Tylko chrześcijańska cywilizacja Zachodu daje człowiekowi godność - zdjęcie
10.06.19, 12:20

Tylko chrześcijańska cywilizacja Zachodu daje człowiekowi godność

9

"Tam, gdzie mamy poszanowanie nierozerwalności małżeństwa, prymat osoby, poszanowanie przyrodzonych praw osoby ludzkiej w sposób szczególny do życia, mamy do czynienia z cywilizacją łacińską. W innych przypadkach te prawa są gwałcone w związku z tym jest wielki problem, by dobrze w nich żyć" - wskazuje prof. Paweł Skrzydlewski.

 

Filozof w rozmowie na antenie "Telewizji Trwam" mówił, że trwa dziś wielka wojna kulturowa. Cywilizacja śmierci atakuje coraz ostrzej.

"Profesor Feliks Koneczny definiował cywilizację jako metodę ustroju życia zbiorowego, czyli pewnego rodzaju kulturę społeczną, która w sposób zorganizowany istnieje w postaci obyczajowości. Jest to więc tym wszystkim, co dotyczy życia obywateli" - powiedział Skrzydlewski.

"Życie społeczne może być zorganizowane dobrze lub źle. Rodzi się pytanie, co jest miarą dobrego życia społecznego. Przyjmuje się, że tą miarą jest szczęście człowieka" - dodał.

" Jeśli pozwala mu to należycie się rozwijać to mamy do czynienia z normalnym życiem społecznym. Jeśli redukuje człowieka do niewolnika, to mamy do czynienia z chorymi cywilizacjami. Jedynie cywilizacja zachodnia oparta na Kościele jest cywilizacją, która daje człowiekowi świadomość jego godności" - stwierdził uczony, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze (9):

edi2019.06.10 16:00
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
bea2019.06.11 8:07
polecam ci Oredzia Prawdziwe Zycie w Bogu tam Jezus mowi o Paruzji przygotowuje nas na oczyszczenie walke duchowa i znaki konca czasow vassula.pl www.duchprawdy.com voxdomini.pl
edi2019.06.10 15:58
LGBT (GENDER) - JAKO ORGANIZACJA O IDEOLOGII NEOMARKSISTOWSKIEJ powinna zostać ZDELEGALIZOWANA JAKO ORGANIZACJA TERRORYSTYCZNA WROGA POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i MUSI BYĆ ZWALCZANA PODOBNIE JAK KOMUNIZM !!!!!!!!
WywalićDewotówZeSzkolnictwaZawodowego2019.06.10 13:48
Kompletny idiota-dewot, naukowiec-roztropek z zawodówki. Mnóstwo ludzi na Ziemi żyło, żyje i żyć będzie godnie i szczęśliwie, choć nie zetknęli się z chrześcijaństwem w żadnym stopniu. A najczęściej - właśnie dlatego!
pad2019.06.10 13:08
Durny gej uważa się za cywilizowanego ??? Przecież jego choróbsko duchowe sięga tysięcy lat przed naszą erę - aż do Sodomy i Gomory. Jest więc, podobnie jak cała zboczona ferajna, prehistorycznym dinozaurem, a nie cywilizowanym człowiekiem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.10 12:42
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
Polak Wierzący Dumny Hetero2019.06.10 12:44
No jak ona mogła- przecież opozycję należy nosić na rękach, nie zadawać żadnych trudnych pytań, nie komentować, najlepiej w ogóle się nie odzywać i w pokorze wysłuchać jej światłych tez. A jeszcze "stroić miny"- to jest dopiero skandal. A ta pani Lubnauer tak pięknie min nie stroiła, że nic tylko do Nowoczesnej się zapisać.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.10 12:40
Przy czym katolstwo i prawactwo to nie jest cywilizacja zachodu, to jest blok wschodni. Wy Zachodem gardzicie, bo mentalnie jesteście jak ruscy.
bea2019.06.11 8:02
polak ateista dumny g jestes czlowiekiem nienawistnym i przesladujesz katolikow i wartosci katolicy glosza Boga Trojjedynego w Ktorego ty nie wierzysz ale prawde ktorej zaprzeczasz jest Prawda Objawiona Ktora glosi KK twoje niewiarstwo wrecz nienawisc pograza cie coraz bardziej nie zakrzyczysz prawdy ktora cie wyzwoli z sidel diabelskich w ktorych jestes uwieziony Jezus Kocha wszystkich ludzi i kazdy jest cenny w Oczach Boga bo Bog Jest Gorejacym Ogniskiem Milosci i w Nim mamy Zbawienie Nie walcz z Bogiem bo przegrasz zycie i dusze niesmiertelna Ktorz Jak Bog Amen