TYLKO U NAS! Jan Maria Jackowski ostrzega: Trzaskowski wprowadziłby Polskę na drogę progresizmu - zdjęcie
09.06.20, 17:00Screenshot Youtube / Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

TYLKO U NAS! Jan Maria Jackowski ostrzega: Trzaskowski wprowadziłby Polskę na drogę progresizmu

42

Fronda.pl: Kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi rozpoczęła się na dobre. Po stronie Koalicji Obywatelskiej i Rafała Trzaskowskiego mieliśmy do czynienia z wieloma atakami wymierzonymi w polityków PiS. Kandydat KO groził między innymi, że jeśli zostanie prezydentem, nie ułaskawi tych, którzy „łamali prawo” chcąc zorganizować wybory w maju. Mówił też o „wypalaniu żelazem” tego, co zrobiło Prawo i Sprawiedliwość. Co dla PiS może oznaczać ewentualne zwycięstwo Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich?

Senator Jan Maria Jackowski: Wygrana kandydata KO nie tylko dla Prawa i Sprawiedliwości, ale dla w ogóle Polski i Polaków oznaczałaby przede wszystkim powrót do stylu rządzenia, jaki widzieliśmy już wcześniej, gdy premierem był Donald Tusk.

To znaczy?

Co innego wówczas mówiono, a co innego robiono. Najlepszym chyba przykładem takich rządów Platformy jest kwestia podniesienia wieku emerytalnego. To także szereg innych posunięć antyspołecznych, z jakimi mieliśmy do czynienia, gdy u władzy byli koledzy Trzaskowskiego.

Wygrana kandydata KO oznaczałaby też wprowadzanie ideologii liberalnej, czyli podziału Polaków na tych, którzy są silni, zdrowi i bogaci oraz pozostałą resztę, wraz z domieszką lewicowo-lewackiej inżynierii społecznej. To także styl rządów, który oparty jest na inwestowaniu w największe aglomeracje miejskie z równoczesnym pozostawianiem samym sobie pomniejszych miasteczek i terenów wiejskich. To przyczynia się do zapaści cywilizacyjnej.

W sferze wartości natomiast oznaczałoby to wprowadzenie Polski na drogę progresizmu, łącznie z legalizacją homozwiązków, a w przyszłości zapewne realizacją „planu Rabieja” - przyznaniem tego typu parom prawa do adopcji dzieci. To wszystko stanowiłoby odejście od zbudowanej na fundamencie chrześcijaństwa tradycji kultury Polski.

Rzecznik prasowy sztabu prezydenta Dudy Adam Bielan ujął rzecz następująco: w wyborach prezydenckich Polacy będą wybierać między „Polską plus” i „Polską minus”. Zgadza się Pan z tą opinią? Co powinniśmy przez to rozumieć?

Polska plus” to program solidaryzmu społecznego i polityki wyrównywania szans. To stwarzanie możliwości rozwojowych dla każdego, bez względu na to, w jakim miejscu Polski mieszka. „Polska plus” to wszelkie programy społeczne wspierające Polaków. „Polska minus” natomiast oznacza budowanie jej w oparciu o ideologię liberalną oraz odejście od polityki solidaryzmu społecznego i wyrównywania szans i podziału Produktu Krajowego Brutto solidarnie – na całe społeczeństwo. Gdyby Rafał Trzaskowski został prezydentem, beneficjentami rozwoju Polski byłyby tylko pewne wybrane grupy.

Tymczasem Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej zapewnia Polaków, że jeśli Trzaskowski wygra, współpraca z rządem PiS będzie możliwa. To kolejna obietnica bez pokrycia?

Niewątpliwie tak. Rafał Trzaskowski widocznie zorientował się, że bycie totalną opozycją oznacza zwrócenie się tylko w kierunku najtwardszego, antypisowskiego elektoratu, a więc na poziomie kilku procent. Teraz próbuje swój elektorat poszerzać, między innymi tego typu deklaracjami.

Gdyby wybory rzeczywiście Trzaskowski wygrał – żadnej współpracy z rządem nie będzie?

