Tragiczny bilans zamachów na Sri Lance. Nie żyje co najmniej 207 osób - zdjęcie
21.04.19, 17:09Zdj. screen Twitter

Tragiczny bilans zamachów na Sri Lance. Nie żyje co najmniej 207 osób

6

"Łącznie mamy informacje ze wszystkich szpitali o 207 zabitych. Ponadto według stanu naszej wiedzy na chwilę obecną do szpitali przyjęto 450 rannych "- mówił rzecznik policji na konferencji prasowej w stolicy Sri Lanki, Kolombo. Władze poinformowały o zatrzymaniu siedmiu podejrzanych, a wybuchy to w większości samobójcze zamachy.

Szef lankijskiego MSZ Thilak Marapana podał, że wśród zabitych jest co najmniej 27 cudzoziemców. Agencja dpa, powołując się na rzecznika siedmiu lokalnych szpitali podaje z kolei, że w rzeczywistości jest ponad 500 rannych. 

Poprzedni oficjalny bilans ofiar, podany przez wiceministra transportu, mówił o 190 zabitych, a we wcześniejszych doniesieniach mediów mowa była o 138 do 185 zabitych.

Do pierwszych sześciu eksplozji doszło prawie jednocześnie w trzech kościołach w czasie mszy świętej i trzech hotelach. W stołecznym Kolombo wybuchy miały miejsce w kościele św. Antoniego oraz luksusowych hotelach, w tym w Cinnamon Grand Colombo znajdującym się niedaleko oficjalnej rezydencji premiera; do pozostałych dwóch eksplozji doszło w kościele św. Sebastiana w Migamuwie (ang. Negombo) - w większości katolickim mieście leżącym około 30 km na północ od stolicy - oraz w świątyni w znajdującej się na wschodzie wyspy Madakalapuwie (ang. Batticaloa).

Po kilku godzinach kolejny wybuch miał miejsce w hotelu w mieście Dehiwala, pod Kolombo, nieopodal miejskiego zoo. Wkrótce potem miał miejsce, kolejny ósmy wybuch, dokonany, według informacji policji, przez zamachowca samobójcę.  Już wcześniej informowano, że niektóre z wybuchów były prawdopodobnie atakami samobójczymi.

Najwięcej osób zginęło prawdopodobnie w eksplozjach w dwóch kościołach św. Sebastiana i św. Antoniego w Kolombo.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (6):

Jan Radziszewski2019.04.21 21:33
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata środa, 17 kwietnia 2019 17 IV 2019 Katedra Notre Dame została podpalona (La cathédrale Notre-Dame a été incendiée) - internet translate,The Notre Dame cathedral was set on fire / Co powiedział Pan Jezus w tych Orędziach o Smoleńsku 17 kwietnia 2019 Tuż po północy - Tak dziecko, katedra Notre Dame została podpalona. - Kto to uczynił Panie Jezu? - Przedstawiciele Islamu za przyzwoleniem masonerii białych ludzi. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Czy Macron maczał w tym palce? - Tak, jako mason, ważny mason wiedział o tym. - Chwała Tobie Chryste. 17 avril 2019 Juste après minuit - Oui enfant, la cathédrale Notre Dame a été incendiée. - Qui a fait ce Seigneur Jésus? - Représentants de l'islam avec le consentement des francs-maçons des Blancs. - Merci Jésus. Louez-moi, Christ. - Macron avait ses doigts dedans? "Oui, en tant que franc-maçon, un franc-maçon important le savait. - Louez-moi, Christ. April 17, 2019 Just after midnight - Yes child, Notre Dame cathedral was set on fire. - Who did this Lord Jesus? - Representatives of Islam with the consent of the freemasons of white people. - Thank you, Jesus. Praise me, Christ. - Did Macron have his fingers in it? "Yes, as a freemason, an important freemason knew it. - Praise me, Christ.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.21 18:13
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Krystyna 2019.04.21 18:12
TYLKO chrześcijanstwo jest wolne od nienawiiści do innych religii.Może za to, tak chcą nas zniszczyć?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.21 18:14
Takie są żniwa nachalnej propagandy katolicyzmu, pchacie się tam gdzie was nie chcą
Maria Błaszczyk2019.04.21 20:21
I dlatego przez wiele tysiącleci nawracaliście ogniem i mieczem i mordowaliście wyznawców innych religii na potęgę??? Ciekawe...
Jozin z Bazin2019.04.22 9:42
odpowiedz mi, kto zbudował imperium Rzymu?(początek aż do jego końca) kto stworzył państwo w zasadzie imperium chazarskie? kto stworzył imperium Wielkiej Brytanii? a kto opanował akweny morza śródziemnego czy to nie imperium osmańskie? to tak tylko w wielkim skrócie, czy to byli Katolicy? czy raczej bronili się przed tymi najeźdźcami osmańskimi? tatarami i wszelką maścią żydowską od środka?