Trzaskowski skończył urlop i wrócił do pracy. Zaczął od atakowania rządu za… ,,umywanie rąk’’  - zdjęcie
20.08.20, 16:36Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Trzaskowski skończył urlop i wrócił do pracy. Zaczął od atakowania rządu za… ,,umywanie rąk’’

15

Co do tego, że Rafał Trzaskowski kiepsko radzi sobie z zarządzaniem stolicą, nie trzeba nikogo przekonywać. Problemem nie są nawet tylko jego błędne decyzje, ale również nieobecność zawsze wtedy, kiedy w Warszawie jest najbardziej potrzebny. Teraz wiceprzewodniczący Platformy wrócił z zagranicznego urlopu. I od razu zabrał się za to, co wychodzi mu najlepiej. Czyli za krytykę rządu.

Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, prezydent Warszawy udał się na urlop, ponieważ był… „zmęczony”. Później obserwowaliśmy, jak stolica była miastem najgorzej w Polsce radzącym sobie z rozpatrywaniem wniosków o pomoc z Tarczy Antykryzysowej. Przedsiębiorcy mogli liczyć na pomoc w każdym polskim mieście, tylko nie w stolicy, bo jak się tłumaczył Trzaskowski… miał za mało urzędników. Widzieliśmy też zalaną Warszawę i zrzucanie ścieków do Wisły, kiedy włodarz był zajęty kampanią wyborczą.

Ostatnio kontrowersję zbudziła nieobecność Rafała Trzaskowskiego na uroczystościach związanych ze stuleciem Bitwy Warszawskiej. Śmiech budziła próba usprawiedliwienia go przez rzeczniczkę ratusza, która stwierdziła, że nie dostał on na nie zaproszenia. Zaskakuje, że Rafał Trzaskowski zapomniał wysłać do siebie samego zaproszenie nawet na te uroczystości, które organizowało samo miasto Warszawa. W rzeczywistości Rafała Trzaskowskiego 15. sierpnia w Warszawie nie było, ponieważ akurat przebywał na zagranicznym urlopie. Ale teraz wrócił i już wziął się za pracę. Zaczął od opublikowania w mediach społecznościowych obszernego wpisu o nieudolności rządu w kwestii walki z pandemią.

Chodzi konkretnie o powrót uczniów do szkół. Jak zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia, 1. września dzieci wrócą do tradycyjnej formy nauki w szkołach. Jednak, ze względu na to, że w poszczególnych miejscach kraju różnie wygląda sytuacja epidemiologiczna, to od dyrektorów szkół i sanepidu będzie zależał ostateczny tryb pracy szkół. I to właśnie Rafał Trzaskowski postanowił wykorzystać do uderzenia w rząd. W jego ocenie zalecenia ministerstwa są „bardzo ogólne”, a władza „umywa ręce”:

- „Skutek jest taki, że na te kilka ostatnich dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wciąż brakuje nam szczegółowych wytycznych sanitarnych czy też dotyczących poszczególnych form kształcenia. Kto ma podejmować strategiczne decyzje, które bezpośrednio przełożą się na bezpieczeństwo i zdrowie naszych dzieci i nauczycieli? Premier, minister zdrowia, sanepid? Czyli służby i instytucje, na których spoczywa ta odpowiedzialność, które posiadają pełną wiedzę na temat stanu epidemii w naszym kraju – i narzędzia, aby zorganizować funkcjonowanie społeczeństwa w obliczu pandemii? Otóż nie. Według rządu mają to robić… dyrektorzy placówek oświatowych!” – napisał polityk na Facebooku.

Jak zwykle, nie zabrakło ze strony Rafała Trzaskowskiego kolejnych obietnic. Aby uczniowie i nauczyciele nie zostali bez pomocy, zapowiedział „Warszawskie wytyczne dla dyrektorów szkół i nauczycieli”:

- „Przygotowaliśmy je w gronie ekspertów, naszych pracowników – również na bazie informacji i wniosków, które otrzymaliśmy od rodziców i uczniów” – przekonuje.

