John Schindler pisze na łamach „Buisness Insider”, że Polska przygotowuje się na wojnę z Rosją. Profesor i ekspert ds. bezpieczeństwa narodowego uważa, że Polska – inaczej niż Ukraina – chce być przygotowana na ewentualność agresji Kremla.

„Tylko Polska ma potencjał militarny, który może poważnie przeciwstawić się ruchom Rosji na zachód. Tak jak w 1920 roku, kiedy Armia Czerwona nie potrafiła przełamać Warszawy, tak teraz Polska jest murem, który chroni Europę Środkową przed działaniami zbrojnymi Moskwy” – pisze Schindler.

Według eksperta Polska robi wszystko, by w razie potrzeby odpowiedzieć na rosyjski atak. „Warszawa  podejmuje kroki, które mają obronić kraj przed ewentualną rosyjską okupacją, którą Polacy bardzo dobrze znają. W odróżnieniu od Ukrainy, Polska planuje przygotować się na wypadek wypowiedzenia wojny przez Putina” – czytamy w „Buisness Insider”.

Autor zwraca uwagę na obawy co do ewentualnego wsparcia NATO w razie ataku na Polskę. Wskazuje, że Polacy ciągle pamiętają początek II wojny światowej, gdy Francja i Wielka Brytania nie udzieliły pomocy, którą obiecały.

bjad/interia