Tusk pozywa Jakiego. ,,Giertych robi szopkę medialną'' - zdjęcie
18.06.18, 15:25screenshot Youtube / Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Tusk pozywa Jakiego. ,,Giertych robi szopkę medialną''

Donald Tusk pozwał kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego w związku z zamieszczonym na jego twitterze zdjęciem z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, które wykorzystane zostało do stworzenia mema.

Przypomnijmy – zdjęcie na profilu Jakiego przedstawia Grzegorza Schetynę i Donalda Tuska płaczących na pogrzebie ofiary katastrofy smoleńskiej, posła PO Sebastiana Karpiniuka. Zamieszczono je po przegranej Niemców z Meksykiem na mundialu w Rosji i dodadno podpis „Nasi przegrali z Meksykiem”.

Jak poinformował na swoim twitterze Roman Giertych:

Pan Przewodniczący Donald Tusk kieruje do sądu wniosek (na chwilę obecną w trybie ugodowym) przeciwko Patrykowi Jakiemu o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP za naruszenie swoich dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia PDT z pogrzebu śp. S. Karpiniuka”.

Patryk Jaki za całą sytuację przeprosił i poinformował, że nie on zamieścił wspomnianego mema na swoim profilu. Osoba, która odpowiada za prowadzenie profilu kandydata Zjednoczonej Prawicy twierdzi, że nie znała pochodzenia zdjęcia:

Słuchajcie, nie pisze wszystkich postów od lat - dlatego jest takie oznaczenie. Gość który pisał tłumaczy mi teraz ze nie znał pochodzenia foto. Jednak i tak wiem ze moja odp. Przeprosiłem i usunąłem po paru minutach”.

Zaproponował, że poza przeprosinami pisemnymi wyśle też sprzęt sportowy dla dzieci na station im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. Odniósł się też do wpisu Gertycha:

R.Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem. PO nigdy za nic nie przeprosiła. Potwierdzają się jednak plotki, że R.Giertych może być wiceprezydentem Warszawy u R.Trzaskowskiego”.

dam/twitter,Fronda.pl