„Transwyznaniowa” posługa duchowa? - zdjęcie
08.08.14, 13:20fot. sxc.hu

„Transwyznaniowa” posługa duchowa?

4

Rząd dąży bowiem do swoistego upaństwowienia i uniformizacji tej posługi, jak gdyby każdy z kapelanów mógł zadowolić wszystkich pacjentów, niezależnie od wyznania. Na tym polu już teraz dochodzi niekiedy do zamieszania, na skutek postawy pastorów anglikańskich, którzy wmawiają katolickim pacjentom, że anglikańska komunia czy spowiedź jest równie dobra, co katolicka.

Nowe wytyczne promują taką „transwyznaniową” posługę duchową, utrudniając przy tym dostęp miejscowych wspólnot religijnych do pacjentów.

Jak podkreśla bp Tom Williams, odpowiedzialny w episkopacie Anglii i Walii za duszpasterstwo chorych, takie podejście nie uwzględnia duchowych potrzeb katolickich obywateli.

mod/Radio Watykańskie

Komentarze (4):

anonim2014.08.8 13:33
Dziwne, tam w ogóle nie powinno być katolickich kapelanów, przecież katolicy na Wyspach to zdecydowana mniejszość. A jak wiemy z Frondy, mniejszość nie ma prawa narzucać większości swoich wartości ani upominać się o jakiekolwiek prawa.
anonim2014.08.8 14:07
Anglikanie całkiem zidiocieli.
anonim2014.08.8 16:27
"wmawiają katolickim pacjentom, że anglikańska komunia czy spowiedź jest równie dobra, co katolicka" O ile procent Jezusa mniej jest w anglikańskiej komunii?
anonim2014.08.8 16:40
@Iskaral Krosta Gdybyś w szkole na lekcji religii się uczył, to nie zadawał byś głupich pytań - w "anglikańskiej komunii" jest 0 (zero) Jezusa :)