Tylko czy ktoś w to jeszcze wierzy?

kak/Facebook

Komentarze (15):

ed2020.09.9 19:09
Rafal wrocil z 'pracy' na zasluzony urlop.
prawy2020.08.22 15:35
niech Rząd robi swoje,lewaki próbują POdpuszczać ,jest od tego UE niech sie ruszą tyle kassssssssy przeznaczają na durną ideologią a z przyziemnymi rzeczami nie POtrafia sobie radzic,niech lewacki kandydat UE wskarze co POwinni zrobić ma tam tylu "wielbicieli"i POmocników
Berenika2020.08.21 15:31
Rece trzeba myc bo jest Covid de bilu czosnkowski
morek2020.08.21 11:03
A TO DLATEGO ATAKUJE RZĄD, BO NIC POZA TYM ..........NIE POTRAFI, TAK JAK CAŁA T O T A L N A .......O P O Z Y C J A ............!!!!!
Michał Jan2020.08.20 21:51
Trzeba oddać Trzaskoszczakowi co trzaskoszczakowe, że MEN zdecydował o powrocie do szkół i "a potem się zobaczy", więc przygotowali chociaż jakieś wytyczne dla nauczycieli i dyrekcyj. Powielił przy tym sposób myślenia urzędników ministerialnych - trzeba robić to i owo, a jak i za co, to już sami się tym martwcie. Obstawiam, że cała heca skończy sie po zamknięciu kilku szkół i kilkudziesięciu tysięcy osób na kwarantannach i nastąpi powrót do nauczania zdalnego.
czekista2020.08.20 19:12
Mam takie proste pytania: "...szmbolan wrócił do pracy", a kiedy on w ogóle pracował?...
klaus2020.08.20 17:27
przestancie już pitolić nie umie rządzić do niczego się nie nadaje,nie zwraca nieruchomości,ma prawo w powazaniu , a tak ma i będzie go miał, bo kto w Polsce przestrzega prawa , a no tylko mali , a tak to jest tylko spektakl dla gawiedzi i udawanie że coś się robi od takie państwo dla oligarchów nieudolne rachityczne, jeśli PiS dalej nie będzie egzekwował prawa , Prokuratura udawała że coś robi a jak już przedstawi dowody to takie aby gostka nie skrzywdzić.
Znajdź lale juz dzis2020.08.20 17:14
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
lol2020.08.20 17:13
Nie da się sluchać idiotów którzy pól roku zmasowanych akcji informacyjnych nie wiedzą jak się chronić przed zakażeniem. Niewątpliwie wina rządu.
lol2020.08.20 17:18
Tak na marginesie życie wiekszosci ludzi rządzi się swoimi prawami. Przypomnijcie sobie czego w filmikach instruktazowych uczył Lewandowski i jak zachowywał się np wczoraj na boisku. Za bliskie podejście do sędziego miała być żółta kartka z urzędu- zamiast nich były obsciski, macanie i przytulanie.
Rafciu Awaria - dziś dzień tenisa2020.08.20 16:56
w penisa to se graj z lemingami
jesteś w formie - powtarzaj to 1000 razy z rańca2020.08.20 16:52
o 12.-- zjedz darmowe śniadanko w bufecie w Ratuszu; potem na leżance z Rabiejem zawiaż supełek; potem POobiadek i drzemka
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.20 16:51
"kontrowersję zbudziła nieobecność Rafała Trzaskowskiego na uroczystościach związanych ze stuleciem Bitwy Warszawskiej" Rafał przeproś pomnik pod którym odbywały się "uroczystości" i będzie po sprawie...
witamy wuju2020.08.20 16:50
życzymy intensywnej i owocnej pracy - mała Dzidziuszko z podstawowej szkoły i Dąbrowa ze żłobka na Grodzkiej
AB2020.08.20 16:45
cały Rafau Czaskoski nie ważne co ale trzeba pluć