARDZIEJ ZE WSZYSTKICH CZŁONKÓW PO, TRZASKOWSKI I SIKORSKI RÓWNIEŻ SĄ SKOMPROMITOWANI I UWIKŁANI W SETKI PRZEKRĘTÓW!!!!! PO NIE POMOŻE JUŻ NIC!!!!! NALEŻY ROZWIĄZAĆ PO A POLITYCY PO POWINNI W OGÓLE CAŁKOWICIE WYCOFAĆ SIĘ Z ŻYCIA POLITYCZNEGO!!!!!!
JANOSIK2020.05.14 20:47
A gdzie ten gosciu na osmiu bialych koniach co sycko spiepszyl w Polsce a puzniej zwial i to samo zrobil w uni europejskiej i dzieki temu Anglia jest juz u siebie?
Socjalizm i masoneria2020.05.14 18:11
II pobożny faryzeusz po Gowinie przyłożył reke do ukamieniowania Abp. Wielgusa. Apage Satanes! Precz z banksterami z bandy czworga https://www.youtube.com/watch?v=B6XbL89SYWA
anonim2020.05.14 22:34
ruska banda czworga Bosak, Korwin, Braun i Stonoga
america america my country tis of thee2020.05.14 17:18
Tymczasem w prawdziwym świecie: Centralne Biuro Antykorupcyjne ogłosiło w marcu przetarg na zakup "pojazdu służbowego typu SUV/terenowy", który powinien posiadać m.in. skórzaną tapicerkę czy kamerę wspomagającą parkowanie. Jak informuje TVN24, na ogłoszenie odpowiedziało trzech dealerów Land Rovera, którzy zaproponowali ten sam model samochodu. Najtańsza oferta opiewa na 314 tys., a najdroższa już na 430 tys. złotych.
anonim2020.05.14 17:25
pewnie, powinni wybrać dewoo espero, najlepiej to samo w którym esbecja zabiła gen. Papałę
JANOSIK2020.05.15 7:18
No i co d..a cie boli o te samochody?pozdro
Jacek2020.05.14 17:12
Nie zmienia się koni w trakcie przeprawy, ani dowódcy podczas bitwy. No ale to już nie Polaków problem, tylko tej antypolskiej bandy złodziei, oszustów i bandytów z POKO-PZPR. Trzaskowski wygrał w Warszawie, to fakt, ale Warszawa to nie cała Polska. I nawet jak gdyby liczyli na duże miasta, gdzie POKO ma obecnie swój większościowy elektorat, to jest to tylko około 20 % wszystkich wyborców. A gdzie reszta, czy góral z Podhala, rolnik z Podlasia czy górnik ze Śląska zagłosuje na faceta który szybę w drzwiach wstawia za pomocą taśmy klejącej, z palet robi strefe wypoczynku visa vi 4 pasmowej jezdni, czy także za pieniądze podatnika ogłasza program społeczny "co trzyma lesbijka w słoiku"? A to są zwykli Polacy, a nie słoiki, naćpane lemingi i tefauenowscy pożyteczni idioci. O generujących miliony programach "trzaskowianka zdrój" czy "wydymaj nad Wisłą kozę" nie potzreba nawet specjalnie wspominać, ale jak już wspominałem, to nie nasz problem. POKO żyje w tefauenowsko-michnikowskiej rzeczywistości gdzie wraz z "ekspertami" i skretyniałymi celebrytami, spijają sobie z dzióbków, i popełniając non stop te same błędy, ja debile, oczekują innych efektów
fdf2020.05.14 16:31
Starego komucha demokrate Ciemoszko można by za kandydata na prezydenta dać.
Glaudiusman2020.05.14 16:08
Dla PO to obojętne czy to będzie ciotka czy jakiś inny pierdziel. Bo i tak przerąbane i tak bagno i muł. A na ciotce mniej by kasy stracili. a tak rozpoczynać wyścig z podpisami od nowa w szybkim tempie. A kto będzie chętny do podpisu na szwindlarza i purtacza akustycznego? No kto? A ciotka nie chce się wycofać, bo to byłoby straszne upokorzenie. Klapa, goździk i kop. Po tym juz nie miałaby czego szukać w polityce. Zresztą i bez tego nie wiadomo czego to żałosne babsko robi.
ladychapel2020.05.14 15:48
Czaskoski to cha, de i kamienia ka. Generalnie - ta przyklasztorna wioska nad rzeką to jedna, wielka PiSda
gen. Franco2020.05.14 16:06
Znakomicie nadajesz się na rzecznika prasowego PeŁowiaków. Ten sam poziom, bez względu na to jakim nickiem się podpiszesz.
M.a 2020.05.14 15:35
Gdyby debilne wpisy umiały fruwać to to co tu by zostało można by czytać.
Piotrek2020.05.14 16:45
Wtedy na frondzie nie byłoby nic do czytania. Nawet ostry cień mgły by nie został po radosnej twórczości redaktorów ;-).
Ed, Edd & Eddie2020.05.14 20:40
Ma Baker, używaj znaków przestankowych w zdaniach złożonych.
anonim2020.05.14 15:29
Pan Redaktor trochę bagatelizuje problem, chodzi o to, przypuszczam, aby kandydat Platformy pokonał Hołownię, to takie ich być albo nie być na scenie politycznej i sponsorskiej, co równoznaczne.
Micha\\\\\\\\305\\\\\\\\202 Jan2020.05.14 15:49
Rozczarowanie p. MKB jest tak duże, że zyskał p. Hołownia. Szybka podmianka mogłaby zabrać mu to poparcie rozczarowanych anty-pisowców. Podejrzanie głośno pro-pisowcy ogłaszają brak szans opozycji na sukces.
pederasty pisie2020.05.14 15:22
A prawica dalej nie robi nic tylko wciska się d odbyt psychopatycznego sk syna . Lisicki cienko przędzie nie ma kasy to pederaści oj pederaśći
katolicka kretynizacja polski 2020.05.14 15:13
Dlaczego nie lubię "pisdzielców"? Bo nie lubię pisdy, pisd generalnie. A co lubię? Jak zgadniesz dam ci numer mojego telefonu.
W.G.2020.05.14 17:01
Pewnie wolisz męskie pośladki?... to smacznego...
Darek2020.05.15 10:42
Ty lubisz tylko siebie, wygląda na to że jesteś "narcyzem"
katolicka kretynizacja polski2020.05.14 15:08
Pan Grodzki robi dobrą robotę w senacie i tam jest potrzebny! PO i tak już przegrała te wybory prezydenckie, PiSdzielce rzucą na wakacje każdemu po 1000 złotych w bonie i PADalec zwycięży może nawet w I turze.
MementoMori2020.05.14 20:19
https://youtu.be/vGHv0WUcyYI