Turcja: Para Prezydencka spotkała się z polskimi żołnierzami   - zdjęcie
25.05.21, 18:34Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP, via: Twitter (Kancelaria Prezydenta)

Turcja: Para Prezydencka spotkała się z polskimi żołnierzami

4

Para Prezydencka spotkała się z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego, który stacjonuje w Turcji w ramach misji NATO monitorowania bezpieczeństwa w basenie Morza Czarnego i Morza Śródziemnego.

To najmłodszy polski kontyngent wojskowy. Uruchomiony został na początku maja tego roku i jest polską odpowiedzią na apel Turcji do sojuszników z NATO o wsparcie w związku z pogorszeniem się sytuacji bezpieczeństwa w regionie.

– Niesiemy bezpieczeństwo, pokój, przyjaźń i gotowość stawania ramię w ramię naszym sojusznikom. Tak jak czynicie tutaj, w Turcji – podkreślał Prezydent.

– Dziękuję za to, że podjęliście tę misję, bo Turcja potrzebowała tego wsparcia, potrzebowała sojuszniczego dowodu obecności, także w naszej postaci. I dajecie go w tej chwili. Jestem za to ogromnie wdzięczny. Nie mam żadnych wątpliwości, że sprawdzicie się doskonale i zrealizujecie wszystkie swoje zadania tak, jak wcześniej potrafiliście je znakomicie zrealizować na Sycylii – mówił Andrzej Duda do żołnierzy.

– Mamy wielkie szczęście, my wszyscy, Polacy, że mamy dzisiaj swoją wolną, suwerenną, niepodległą ojczyznę, która jest coraz mocniejsza, coraz więcej znaczy w przestrzeni Europy i świata. Mamy armię, żołnierzy, którzy sprawdzili się w wielu miejscach, dając dowody męstwa, odpowiedzialności i doskonałego wyszkolenia. Mamy sojuszników, którzy gotowi są stanąć w naszej obronie, i jesteśmy członkiem największego i najmocniejszego sojuszu obronnego na świecie, Sojuszu Północnoatlantyckiego – akcentował Prezydent.

Andrzej Duda wręczył Flagę RP Dowódcy PKW kmdr. por. Cezaremu Kurkowskiemu.

Prezydent.pl

Komentarze (4):

Zarabiaj w domu Poradnik2021.05.25 19:09
Bądź jak ten głupi ch uj katolicka kretynizacja polski 🇵🇱. Rozpacz.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.25 19:06
PADofil i jego zażydzona niema żonka chcą się ogrzać w cieniu przelanej krwi żołnierzy! Pyerdoleni degeneraci!
Anonim2021.05.26 2:56
Duda o porwaniu samolotu: Liczę dzisiaj mocno na tę reakcję ze strony Unii Europejskiej, uważam, że nie może to absolutnie pozostać bez odpowiedzi A to Duda o UE "wyimaginowaną wspólnotą, z której dla nas niewiele wynika". Czy on nie ma kontaktu z rzeczywistością? Jednego dnia tak, drugiego na odwyrtkę, a może on chory coś?
Zarabiaj w domu Poradnik2021.05.25 19:02
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas.