Turkish Airlines nie sprzeda biletów migrantom na loty do Mińska - zdjęcie
12.11.21, 09:57Fot. Saud Al-Olayan via Flickr CC 2.0

Turkish Airlines nie sprzeda biletów migrantom na loty do Mińska

2

Tureckie linie lotnicze Turkish Airlines zakażą sprzedaży biletów obywatelm Iraku, Syrii i Jemenu na loty do Mińska. Taka decyzja tureckiego przewoźnika (w którym państwo ma 49 proc. udziałów) to pokłosie rozmowy szefów MSZ Polski i Turcji.

"Turkish Airlines potwierdziły, że nie będą odtąd przyjmować na pokłady samolotów do Mińska obywateli Iraku, Syrii i Jemenu z wyjątkiem posiadaczy paszportów dyplomatycznych. W imieniu @prezydentpl dziękuję wszystkim, którzy uczestniczą w rozmowach w tej sprawie" - napisał na Twitterze prezydencki minister i były ambasador RP w Turcji Jakub Kumoch.

"A teraz Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego Turcji wydała zakaz sprzedaży biletów dla obywateli Iraku, Syrii i Jemenu, udających się na Białoruś. Zakaz dotyczy zarówno Turkish Airlines jak i Belavii oraz wszystkich lotnisk. Obowiązuje do odwołania" - dodał Kumoch.

jkg/twitter

Komentarze (2):

man.of.Stagira2021.11.12 11:12
Brawo minister Rau i polskie MSZ! Brawo Rząd Rzeczypospolitej! Tak Trzymać!
Art2021.11.12 10:54
Pokłosie rozmów msz Polski i Turcji?! Tak, oczywiście. Bajdurz dalej redaktorze. Turcy po takiej rozmowie nawet palcem by nie kiwnęli. Po Turcji i Bliskim Wschodzie jeżdżą unijni dyplomaci i to oni rozmawiają z kolejnymi rządami naciskając na blokowanie tych podróży. Polski minister to moze sobie zadzwonić i pogadać o pogodzie co najwyżej. Rozśmieszajcie ludzi dalej :)