Moim zdaniem nie. W momencie, w którym Rafał Trzaskowski miałby realny wpływ będąc głową państwa, niewątpliwie prowadziłby politykę obstrukcji. Wystarczy spojrzeć na obecne działania większości senackiej. Marszałek Tomasz Grodzki stwierdził przecież, że nie będzie „brał udziału w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy” i Senat tym samym nie będzie spieszył się z procedowaniem zapowiedzianego przez PiS świadczenia wakacyjnego. To najlepiej dowodzi, że Platforma jest po prostu zacietrzewiona antypisowsko. Doprowadza to do tego, że z powodu niechęci PO do PiS i prezydenta Andrzeja Dudy cierpieć mają polskie dzieci. To pokazuje ich sposób myślenia o dobru wspólnym i Polsce. Jest także inny, niezwykle istotny aspekt, który wiązałby się z wygraną Rafała Trzaskowskiego i nie możemy o nim zapominać. Chodzi o jego działania na arenie międzynarodowej.

Może Pan to rozwinąć?

Mielibyśmy wówczas do czynienia z wprowadzeniem instancji międzynarodowych do rozstrzygania wewnętrznych konfliktów w Polsce, w czym Trzaskowski jest „recydywistą”. To on przecież osobiście nanosił poprawki na pierwszą rezolucję antypolską, podjętą w Parlamencie Europejskim. Sam się tym zresztą chwalił…

Rafał Trzaskowski zasłynął też w ostatnim czasie krytyką jeśli chodzi o wielkie inwestycje realizowane w Polsce, jak Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej?Jak Pan to skomentuje?

Przede wszystkim musimy wiedzieć o tym, że nierealizowanie tych wielkich projektów inwestycyjnych oznaczałoby, że Polska wypada z globalnego wyścigu, który trwa obecnie zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Te inwestycje są po prostu niezbędne, aby Polska mogła dokonać skoku technologicznego i cywilizacyjnego oraz była krajem, który może skutecznie rywalizować nie tylko na scenie europejskiej, ale i szerzej. Takie projekty jak Baltic Pipe, a więc uniezależnienie nas od dostaw gazu z Rosji, czy Via Baltica lub Via Carpathia to wielkie projekty infrastrukturalne, przeciwko którym niektórzy protestują. Sądzę też, że nigdy nie możemy być pewni, że nie stoi za nimi lobbing interesów gospodarczych innych krajów niż Polska. Tego do końca nie wiemy, ale tak może być to odbierane przez część opinii publicznej, której zależy na rozwoju naszego kraju.

A Trzaskowski? Dlaczego w ogóle krytykuje budowę CPK i przekop Mierzei?

Tego nie wiem. Pozostawiam to już w kontekście mojej poprzedniej wypowiedzi domysłowi czytelników.

 

Rozmawiał Damian Świerczewski 

Komentarze (42):

