'Trzeba po prostu umieć rządzić'. Prezes PiS bezlitośnie punktuje opozycję! - zdjęcie
28.08.19, 17:30Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

'Trzeba po prostu umieć rządzić'. Prezes PiS bezlitośnie punktuje opozycję!

45

"Możemy sobie pogratulować, że zrobiliśmy bardzo wiele"-powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji w Sieradzu. 

Zjednoczona Prawica prezentuje swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w tym okręgu. Liderką listy jest poseł Joanna Lichocka. 

"Doszliśmy do takiego momentu, w którym trzeba podsumować te cztery lata naszych rządów w Polsce"-rozpoczął swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński. Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że państwo polskie dzięki rządom jego partii weszło na dobrą drogę, jednak do końca tej drogi jest jeszcze daleko. 

"Możemy sobie pogratulować, że zrobiliśmy bardzo wiele. Jak to najkrócej określić? Bardzo znaczna część społeczeństwa przez 26 lat po tzw. transformacji niespecjalnie korzystała z rozwoju, bo od 1992 roku, rządu Jana Olszewskiego, zaczęliśmy się rozwijać - zaczęliśmy iść do góry, bo wcześniej spadało. Tempo było bardzo różne, ale szliśmy do przodu"-wskazał polityk. 

Były premier podkreślił w swoim wystąpieniu, że Prawo i Sprawiedliwość przeprowadziło "wielki program społeczny": jego symbolem jest 500 Plus, 13. emerytury, 300 zł dla uczniów w ramach programu Dobry Start czy obniżenie wieku emerytalnego. To jednak nie wszystko. 

"To też szereg innych posunięć odnoszących się do niepełnosprawnych, tj. także to wszystko, co czynimy w nieco inny sposób - budowa dróg, przedsięwzięcia w dziedzinie mieszkalnictwa - bardzo trudne, ale to idzie - to jest wiele innych drobniejszych spraw"-wyliczał Jarosław Kaczyński.

"Przekazaliśmy 80 kilka mld zł społeczeństwu w transferach społecznych. Dlaczego nie uczynili tego ci, co byli przed nami? Bo nie chcieli, ale i dlatego, że nie umieli"-ocenił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Polityk podkreślił:

"Żeby przeprowadzić taki program, żeby dochody wzrosły w budżecie, to trzeba po prostu umieć rządzić". 

"Będziemy mieli zrównoważony budżet, bez deficytu. To dowód na to, że Prawo i Sprawiedliwość potrafi dobrze i sprawiedliwie rządzić"-wskazał Kaczyński. Były premier przywołał również wypowiedź obecnego szefa rządu, Mateusza Morawieckiego:

"Premier Morawiecki użył celnego sformułowania - polski budżet przestał być bankomatem dla przestępców podatkowych"-powiedział Jarosław Kaczyński. 

Lider partii rządzącej przypomniał również o kolejnym ważnym aspekcie działalności obecnego rządu: to wyrównywanie szans, "ukłon" w kierunku mieszkańców mniejszych miejscowości.

"Zadbaliśmy o odbudowę komisariatu policji, wsparcie będą uzyskiwały szpitale powiatowe. Dążymy do tego, aby poziom życia na wsi i w mieście był taki sam"-zapewnił polityk. W tym kontekście Kaczyński wymienił nowe połączenia autobusowe, pomoc w przypadku suszy i ubezpieczenia. 

Na zakończenie szef PiS zaapelował do mieszkańców Sieradza:

"Proszę o to, aby w nadchodzących wyborach zadecydować tak, abyśmy mogli iść dalej, aby było jeszcze lepiej i sprawniej. Polska nie powinna ustępować innym krajom. Proszę, abyście Państwo zabiegali o przedłużenie tego marszu, tej dobrej drogi".

Komentarze (45):

Ja 2019.08.29 14:53
Szkoda, że mam tylko jeden głos! Nie milion. Boże chroń Polskę przed powrotem jej likwidatorrów! PO i spółki.
wacula2019.08.29 13:47
PiS chwali się zmniejszeniem skrajnego ubóstwa. Dane GUS pokazują, że to w 2018 r.WZROSŁO.A liczony jest od marnego stanu PKB w zeszłym roku, pierwszym roku rządów pisowskich. Mniej więcej pojęcie o wielkości straty na koniunkturze można sobie wyrobić, jeśli się weźmie pod uwagę, że taka Rumunia w tym samym roku szczyci się niemal 9-procentowym wzrostem.DNO Wazelina, prymitywizm, ogłupianie ciemnoty obywateli. Nawet śmiać się nie chce Jakbym słyszał 1-szego sekretarza. Ceny średnie spadły. Co prawda chleb i masło zdrożały o 100%, ale lokomotywy staniały o 20%.
bezstronna2019.08.29 12:00
na wsi nie mozna napic sie mleka . jepistem ciekawa czyja to wina?nareszcie jest rzad ktory mysli o nas i nas rozumie.dla mnie licza sie fakty, a fakty sa takie ,ze mam na wyprawke .ze mam 500 zl dla dziecka i nie musze dorabiac. a czas poswiecam dzieeciom na edukacje, zeby mogly dostac sie na studia. za tuska dobrze sie dzialo kombinatorom i zlodziejom ici najglosniej teraz krzycza ze rzady pisowskie sa zle bo nie moga dalej krasc.ludzie uczciwi to widza. a zywnosc drozeje dlatego bo jest niewyobrazalna susza i plody rolne sa zniszczone. a jesli chodzi o kryzys to od dawna jest na calym swiecie tylko sie otym nie mowi. najwiekszy jest w niemczrch francji angli ale jest na ten temat cisza.polska poki co ma sie dobrze i dba o to zebysmy nie byli tania sila robocza i montownia dla zachodu. a juz bylismy na tej drodze. maslo drozeje bo zlikwidowali nam krowy .caly czas opozycja pisowi rzuca klody pod nogi ,bo nic innego nie umie.nie ma zadnego konkretnego programu tylko zajmuje sie szukaniu hakow, a przacez w kazdej nawet najleppszej rodzinie zdazaja sie czarne owce.
Saki Faki2019.08.29 8:59
Trzeba umieć rozdawać nierobom, powiedz to wprost dziadygo, bo jak umiecie rządzić, to u Ziobry widać.
Maria Blaszczyk2019.08.29 0:16
Ciekawe... Polacy od kilku lat umierają coraz młodziej. https://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/594335,polacy-zycie-krotsze-gus-zdrowie-dane.html https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/polacy-zyja-krocej-beda-wyzsze-emerytury-aa-uwr2-dbEK-P3ZC.html Wzrasta ubóstwo. https://www.rp.pl/Wynagrodzenia/190629413-Przezyc-za-595-zl-miesiecznie-W-Polsce-rosnie-ubostwo.html Nie ma szkół dla dzieci. https://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/602124,podwojny-rocznik-rekrutacja-edukcja-reforma-edukacji-szkola-brak-miejsc-liceum-zawodowka-uczniowie-men.html Itd...
florian2019.08.29 11:53
Nie wystarczy umieć kopiować linki, trzeba jeszcze włączyć myślenie :)
m2019.08.29 17:53
Kiedy włączysz?
Truteń2019.08.28 19:27
A mama + zapomniana?
lolek kremowka2019.08.28 19:27
W TVP przemawia prezes Polski a mama polonistka się w grobie przewraca... PrzedewszystkIEM, przyjdOM, wezmOM, zabiorOM, idziemy dobrOM drogOM...
florian2019.08.29 11:50
Rzeczywiście merytoryczny komentarz, przypomnij sobie poprzedniego prezydenta "bul" Komorowskiego.
www2019.08.28 19:21
Budżet w świetnym stanie, ludzie dostają pieniądze. Ale dla niektórych to fatalne wieści. Byłoby lepiej mieć deficyt budżetowy i nie dostawać 500.
tfu2019.08.28 19:50
Wiara w to co mówi Pinokio Morawiecki doprowadzi was PiSowcy do zguby. "Ludzie są tak głupi, że to działa". Ludzie nie powinni dostawać żadnych pieniędzy, ludzie powinni uczciwie zarabiać i podatki powinny być niższe, wtedy byłoby dobrze. Nie wierzę, że aż tylu Polaków jest tak głupich.
Szymon2019.08.28 20:13
