Trump OSTRO o impeachmencie: Partia nierobów blokuje proces - zdjęcie
19.12.19, 19:35zdj. screen Youtube

Trump OSTRO o impeachmencie: Partia nierobów blokuje proces

10

Dzień po impeachmencie Donalda Trumpa przez Izbę Reprezentantów nie wiadomo, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych zostanie osądzony w Senacie.

Demokratyczna przewodnicząca izby niższej parlamentu Nancy Pelosi zapowiedziała, że prześle artykuły impeachmentu do Senatu dopiero po ustaleniu reguł procesu prezydenta.

Głosami Demokratów Izba Reprezentantów postawiła prezydentowi Trumpowi dwa zarzuty - nadużycia władzy i obstrukcji parlamentarnego śledztwa w tej sprawie. Kolejnym etapem procedury impeachmentu jest proces w izbie wyższej parlamentu, w którym senatorowie odgrywają rolę ławy przysięgłych decydując o winie lub niewinności prezydenta.

Demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi wstrzymuje się jednak z przesłaniem aktu oskarżenia do Senatu. - Nie jestem przygotowana, by nadać bieg sprawie, ponieważ nie znamy reguł, na jakich będzie się odbywał proces - powiedziała Pelosi.

Obecnie nie wiadomo, kiedy republikański przewodniczący Senatu Mitch McConnell ogłosi zasady procesu. Demokraci domagają się możliwości wezwania dodatkowych świadków, na przykład byłego doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona. McConnell odrzucił jednak ten wniosek, a dziś na forum Izby skrytykował impeachment prezydenta Trumpa jako polityczną rozgrywkę opozycji. - To było ustalona z góry partyjna krucjata, która zaczęła się jeszcze przed zaprzysiężeniem prezydenta Trumpa - powiedział McConnel.

Donald Trump wyraził frustrację perspektywą opóźnienia procesu w Senacie. Prezydent Stanów Zjednoczonych napisał na Twitterze, że partia nierobów, jak określił Demokratów, chce zablokować przesłanie artykułów impeachmentu, choć decyzja w tej sprawie należy do Senatu.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (10):

Tylko prawda sie liczy.2020.01.21 7:24
Donald Trump krotko ale celnie sie wypowiada na temat idiotow szukajacych dziury w calym aby zaszkodzic Prezydentowi USA. Jego wypowiedz doskonale pasuje do polskiego lewactwa.-PARTIA NIEROBOW. JA BYM DODAL JESZCZE I ZLODZIEI.
Klapaucjusz2019.12.19 23:58
Fronda ciągle nie napisała na czym miały polegać "nadużycia władzy" Trumpa. Trump jest trzecim prezydentem USA poddanym procedurze impeachmentu. Pierszym był Johnson za bzprawne usunięcie z urzędu Sekretarza Wojny, drugim był Clinton za łganie pod przysięgą i teraz Trump za.... za co konkretnie?
N.2019.12.20 6:56
Np. nadużycie władzy poprzez uzależnienie wsparcia militarnego USA na Ukrainie od wszczęcia przez władze Ukrainy śledztw mających a) być wymierzonych w Joe bidena i jego syna Huntera b) forsować tezę, że to Ukraina, nie Rosja, stała za wpływaniem na wybory prezydenckie w USA w 2016 (tydzień po wstrzymaniu wsparcia militarnego Trump wyraził te żądania w rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy - rozmowa jest nagrana). Ludzie, internet naprawdę nie jest trudny w obsłudze, dostęp do informacji nie będzie już prostszy, ruszcie się i szukajcie sami, zamiast czekać, aż wam Fronda poda na talerzyku.
Klapaucjusz2019.12.20 10:21
Dziekuję! Teraz czekam na tłumaczenie Frondy dlaczego jej ukochany Trump zrobił dobrze znienawidzonemu Putinowi kosztem ukochanej przez Frondę Ukrainy. Bo my mamy to za wszystko zdrowie co nam Fronda i wSieci powie.
kalina2020.01.20 17:13
poczytaj goowno wyborcze ubowca michnika to sie dowiesz ....
argina2019.12.19 21:13
Czerwoni w USA nie mogą pogodzić się z przegrana już myśleli że ca świat jest ich a tu
ridado2019.12.19 22:25
Jestes chory umyslowo
Dam2019.12.20 8:20
Akurat Putin, to najlepszy kolega Trumpa (co ten sam powiedział), więc czerwoni mają swojego przygłupa na fotelu prezydenta.
JONASIK2019.12.19 20:56
Trump, Kaczyński dwa bratanki do łamania prawa i vanki.
ridado2019.12.19 22:23
Gratulacje