Walter2020.06.11 8:07
Ostrzegam wyborców przed Andrzejem Dudą, który przysięgał na konstytucję mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg", a złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie ustawy zasadniczej, a wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wstydzą się za niego. Jego prezydentura jest niesamodzielna i polega na posłusznym wykonywaniu poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków. Zna język francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Dlatego Rafał ma mój głos.
kot2020.06.10 23:01
PISowi się wydaje, ze dzieli równo....tylko że rodziny dzietne dostają 500+, bon turystyczny....emeryci dostają 13tki...a ja tyram, wzrok tracę, za 2800zł netto....i karmię cudze dzieci zamiast swoje...i karmię emerytów....i karmię bezrobotnych...moja emerytura będzie nędzna...a życie mi urąga!
Dariusz2020.06.10 23:58
te dzieci na które tak narzekasz będą dokładały się do Twojej emerytury. Gorzej jak ich nie będzie to wówczas prawdziwa nędza Cię czeka. Zatem nie narzekaj tak bardzo.
ceramik2020.06.10 22:54
Wystarczy Czaskoski i Koperta i PO Polsce. Niemcy i ruskie nie mogły by się nacieszyć.
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.10 20:50
A PiS wprowadził na droge nowego socjalizmu; oto czym jest utopia socjalizmu ukochanego systemu żydokacapii:: https://www.youtube.com/watch?v=lSp_nKnQtbA Cywilizacja lacińska to tylko Konfederacja!
Szybka Randka sex2020.06.10 16:55
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
anonim2020.06.10 16:27
Ciekawy jestem ile judaszowych srebrników wzięli członkowie PO KO i cała ta antyrządowa Targowica za działania na szkodę Polski z wrogiej fundaacji George Sorosa. Wziął by wreszcie umarł, może już ni długo ?
Toni 2020.06.10 12:33
Trzaskowski to nieudacznik sługus zyda Sorosa wroga Polski, pod jego rządami Polska by szambem była zalewana, a ludzie by padali jak te jego kozy na wyspie z głodu i biedy.PO i PSL jak rządzili to ludzie z biedy grzebali w śmietnikach, teraz za rządów PIS nikt już nie zbiera śmieci.
Krakus2020.06.10 10:53
Ależ się PiS boi tego Trzaskowskiego...
Bogo2020.06.10 10:35
Czaskowski zaPOmnij, że wygrasz, POLACY nigdy już nie dopuszczą do rządów zdrajców.
anonim2020.06.10 9:22
Komuchy z PiS gdzieś mają prawo oraz dobrobyt obywateli... tylko koryto, nepotyzm i przyznawanie sobie nagród ich interesuje.
Polak2020.06.10 8:25
Nazywając rzeczy po imieniu: Jackowski przerażony wizją odpowiedzialnych, korzystnych dla Polski rządów połączonych z oderwaniem pisowskiej mafii od koryta.
Moly2020.06.10 3:03
Wprowadzi!
MementoMori2020.06.9 21:25
A potem ci dwaj mężowie rzekli do Lota: «Kogokolwiek jeszcze masz w tym mieście, zięcia, synów i córki oraz wszystkich bliskich, wyprowadź stąd. Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć». Rdz19 12-13 Słońce wzeszło już nad ziemią, gdy Lot przybył do Soaru. A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana <z nieba>. I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność. Żona Lota, która szła za nim, obejrzała się i stała się słupem soli Rdz19 23-26 https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=19
Darek2020.06.10 0:16
Oto taka była wina siostry twojej, Sodomy: odznaczała się ona i jej córki wyniosłością, obfitością dóbr i spokojną pomyślnością, ale nie wspierały biednego i nieszczęśliwego, co więcej, uniosły się pychą i dopuszczały się tego, co wobec Mnie jest obrzydliwością https://biblia.deon.pl/2010/rozdzial.php?id=720 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka... Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości... Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności. https://biblia.deon.pl/2010/rozdzial.php?id=270
zbych2020.06.9 21:05
Andrzej Duda to się uda 2020 .
ladychapel2020.06.9 20:34
Póki co, to PiS sprawił, że Polska jest pariasem Europy
pisowczyk2020.06.9 19:37
Życie, życie pier&shy;dolone, czemuś ty nieosolone?
