Tomasz Sakiewicz: Takiej cenzury nie mieliśmy od PRL - zdjęcie
02.09.20, 17:06Fot. via: Twitter (Tomasz Sakiewicz)

Tomasz Sakiewicz: Takiej cenzury nie mieliśmy od PRL

19

Red. nacz. „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz podkreślił w czasie dzisiejszej konferencji prasowej, że decyzja sądu zakazująca Piotrowi Nisztorowi publikacji dot. Zbigniewie Bońsku jest „niesłychana w skali ostatnich 30 lat”. Sakiewicz podkreśla, że w ten sposób kilka sądowych decyzji może wyłączyć w Polsce wolność słowa.

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał dziś postanowienie zakazujące dziennikarzowi „Gazety Polskiej” Piotrowi Nisztorowi publikowania treści związanych ze Zbigniewem Bońkiem na okres roku. Stało się to przed publikacją artykułu „Kapitan SB trzęsie polską piłką”.

- „Sąd zabrania autorowi pisania o Zbigniewie Bońku przez rok bez rozstrzygnięcia sprawy. Decyzją porządkową zakazano pisania Nisztorowi o prezesie PZPN, szczególnie o związkach z kapitanem Służby Bezpieczeństwa, który inwigilował Jana Pawła II” – komentował sprawę redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Dziennikarz podkreślił, że zgoda na takie postępowanie doprowadzi do tego, że „na podstawie kilku decyzji sądu zostanie wyłączona wolność słowa i działanie konstytucji”. W związku z tym zaapelował do dziennikarzy, polityków i osób publicznych o sprzeciw wobec tego typu praktyk.

- „Tak szerokiej cenzury nie pamiętam z czasów PRL. Tu wyraźnie jest ona niezwykle staranna” – mówił Sakiewicz.

kak/telewizjarepublika.pl

Komentarze (19):

