Trump chce ogłosić stan wyjątkowy - zdjęcie
15.02.19, 20:14Zdj. Michael Vadon, CC BY SA 2.0, Flickr

Trump chce ogłosić stan wyjątkowy

3

"Wszyscy wiedzą, że mury są skuteczne"- powiedział w rozmowie z dziennikarzami prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Amerykański przywódca powtórzył również, że ogłosi stan wyjątkowy, aby bez zgody Kongresu zdobyć fundusze na mur na granicy z Meksykiem. 

Prezydent podkreślił, że zamierza wykorzystać przywileje władzy wykonawczej, aby obejść decyzje Kongresu i pozyskać więcej publicznych pieniędzy na ten projekt. Jak dodał Trump, postawienie ogrodzenia jest konieczne ze względu na "inwazję imigrantów". Demokraci zapowiedzieli, że nie zaaprobują stanu wyjątkowego, prezydent USA wyraził przekonanie, że wygra z nimi w sądzie. 

Trump już w czwartek w rozmowie z liderem republikańskiej większości w Senacie Mitchem McConnellem zagroził wprowadzeniem stanu wyjątkowego; wkrótce potem rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders wydała komunikat, w którym potwierdziła, że prezydent w istocie bierze takie rozwiązanie pod uwagę. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (3):

Laura2019.02.15 20:57
Ten to ma zagwozdkę z lewakami nie przymierzając jak my w Polsce.
Marcin2019.02.15 21:14
Nie bierz w obrone tego smiecia hamerykańskiego, a nich ma jak najwieksze kłopoty... ta szumowina, podobno przyjaciel Polski, podpisał bez nawet momentu zawahania ustawę 447, uderzającą w nasz interes narodowy, włażąc w dupę syjonistycznej zarazie...
Ksiądz Robak2019.02.15 21:40
Marcinku ty tak naprawdę z patriotycznego obowiązku czy dla jaj? Gwoli prawdy to wszystko OD NAS zależy co będzie darowane a co brane. Ponial. Polityka jest nie dla ciebie zostaw to innym. Żydzi tez się żrą miedzy sobą, zapewniam. Nie pisz jak pijesz.