Nigdy nie głosuj przeciw komuś, tylko NA kandydata2020.06.9 19:20
WYBORCO - bęcwale! Urząd Prezydenta Rz.P. niewiele może, w praktyce. Ale może wetować. Teraz WYBORCO - bęcwale POMYŚL: Sejm to PIS Senat to ... nie wiem... hooy wie co! Trzaska nieogolony prazydentem SPRALIŻUJE prace rządu! Choć goovno może, ale to co może to wystarczy aby kraj wpadł w CHAOS! W KRYZYS KONSTYTUCYJNY! Pomyśl nad tym WYBORCO !
Izydor2020.06.9 19:12
Nawet przy tak mocnej konkurencji jak Sasin, Brudziński czy Suski stachanowiec Jackowski ma mocną pozycję w walce o miano pisowskiego dzbana roku.
Grizzly2020.06.9 18:45
Niech Trzaskowski spier...., my chcemy Polski bogatej i bezpiecznej a nie takiej gdzie nawet kozy zdychają, szambo się leje, śmieci rozwożą PO całej Polsce, Ruski cep dyktuje nam którędy mamy pływać a brukselski zboczeniec nakaże adopcję dzieci pedałom i relokację uchodźców - nierobów! WON!
anonim2020.06.10 9:21
Idioto poczytaj raporty o rosnącej biedzie i bezrobociu.
anonim2020.06.9 18:07
Nie ma sie co przejmowac - jak Trzask zostanie prezydentem do do jego dyspozycji jest w Polsce jeszcze jeden tupolew:)
taka prawda2020.06.9 17:53
Ruszył kasting pisi kto więcej gooowna wyleje na Trzaskowskiego TAK PO KATOLICKU
Reytan2020.06.9 18:10
Katolickie RYCERSTWO bedzie obcinac glowy mordercom komunistycznym. Cwicz na strzelnicy,a kiedy przyjda po twoje dzieci,strzelaj pierwszy. Na komuchy dobra tez siekiera,tasak albo noz kuchenny. Zalecamy tez zaopatrzebnie sie w kije basebolowe.
Darek2020.06.10 0:14
O to zacznijcie od Nowogrodzkiej. Od komunistycznego prokuratora Piotrowicza, zbrodniarza sądowego, syna mordercy rotmistrza Pileckiego - Andrzeja Kryże, resortowego magistra Ziobro, Przyłęckiej z młodzieżówki PZPR, komunistycznego barda Pietrzaka i reszty zdrajców Polski.
ZIOMAL2020.06.9 17:51
Za to pisowska mafia i lawendowa kasta wprowadzają Polskę na drogę regresizmu.
Reytan2020.06.9 18:07
TAK,regresizmu od kolonialnej zaleznosci I od Komunistycznemu WROGOWI wszystkiego co POLSKIE.
Siginda2020.06.9 17:40
Trzaskoski nigdy nie zostanie prezydentem Polski!!Moze zostać prezydentem co najmniej szambiarskiego miasta jak Warszawa
Dam2020.06.9 17:53
Jak prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński i szambo lało się do Wisły cały czas, to też było "szambiarskie" miasto, czy zaczęło takie być, jak PIS już w nim nie rządził?
Siginda2020.06.9 18:57
A czego przy głupie czepiasz sie śp.L.Kaczynskiego??
leszczyna2020.06.9 19:46
Gdyby wygrał p. Jaki, nie doszłoby do awarii "Czajki"? Czy stolica Polski to w ogóle szambiarskie miasto?
anonim2020.06.10 11:05
Jaki to taki czopek że spokojnie by sobą ten wy-ściek zatamował, a swoim ego to i odwrócił bieg rzeki, tej rzeki.
TOTALNI PARANOICY CHCĄ RZĄDZIĆ POLSKĄ2020.06.9 17:34
Komuna w III RP nadal stara się desperacko utrzymać przy życiu. Teraz to już jest neo-komuna, ale nadal wspierana przez byłych SB-eków, agentów z prosowieckich WSI, ostatnich autentycznych i ledwo powłóczących nogami UB-eków, zasuszone mumie PZPR-owców, których "totalna" neo-komuna z PO i przystawek porobiła w paroksyzmie strachu przed utratą resztek przyczółków europarlamentarzystami i parlamentarzystami krajowymi oraz wszelkiego rodzaju doradcami jak choćby Miller, Cimoszewicz, Rosati, Borowski, Ciosek etc. Dowodem swoistej paranoi starych komuchów oraz wspierających ich neo-komuchów jest choćby niejaki Borowski, który tu i ówdzie zaczął się pokazywać ze znakiem Polski Walczącej w klapie. Bez trudu można to odszukać w internecie. Oni wszyscy w stanie obłędu i paranoi zaczęli podawać się za kogoś innego niż faktycznie są. często unoszą brudne łapy ze znakiem "V" lub, o zgrozo, wykrzykują "precz z komuną". Odwrócili znaczenie pojęć i faktów historycznych licząc na brak pamięci w narodzie. Te protesty pod sądami to nic innego jak znak rozpaczy za tym co słusznie utracili już ci państwo w togach. To już