Turcy zestrzelili rosyjski samolot - zdjęcie
24.11.15, 09:10

Turcy zestrzelili rosyjski samolot

13

Turecka armia zestrzeliła rosyjski samolot, który naruszył przestrzeń powietrzną Turcji. Film ukazujący spadającą maszynę opublikowała telewizja Haber Turk.

Turcy oświadczyli, że zestrzelili samolot, gdy ten pomimo dziesięciokrotnego w ciągu pięciu minut ostrzegania nie zawrócił z drogi, naruszając przestrzeń powietrzną Turcji. Do akcji wkroczyły dwa tureckie myśliwce.

Jednocześnie Rosja poinformowała, że to jej maszyna znajdowała się nad Syrią. Według agencji informacyjnej Interfax chodzi najpewniej o rosyjski Su-24. Moskwa potwierdziła te doniesienia.

Rosja od pewnego czasu bombarduje terytorium zamieszkane przez Turkmenów. Ankara protestuje przeciwko tym działaniom.

Piloci zestrzelonego samolotu katapultowali się przed katastrofą. Jeden z nich trafił już w ręce Turkmenów. O drugim brak informacji.

kad

Komentarze (13):

anonim2015.11.24 10:22
i tej odwagi brakuje pieprzonej europie.
anonim2015.11.24 10:27
taro bo wiedzą co to jest isis- narzędzie masters of puppets - usrahella
anonim2015.11.24 10:34
Brawo Turcja - oni się nie patyczkują z Putinem
anonim2015.11.24 11:24
Chłopaki spokojnie... Może GPS wysiadł albo co, wiadomo dawniej jak pilot jak leciał to i spojrzał w dół, a teraz przez te nowoczesności niejeden też, samochodem na przykład, w krzakach wylądował albo w bagnie... A i trzecią wojnę światową z takiego "głupstwa" może dać. Ludzie dziś zaczepne, krew w nich się gotuje i zaczną się bić zanim zmiarkują się o co... ;-)
anonim2015.11.24 11:32
@janko74 Słuszne wątpliwości. Jak muslim mówi, że zwalcza terroryzm to na dwoje babka wróżyła... Takija?;-)
anonim2015.11.24 12:02
@campeador III WŚ miała wybuchnąć z powodu niewielkiego, mało znaczącego kraju...Czytałem takie zdanie bardzo dawno temu. I to co widzimy na ekranach takim się jawi. Tyle, ze wojny ewoluują...(głównie z powodu pojawienia się broni jądrowej) Do takiego stanu, iż dzisiaj niewielu sobie zdaje sprawę, że ma do czynienia z wojną. Papież Franciszek niezwykle trafnie ostatnio ocenił rzeczywistość - Wojna jest faktem.
anonim2015.11.24 12:10
@marekwu Słusznie. Dodał jeszcze papa Francesco, ze ta wojna toczy się w kawałkach. To pewnie usypia ludzi...
anonim2015.11.24 12:17
Robi się gorąco.
anonim2015.11.24 12:24
@marekwu. Jakieś 10 lat temu oglądałem pewną amerykańską telewizję protestancką, w której przedstawiano przebieg zbliżającego się Armaggedonu (przepowiedzianego w Biblii), poprzedzającego powtórne przyjście Chrystusa w Chwale. Wyrażnie było powiedziane, że będzie miał on miejsce na terenie Bliskiego Wschodu, a głównie na obszarze Syrii i wezmą w nim udział wszystkie mocarstwa, w tym Rosja. Osobiście nie podchodzę do tych proroctw z pełnym zaufaniem, choćby dlatego, że jestem katolikiem. Nie jest jednak tak, że nie mają one pewnych podstaw zawartych w Biblii. Biblijni prorocy mieli przecież natchnienia dane im przez samego Boga.
anonim2015.11.24 12:39
@Eccehomo Dokładnie tak jest. Dlatego teraz w świecie Zachodnim następuje eskalacja przemocy, żeby pozbawić ludzkość resztek wolności, która objawia się posiadaniem niekontrolowalnej gotówki. Jestem pewien, ze władcy tego świata niedługo poinformują euromatołów, ze w "trosce" o ich bezpieczeństwo i w "trosce" o to aby "terrorystom" "maksymalnie"utrudnić zakup broni - robimy superakcję delegalizacji pieniędzy...Co eurolewe media okrzykną w ekstazie największą rewolucją "nowoczesnego" świata... Czyli po naszemu - potężne superkomputery, sieci kamer i czujniki będą w stanie śledzić każdego eurobarana 24 godziny na dobę. Czyli Objawienie św. Jana zostanie naukowo udowodnione. Nikt nie będzie mógł nic kupić ani sprzedać bez znaku Bestii. Mam to w dupie. Dokupię więcej kur, kaczek, gęsi i jeszcze ze dwa lewe prosiaki...Hłe, hłe...A w przyszłości konia.
anonim2015.11.24 13:18
To bardzo niedobra wiadomość. To mógłby być nawet ,,casus bei"
anonim2015.11.24 14:46
@ Jacek Dobry Putin w Syrii odwala kawał dobrej roboty. Dzięki koordynacji nalotów z działaniami syryjskiej armii pochód IS i innych terrorystycznych band został zatrzymany. Sama Rosja w kilka miesięcy wyrządziła terrorystom więcej szkody niż koalicja pod przewodnictwem USA w 1,5 roku :P A Turcy są totalnie obłudni. Z jednej strony niby walczą z terroryzmem a z drugiej strony kupują ropę od IS i pozwalają na swobodny przepływ ludzi i sprzętu z Turcji do Syrii, na dodatek bombardują Kurdów w Syrii. Bożej miej w opiece obu pilotów. Jacek Dobry - popierasz terrorystów??? To, że Putin prowadzi wojnę na Ukrainie to nie znaczy, że wszelkie jego działania są złe.
anonim2015.11.24 17:34
@Jacek Dobry, czy nie przesadzasz trochę z tym wizerunkiem Pana Jezusa? Jeszcze wypisując różne bzdury? Turcja podesłała Europie 1 mln. muslemów, wspiera ISIS, prześladuje Kurdów, destabilizuje razem z USA Syrię. Nie wyrzekła się swej morderczej historii, zagłady miliona Ormian, chrześcijan. Gdyby UE miała jaja dawno pogoniłaby to tałatajstwo, zagroziła sankcjami itd.