ala2020.09.3 9:48
Boniek- powiązania - w przeszłości lub obecnie - z władzami komunistycznej Polski, Służbą Bezpieczeństwa i prześladowcami papieża Jana Pawła II; - uprawianie nepotyzmu i kumoterstwa poprzez wykorzystywanie swojego stanowiska w Polskim Związku Piłki Nożnej w celu umożliwienia swojemu bratankowi uzyskanie tytułu sędziego piłkarskiego, swojemu bratu uzyskanie wysokich przychodów z tytułu świadczenia usług na rzecz Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz zatrudnienie w Polskim Związku Piłki Nożnej Mateusza Kijowskiego; - niegospodarność w zarządzaniu Polskim Związkiem Piłki Nożnej, w tym przejawiającą się w zawarciu bądź kontynuacji niekorzystnej finansowo dla Polskiego Związku Piłki Nożnej współpracy ze spółką Lagardère Sports Poland sp. z o. o.; - prowadzenie polityki finansowej Polskiego Związku Piłki Nożnej w sposób nietransparentny; - nieujawnienie przez Powoda przed urzędem skarbowym 1 100 000 euro dochodu i nieodprowadzenie podatku w wysokości 1 600 000 zł od tej kwoty; - pełnienie w Polskim Związku Piłki Nożnej roli gwaranta i rzecznika systemu komunistycznego, a więc z perspektywy czasów obecnych bycie osobą niegodną do sprawowania funkcji Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej; - stworzenie pracy dla Mateusza Kijowskiego na prośbę lidera partii Platforma Obywatelska Grzegorza Schetyny
kibic2020.09.3 7:03
Tylko głęboka lustracja sędziów może załatwić sprawę. Zacząć od najgorszych czyli warszawki !!!
Polak2020.09.2 20:16
Towarzysz Sakiewicz wyjątkowo nie skłamał - takiej cenzury jaką wprowadza pisowska mafia (ot, dla przykładu, Zero próbujący blokować publikację nt systemowej ochrony pedofilów przez sektę katolicką) nie było nawet w PRL.
Jan2020.09.3 5:33
Ty zmień ksywę z Polaka na Kacap i nie j głosu ruski komunisto i nie mieszaj się w nasze polskie sprawy..
Dam2020.09.3 6:29
Rozumiem, że wg ciebie mówienie o tym, jak KK ukrywał pedofilii jest nieposkie? Prawdziwy Polak milczy o gwałtach na dzieciach "dla dobra Kościoła"?
Szybka Randka2020.09.2 19:38
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Anonim2020.09.2 19:37
służby SBU kontra służby PRL-u? Jakaś ustawka?
Wojtek Polak2020.09.2 19:37
Gdyby nie reklamy SSP, to GaPol już by dawno zbankrutował.
Jolka2020.09.2 21:24
o dotacji na puszcza.tv zapomniałeś? 7 baniek przepadło bez śladu...
sok z banana2020.09.2 19:15
"Tomasz Sakiewicz: Takiej cenzury nie mieliśmy od PRL", akurat jeżeli chodzi o sądownictwo to panie Sakiewicz mamy cały czas PRL.
środa2020.09.2 17:44
Prawda: powiązania - w przeszłości lub obecnie - z władzami komunistycznej Polski, Służbą Bezpieczeństwa i prześladowcami papieża Jana Pawła II; - uprawianie nepotyzmu i kumoterstwa poprzez wykorzystywanie swojego stanowiska w Polskim Związku Piłki Nożnej w celu umożliwienia swojemu bratankowi uzyskanie tytułu sędziego piłkarskiego, swojemu bratu uzyskanie wysokich przychodów z tytułu świadczenia usług na rzecz Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz zatrudnienie w Polskim Związku Piłki Nożnej Mateusza Kijowskiego; - niegospodarność w zarządzaniu Polskim Związkiem Piłki Nożnej, w tym przejawiającą się w zawarciu bądź kontynuacji niekorzystnej finansowo dla Polskiego Związku Piłki Nożnej współpracy ze spółką Lagardère Sports Poland sp. z o. o.; - prowadzenie polityki finansowej Polskiego Związku Piłki Nożnej w sposób nietransparentny; - nieujawnienie przez Powoda przed urzędem skarbowym 1 100 000 euro dochodu i nieodprowadzenie podatku w wysokości 1 600 000 zł od tej kwoty; - pełnienie w Polskim Związku Piłki Nożnej roli gwaranta i rzecznika systemu komunistycznego, a więc z perspektywy czasów obecnych bycie osobą niegodną do sprawowania funkcji Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej; - stworzenie pracy dla Mateusza Kijowskiego na prośbę lidera partii Platforma Obywatelska Grzegorza Schetyny
ala2020.09.2 17:41
powiązania - w przeszłości lub obecnie - z władzami komunistycznej Polski, Służbą Bezpieczeństwa i prześladowcami papieża Jana Pawła II; - uprawianie nepotyzmu i kumoterstwa poprzez wykorzystywanie swojego stanowiska w Polskim Związku Piłki Nożnej w celu umożliwienia swojemu bratankowi uzyskanie tytułu sędziego piłkarskiego, swojemu bratu uzyskanie wysokich przychodów z tytułu świadczenia usług na rzecz Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz zatrudnienie w Polskim Związku Piłki Nożnej Mateusza Kijowskiego; - niegospodarność w zarządzaniu Polskim Związkiem Piłki Nożnej, w tym przejawiającą się w zawarciu bądź kontynuacji niekorzystnej finansowo dla Polskiego Związku Piłki Nożnej współpracy ze spółką Lagardère Sports Poland sp. z o. o.; - prowadzenie polityki finansowej Polskiego Związku Piłki Nożnej w sposób nietransparentny; - nieujawnienie przez Powoda przed urzędem skarbowym 1 100 000 euro dochodu i nieodprowadzenie podatku w wysokości 1 600 000 zł od tej kwoty; - pełnienie w Polskim Związku Piłki Nożnej roli gwaranta i rzecznika systemu komunistycznego, a więc z perspektywy czasów obecnych bycie osobą niegodną do sprawowania funkcji Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej; - stworzenie pracy dla Mateusza Kijowskiego na prośbę lidera partii Platforma Obywatelska Grzegorza Schetyny
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 17:33
byłe reżimowe pismaki jak Woleński, Hartman, Szostkiewicz, Passent będące na usługach dawnej komuny udające dziennikarzy to ZARAZA!
gay2020.09.2 18:01
rusku lubisz frondę..
leszczyna2020.09.2 17:31
Nie wiedział, że SB ciągle rządzi sądami i są gorsze od komuny bo teraz zasłaniają sie konstytucją. Ale są sądy apelacyjne.
Precz z 🌈 zarazą!2020.09.2 17:36
Niestety, wytępienie SB-ków to proces długi i trudny. Rozpleniła się ta lewacka hołota i trzyma pazurami stołków. A ich patronem - TW Bolek. Ale PIS jest konsekwentny. Stąd to żałosne -- i nieskuteczne -- skomlenie "katolickiej kretynizacji".
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 17:27
reżimowe PiSmaki będące na usługach rządu udające dziennikarzy to ZARAZA!
gay2020.09.2 18:01
rusku lubisz frondę..
leszczyna2020.09.2 17:15
To on nie wiedział, że PIS jest gorszy od komuny?