Tomasz Terlikowski w telewizji Onet odniósł się do sprawy ks. Tymoteusza Szydło, syna byłej premier Beaty Szydło. Według niego, "historia jest skomplikowana, ponieważ zrobiono z księdza Szydło postać publiczną".

 

- Cała ta historia jest skomplikowana, dlatego że zrobiono wielki medialny show wokół święceń kapłańskich księdza Tymoteusza Szydło i zrobiono z niego postać publiczną - powiedział Terlikowski.

- Gdybym był doradcą księdza Tymoteusza Szydło, to bym powiedział, że lepiej powiedzieć jak jest, niż straszyć pozwami, dlatego że jak nie znamy prawdy, to podejrzenia, plotki i sugestie są zazwyczaj dużo gorsze niż prawda - mówił Terlikowski.

- Nie wiem, co się stało z księdzem Tymoteuszem Szydło, ale uważam, że z perspektywy przejrzystości, lepiej powiedzieć jak jest - dodał.

Ks. Tymoteusz Szydło miał z początkiem września kontynuować swoją posługę kapłańską w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Jednak duchowny poprosił o bezterminowy urlop. Nie podano żadnych informacji o przyczynach takiej decyzji.

 

 

tg/onet.pl