Trwa spotkanie Morawieckiego z premier Estonii Kaji Kallas  - zdjęcie
21.11.21, 10:03Fot. prev news via Flickr CC 2.0

Trwa spotkanie Morawieckiego z premier Estonii Kaji Kallas

2

Mateusz Morawiecki rozpoczął zapowiedziany cykl spotkań z przywódcami państw UE, przybywając do Tallina na spotkanie z estońską premier Kaji Kallas.

Dzisiaj Morawiecki odwiedzi również Litwę i Łotwę i spotka się z premierami tych krajów.

"Wszyscy widzimy intensywne działania inicjowane na Wschodzie – cyberataki czy manipulacje cenami i dostawami gazu, które mają na celu wywołanie kryzysu energetycznego. W rękach Rosji pojawiło się też nowe narzędzie szantażu – planowane uruchomienie gazociągu Nord Stream 2. Ostatnio jest to również organizowanie działań migracyjnych, które doprowadziły do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej" - wyjaśniał Morawiecki.

Ponadto wczoraj na serwisie 300polityka.pl ukazał się spot z udziałem Morawieckiego pt. "We defend Europe" (Bronimy Europy).

jkg/dorzeczy

Komentarze (2):

OdwiedzinyŁgarzaTysiącleciaWitaneGoździkiem2021.11.21 11:21
Łgarz Tysiąclecia Pinokiusz Morawicker przyjmowany w przedpokojach kancelarii karłowatych państewek. To te same nano-mocarstwa, do których wydzwania Anżej Dupda, proponując tanie jabłka, buraki, tarcicę i pakiet intronizacyjny pambuka, bozi i jezuśka. A w wersji hard-lux z jamiołkami i JanemPapąBisem. Facet z Mołdawii, który kupił od Anżeja trzy baniaki gazu za kilka euro, przestał odbierać telefon. Podpisał gazowy kontrakt z Gazpromem na lata. Anżej nie będzie miał wyjścia - baniaki z najdroższym na świecie gazem zaoceanicznym z USA będzie sprzedawał na Poczcie Polskiej. Wśród tysięcy dewocjonaliów. Jako gaz, którym osiołek dogrzewał stajenkę lichą rodzinie uchodźców z ciężarną.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.21 11:11
szMateusz to pomnikowa postać. Obalił w Polsce komunizm, to on chodził po szkole z Wojtyłą na kremówki, to on już dwukrotnie wygrał z pandemią, to on tera powstrzymuje Putina przed agresją na zachodnią Europę... i wiemy że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa!