26.08.19, 19:30Zdj. The White House, CC0, Flickr, edytowane

Trump w Polsce- oto, czego możemy się spodziewać

"Polska jest ważnym partnerem Stanów Zjednoczonych, Stany są naszym bardzo ważnym sojusznikiem, a to kolejne spotkanie Donalda Trumpa z najważniejszymi polskimi politykami podkreśla, jak dobre są relacje między Polską a Ameryką"-stwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową szef KPRM, Michał Dworczyk.

Współpracownicy najważniejszych osób w państwie ujawnili dziś kilka szczegółów dotyczących wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 

"Kwestie bezpieczeństwa, nie tylko militarnego ale i gospodarczego, w tym energetycznego, będą wśród tematów rozmów podczas wizyty w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa"-podkreślił minister Dworczyk.

Prezydent Stanów Zjednoczonych - jak informował w niedzielę szef gabinetu prezydenta RP, Krzysztof Szczerski - przyleci do Polski 31 sierpnia wieczorem. 1 września w Warszawie odda hołd ofiarom II wojny światowej. Amerykański przywódca oraz prezydenci Polski i Niemiec wygłoszą przemówienia na Pl. Piłsudskiego. 

Z kolei drugi września to termin rozmów Trumpa w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą oraz premierem Mateuszem Morawieckim, jak również rozmów plenarnych delegacji.

"Jeżeli chodzi o tematy, które będą się we wszystkich spotkaniach pojawiały, to na pewno będą tematy związane z gospodarką, ale oczywiście również, a może przede wszystkim, z bezpieczeństwem i to nie tylko z bezpieczeństwem militarnym, ale również bezpieczeństwem energetycznym, gospodarczym"- zapowiedział minister Michał Dworczyk. Polityk zastrzegł jednocześnie, że "na ten moment nie chciałby mówić o szczegółach planowanych rozmów".

Również szef sztabu wyborczego PiS i były minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński odniósł się do wizyty prezydenta USA w naszym kraju. Pytany w radiowej Trójce, czego obecny rząd oczekuje po wizycie amerykańskiego przywódcy, ocenił, że "potwierdzenia tego, co popierają nie tylko Polacy, ale również znaczna część opinii publicznej w Stanach Zjednoczonych, niezależnie od preferencji politycznych, czy sympatii nawet mówiąc wprost partyjnych, a mianowicie naszego sojuszu - sojuszu w tym wymiarze militarnym".

"Stany Zjednoczone były i pozostają, i pewnie jeszcze przez bardzo długi czas pozostaną, jednym z najważniejszych gwarantów bezpieczeństwa - użyłbym takiego określenia - cywilizowanego świata"-zaznaczył europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Joachim Brudzński wskazał ponadto, że prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Polskę w momencie bardzo szczególnym, bo w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, w dniu "przypominającym to, do czego może doprowadzić sojusz dwóch zbrodniczych systemów w Europie". Brudziński wskazał, że w tym kontekście wizyta jest niezwykle istotna, gdyż  "pokazuje, że dzisiaj Polska jest w gronie państw objętych sojuszem, Paktem Północnoatlantyckim", stanowi integralną część NATO i ogólnoświatowego systemu bezpieczeństwa". Jednocześnie były szef MSWiA zastrzegł, że Polacy, wyciągając wnioski z historii, muszą pamiętać, że sojusze są ważne, ale "bardzo boleśnie przekonaliśmy się 80 lat temu, jak bywają zawodne".

"I dlatego ta stara rzymska maksyma: "chcesz pokoju, szykuj się do wojny" w tym wymiarze przygotowywania polskiej armii, wzmacniania polskiej armii, a przede wszystkim wzmacniania potencjału ekonomicznego, gospodarczego Polski jest tak ważna. I to jest zadanie rządu, za który odpowiada moja partia, czyli PiS"-podsumował europoseł.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

1234562019.08.27 10:41
Niczego dobrego.
.2019.08.27 6:57
Spodziewać to możemy się tweeta....
oficer LWP2019.08.26 23:04
zażydzony PIS będzie klęczał czy leżał przed swoim żydowskim PANEM
Grzegorz2019.08.26 22:30
Sojusz polsko-amerykański najbardziej boli naszych sąsiadów ze wschodu i zachodu oraz lokalne lewactwo. Skończył się czas bezbronnej i biednej panny bez posagu. HeHe. Niech Bóg nam błogosławi rodacy!
oficer LWP2019.08.26 23:06
sąsiedzi ze wschodu to Ukraina i Białoruś
Nina2019.08.26 21:49
Czy klecznk dla Dudy juz wypolerowany?Ta sluzalczosc i nadskakiwanie jest wku….
Maria Blaszczyk2019.08.26 21:29
Możemy się spodziewać, że zechce Polskę albo jej jakiś kawałek sobie kupić... Bo o sojuszu to pan prezydent Trump już się wypowiedział. My płacimy, oni ewentualnie świadczą na naszą rzecz usługi. Natomiast ostatnio szuka nieruchomości do kupienia. I to wydaje się groźne.
edi2019.08.26 21:16
Jedyna Prawdziwa Matka, Królowa Polski to Matka LGBTowska Tęczochowska! Króluj nam Jasnogórska Panienko i miej LGBT w swojej opiece! Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga...
Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse.2019.08.26 20:32
Kim jest ten: 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 - 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳. 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Wszystko jest jak byk jest w archiwach Frondy. Sumując; dzielnicowy, JPIII, Agnieszka Dz. - to Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka, towariszcz Nowaka-robaka
oficer LWP2019.08.26 22:49
w przerwach między onanizmem wklejasz napisany przez starszych w wierze post jako twój, nie rób przerw w onanizmie, wklejanie tego samego tekstu jest dla ciebie sprawą drugorzędną, onanizm ciebie wyzwoli
JanP2019.08.26 20:27
"czego możemy się spodziewać" - znów kilka miliardów wyparuje z polskiej kasy a nasze pieski będą radośnie merdać ogonkami.
Moni2019.08.26 20:17
No faktycznie, jedynie PO poruszała się po salonach z podniesioną głową. Niejaki Bul - Komorowski tak ją zadarł, że skakał - wpatrzony w sufit - po fotelach japońskiego parlamentu.Skacząc po nich, udowadniał światu, że nie jest na kolanach. Co innego gdyby skakał klęcząc. A zajrzawszy z łaski do Białego Domu od razu zaczął pouczać Obamę o sposobach kontrolowania wierności żony. Obama był zachwycony intelektem Bula. Gdyby wtedy nie siedział w fotelu, pewnie klęknąłby przez Bulem z zachwytu. A Niemcy i Francja, o innych nie wspominając, bez zgody rządu PO nie robiły nic w Europie. Dopiero PIS spadł do pozycji "na kolanach". Według "totalnych" schizofreników. Oni wszystko postrzegają bowiem "na opak".
Maria Blaszczyk2019.08.26 21:25
Tyle lat minęło, a wciąż piszesz łgarstwa o fotelach japońskiego parlamentu... Niektórych nic nie przekona, że białe jest białe, a setki zdjęć przedstawiających ten podest, stworzony po to, by na niego wchodzić, niektórym nie przeszkadzają...
edi2019.08.26 20:14
Trump przyjaciel kato-polactwa wygłosi parę frazesów napisanych mu przez doradców a PiSie kundelki wesoło zamachają ogonkami. Dupuś powinien zaproponować temu WIELKIEMU DEVELOPEROWI kupno Polski. Dostanie rabat a raty może spłacać przez 100 lat bez odsetek albo w zamian dać jakiś złom militarny...
Andrzej Malik2019.08.26 20:09
Możemy się spodziewać rachunków za: F-35, "Wisłę", i "Fort Trump".
Saki Faki2019.08.26 20:01
Czego się można spodziewać? Jak zwykle pisu na kolanach.
Jerzy2019.08.26 20:20
"na kolanach' to peo klęczało przed p. Merkel.
Szlomo Rozencwajgier2019.08.26 19:48
Wielmożny Panie Prezydencie Dudo, ufam w Wielmożnego Pana zmysł polityczny, uczciwość i przychylność tyle razy Żydom okazywaną przecież! Pamiętaj Pan złożyć wieńce wraz z Wielmożnym Panem Prezydentem USA dla Żydowskich Bohaterów Getta, wspaniałym gestem byłyby też odwiedziny w obozie zagłady Żydów Oświęcimiu. Resztę programu ustal sobie Pan wedle swobody, ale te dwa punkty są bardzo ważne!