Budżet w świetnym stanie? Bo co? Bo Morawiecki tak powiedział? Przecież to kpina, żałosna kpina...
Szymon2019.08.28 19:19
Dla normalnego człowieka, znającego podstawy działania gospodarki i ekonomii jasne jest, że to stek bzdur, kłamstw i manipulacji. Polska nie weszła na żadną dobrą frogę. Jest wręcz przeciwnie, znajdujemy się nad przepaścią, tylko niestety ok 40% ludzi tej przepaści nie widzi, bo ma na oczach opaskę w postaci 500+. Następna kadencja PiS, to będzie jużkop w plecy przeciętnego Polaka i zepchnięcie w tą przepaść. PiS w przyszłej kadencji zgnoi nas podatkami, drożyzną i złodziejstwem. W jaki sposób złodziejstwem? W tym roku w życie weszło PPE, czy też PPK, zależy dla kogo. PiS powie, że w tym przypadku OFE jużjest niepotrzebne, więc je zlikwiduje, i te pieniądze, które przez kilkanaście lat odkładało ponad 15 mln polaków sobie weźmie, lub mówiąc po PiSowskiemu przekształci. Z naszych pieniędzy w OFE nie zobaczymy nic, a PiS sobie może ogłosić nawet projekt budżetu z nadwyżką na 2021 rok. Wszystko idzie do góry, ceny w sklepach, ZUS i inne podatki, a ptaszki ćwierkają, że Morawiecki nie dość, że nie obniży VATu z 23% na 22%, to chce go jeszcze podwyższyć na 24%. Ale oczywiście przed wyborami wam tego nie powiedzą. Poza tym trzeba pamiętać, że szykuje się kolejny światowy kryzys, to już nie są spekulacje, to jest właściwie pewne. Kwestia czasu, czy uderzy w nas z pełną mocą za miesiąc, czy za pół roku. Kiedy to się skumuluje z kryzysem, jaki wywoła w przyszłym roku PiS, to zobaczycie PiSiorki dopiero do czego sami doprowadziliście, że doprowadziliście nasz kraj do ruiny bo oprócz 500+ nic innego nie widzieliście. A mogę się założyć, że najpóźniej krótko po wyborach prezydenckich 500+ zostanie po prostu zlikwidowany, bo już nie będzie z czego tego dawać. Wszystkie plusy zostaną zlikwidowane, zostanie tylko drożyzna w sklepach i podatki tak duże, że ledwo będziecie wiązać koniec z końcem. Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy się z Polski nie wynieść zanim to wszystko się stanie, bo w przyszłym roku o tej porze będzie już zapóźno, bo połowa rodaków stąd ucieknie i trudniej będzie znaleźć pracę. Zapamiętajcie moje słowa, bo tak będzie.
www2019.08.28 19:25
"Następna kadencja PiS, to będzie jużkop w plecy przeciętnego Polaka i zepchnięcie w tą przepaść. PiS w przyszłej kadencji zgnoi nas podatkami, drożyzną i złodziejstwem" - twój błąd jest taki, że dane służące do negatywnej oceny PiS pochodzą z twojej wyobraźni. Złe jest to, co będzie w przyszłości. Tylko, że teraźniejszość jest dobra, a to ją się ocenia. Jak rządziło PO, to było inaczej, mianowicie teraźniejszość była do dvpy.
wio2019.08.28 19:48
Krótkowzroczność polega na tym, ze patrzy się na to co jest teraz nie patrząc jakie konsekwencje przyniesie to w przyszłości. Typowe myślenie PISo Polaka, dają kasę to jest dobrze, a za PO to było tak i siak. Wyłącz TVPIS, włącz myślenie.
mlody2019.08.28 18:56
rządzić tak, że po nas choćby potop, tak, panie prezesie?
wio2019.08.28 18:52
"Ludzie są tak głupi, że to działa" Morawiecki i jego kłamstwa.
Max Fiend2019.08.28 18:52
Punktuje płynąc na jednym z trzech nowych promów załadowanych po brzegi nowymi polskimi samochodami elektrycznymi razem z rodzinami z tysięcy wybudowanych przez PiS mieszkań udającymi się na wczasy za 500+. A tymczasem w Polsce ubóstwo wzrosło i dotknęło ponad dwóch milionów obywateli :-D
www2019.08.28 19:18
Chodzi o dwa miliony ubeków, którym obniżono emerytury? Ach, co za dramat :)
Max Fiend2019.08.28 19:45
Niestety, zwyczajnych biednych obywateli. A tzw. ubecy w większości odzyskają swoje emerytury z odsetkami i odszkodowaniami.
ja2019.08.28 18:44
Idź precz szatanie do czeluści piekła.
sru2019.08.28 18:41
Niszczenie lasów, ochrona pedofili kościelnych, afera podkarpacka gdzie były marszalek pukła nieletnią prostytutkę, niszczenie lasów dla pieniędzy, afera samolotowa, kłamstwa i plucie jadem, Pawłowicz, Brudziński- hejterzy, mordowanie więźniów i mataczenie przy śledztwie, kłamstwa Ziobry i Morawieckiego, afera trolowa. Wstyd i hańba
florian2019.08.29 11:44
Coś słaba ta wyliczanka. Zapomniałeś jeszcze o suszy zeszłorocznej, o braku śniegu w zimie i o piorunach na Giewoncie :)
wio2019.08.29 16:25
Słaba wyliczanka ?? Chyba cię poyebało. Można by dodać więcej ale to już i tak nadto,. Tylko ślepa piso katolska sekta nie widzi w tym nic złego.
Nikola2019.08.29 18:47
https://wpolityce.pl/polityka/389315-dluga-lista-ciezkich-grzechow-platformy-o-czym-chca-zapomniec-aferzysci-jak-demontowano-panstwo-male-podsumowanie-wielkich-afer-po-psl?fbclid=IwAR3iVEwDOZEEu7JehNOYwoGy-zyR5rCX5yoMbBIEGBl8RhbUtapVxjZ9Vik
sru2019.08.28 18:33
Niszczenie lasów i Puszczy dla własnych interesów - Szyszko
orgi2019.08.28 18:40
tfoi kolesie z PO pozwolili wyciąć złodziejowi hektar lasu by mógł postawić hotel ....
sru2019.08.28 18:41
Nie mam kolesi w po cepie zafajdany
Karol2019.08.28 23:18
walnij się w łeb
sru2019.08.29 16:23
ssij pento
Cogito ergo sum2019.08.28 18:19
Mamy najbardziej kompetentną i uczciwą władzę na przestrzeni 30-lecia. Oni także obnażyli gigantyczne złodziejstwo i nieudacznictwo poprzedników z PO
sru2019.08.28 18:38
Ta, afera podkarpacka, afera trolowa, afera samolotowa, plucie jadem, kłamstwa Morawieckiego, Misiewicz, Macierewicz itp itd
Albert2019.08.28 19:24
A co konkretnie obnażyli? Podaj jakiś przykład.
Albert2019.08.28 18:13
1. Polska jest na pierwszym miejscu na świecie pod względem wydatków socjalnych 2. Gwałtowny wzrost inflacji wskutek 500+. 3. Rekordowo wysoki poziom zadłużenia. 4. Budżet bez deficytu. Tak - zapomnieli tylko wspomnieć o tym, że brak deficytu spowodowany będzie zagarnięciem funduszy z OFE i sprzedażą nadwyżek CO2. A to oznacza, że to jednorazowy efekt, który odbije się grubą czkawką w latach późniejszych. Ale niech PIS wygra wybory. Będzie musiał wtedy sam zjeść tę żabę. Ciekawe, na kogo wtedy zwali winę?
zz2019.08.28 18:19
Balcerowicz, czy Rzońca?
agatson2019.08.29 1:59
Ja jeszcze żaby nie jadłem..ciekawy jestem smaku...a tak na poważnie to.."co ty pierdzielisz Kuźniak"..!?
ardo2019.08.29 6:51
Rudy ukradł z ofe 150mld. w jeden rok i miał deficyt 50mld. To był złodziej pierwsza klasa.
.2019.08.29 17:52
I to usprawiedliwia PIS przy kradzieży reszty? Jesteś pożytecznym idiotą PISu.
Mario2019.08.29 8:57
Kto ci placi za trollowanie?
Albert2019.08.29 10:10
Jakieś argumenty obalające to, co napisałem, czy tak sobie po prostu piszesz bez związku z czymkolwiek - a zwłaszcza rozumem?
florian2019.08.29 11:41
Albert przypomnij sobie zakład który wygrał minister finansów Szałamacha z posłem PO Neumanem (o realizacje założonych dochodów budżetowych) na początku kadencji PIS. Więc zamiast jątrzyc skorzystaj z okazji aby siedzieć cicho.
Nikola2019.08.29 18:48
https://wpolityce.pl/polityka/389315-dluga-lista-ciezkich-grzechow-platformy-o-czym-chca-zapomniec-aferzysci-jak-demontowano-panstwo-male-podsumowanie-wielkich-afer-po-psl?fbclid=IwAR3iVEwDOZEEu7JehNOYwoGy-zyR5rCX5yoMbBIEGBl8RhbUtapVxjZ9Vik
Alex2019.08.30 12:38
Chłopie inaczej do ciebie nie można , coś ty dzisiaj łykał ? takie pieprzenie w bambus
Dominik2019.08.28 18:07
Pełne poparcie dla PIS.