Tusk ma plan na uniezależnienie się od rosyjskiego gazu - zdjęcie
29.03.14, 11:19fot.haloocyn/sxc.hu

Tusk ma plan na uniezależnienie się od rosyjskiego gazu

3

Podczas spotkania w Tychach, Premier mówił, że Polska ma plan unii energetycznej, który nasz kraj przedstawi wktrótce w Brukseli.

Według Donalda Tuska, Europa powinna opracować plan dostaw gazu na wypadek kryzysu i przerwania dostaw. Dodał, że Polska będzie walczyć o zwiększenie finansowanie ze środków europejskich instalacji, które umożliwią solidarność energetyczną.

Tusk wychodzi z założenia, że Europa powinna w sposób solidarny kształtować wspólną politykę zakupów gazu. Polska opracowała kilka umożliwiających to mechanizmów. Premier mówił też, że potrzebna jest rehabilitacja węgla, który przez najbardziej zaangażowanych ekologicznie został skreślony. I to właśnie węgiel, według Tuska jest gwarancją bezpieczeństwa energetycznego Europy. Dziś istnieją nowoczesne technologie pozwalające emitować mniej szkodliwe substancje z palonego węgla. Czy to oznacza rozwój gospodarczy Śląska? Niewątpliwie ten jeden z najbardziej bogatych regionów w Polsce może wkrótce stać się centrum przemysłowym w Europie Środkowo-wschodniej. Szef polskiego rządu chce też postawić na gaz z łupków.

Co ciekawe, Premier Tusk zapewnił, że polski projekt znalazł już zrozumienie u bardzo wielu partnerów w Europie. A co najbardziej groteskowe, to to, że Premier do wybuchu konfliktu na Ukrainie zwalczał wszelkie inicjatywy o których dziś mówił. To jest chichot polityczny!

Philo/Polskie radio

Komentarze (3):

anonim2014.03.29 11:49
Nareszcie facet załapał.
anonim2014.03.29 11:53
Ten to ma tupet.Tak zmienia zdanie jak garnitury.
anonim2014.03.29 15:10
To nie to że zmądrzał ale to znowu gra pod publiczkę, zmienią się okoliczności to PDT tez zmieni zdanie, on nie ma poglądów on ma sondaże.