się skończyło. Bezczelne określanie się przez kastę terminem "niezłomni" jest tylko dowodem jak głęboko sięgnęło jej zepsucie, brak hierarchii wartości i polityczne podporządkowanie "totalnym". O tym jak wyglądała ich "niezależność" można się przekonać oglądając na YT krótki filmik z 2017 roku, na którym widać jak na dłoni samą czołówkę polski sędziów SN, prezesów TK i posłów 'totalnej" opozycji wynurzających się z partyjnej pieczary PO. To była ich niezależność, niezawisłość sędziowska, to była ich przyzwoitość. I to była III RP tylk dla nich, dla chołoty jedynie ciepła woda w kranach i benzyna po 7 PLN. I dobrze, że ich marzenia zaczynają się kończyć.
Reytan2020.06.9 18:04
Nie ma zadnej Neo-Komuny,jest tylko jedna stara,i niezmienna KOMUNA w roznych maskach.
Olej2020.06.9 17:24
Bo to jest proszę szanownego Państwa !!!! Czas antybohaterów !!!! W którym branie kopert jest godne podziwu, siedzenie w mamrze jest chwalebnym wyczynem zwłaszcza wtedy gdy się urwało kilka baniek z kasy państwa, Posiadanie wyroku w zawiasach będąc posłem, senatorem, lub na państwowym urzędzie - najlepiej prezydenckim - miejskim OOOOO !!!!!!!!!! wtedy już order się należy, najlepiej orła przyjmowanego w łapę ze wstęgą i w poszarpanych trampkach. Jakiż zadany szyk !!!!! Za ....... !!!!! Pitawal na urzędy, kryminały na piedestały, czas antybohaterów nastał i wyborów spomiędzy nich, każdy jeden jest trafieniem w sedno. A sedno ??? Zostawmy gdyż mózg zaczyna się lasować !!!
Olej2020.06.9 17:11
Progresizmu cd. Blokowanie sprzedaży książki Ziemkiewicza na Allegro - wolność poprawna ! Inna wolność myślą zbrodnicza ..... Co bardzo interesujące, dziennikarce TVP udało się dotrzeć do informacji o tym, że marsze LGBT, znane jako „marsze równości” mają być organizowane przez środowiska LGT co tydzień w różnych miastach na terenie Polski. Co także interesujące jedna z organizatorek namawiała do udziału w tych akcjach za 30 zł dniówki oraz wyżywienie i zwrot kosztów podróży. W materiale opublikowanym przez TVP jest także mowa o tzw. seksedukatorach, którzy pokazywanie pornografii nazywają „postępem” i nie widzą w tym niczego niestosownego. Takie działania dla TVP skomentował znany seksuolog prof. Lew Starowicz mówiąc: TYLKO U NAS! Jan Maria Jackowski ostrzega: Trzaskowski wprowadziłby Polskę na drogę progresizmu 'Trzaskowski wprowadziłby Polskę na drogę progresizmu' - To jest kryminał, dla mnie to jest w ogóle niepojęte. Jak tak można?! Niepojęte ????? Jak tak można ?????? Można, Można !!!!! A nawet jak krzyczą ,,wolnościowcy'' trzeba !!!! Jak progresja dojdzie do szczytu władzy to się zacznie walczyk na dwa świerszcze i wiatr .....
katolicka kretynizacja polski2020.06.9 17:09
Trzask-prask, i PADalec wyPAD! hehehehe...
Reytan2020.06.9 18:14
Komuszy wymozdzony glupek !
anonim2020.06.9 18:42
klawiatura ci się zacięła, czy miejsce po mózgu
anonim2020.06.9 17:06
Na drogę totalnego zniewolenia.
Olej2020.06.9 17:05
A oto i ten progresizm - dalekosiężny !!!!! ...... Marek M. to antybohater kilku spraw związanych z warszawską reprywatyzacją. Pod koniec 2018 roku warszawski sąd okręgowy wymierzył mu karę 60 tys. zł grzywny i 31 tys. zł kosztów sądowych w sprawie dot. wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumencie sądowym w związku z reprywatyzacją kamienicy przy ul. Targowej. Wyrok był nieprawomocny i w październiku 2019 roku sąd apelacyjny zmienił karę i prawomocnie skazał Marka M. na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności oraz 60 tys. zł grzywny. Zespół prasowy SN poinformował, że 28 lutego tego roku do SN wpłynęła kasacja o uchylenie tego wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania oraz wniosek o wstrzymanie zaskarżonego orzeczenia. 21 maja SN do tego wniosku się przychylił, Marek M. jest więc od końca maja na wolności. ....... Wolność kolesi, kasta wolność ubezpieczająca !!!! Czyli warszawskie lody na gorąco !!!!