Tomasz Sakiewicz: Morawiecki za Szydło. Zaufajmy decyzji Kaczyńskiego - zdjęcie
05.12.17, 10:45

Tomasz Sakiewicz: Morawiecki za Szydło. Zaufajmy decyzji Kaczyńskiego

,,Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych kilkudziesięciu godzinach rozpocznie się proces zmiany rządu [...] Premier Beata Szydło należy do najbardziej lubianych polityków i sprawdzała się w trudnych momentach. Jednak premierem nie jest się na zawsze'' - pisze Tomasz Sakiewicz, szef ,,Gazety Polskiej''.


,,Okoliczności czasem wymagają zmiany szefa rządu tylko ze względu na zmianę sytuacji politycznej czy też warunków zewnętrznych. Na pewno trzeba wzmocnić Polskę w starciu unijnymi urzędnikami Morawiecki ma tam ogromny autorytet tak jak w międzynarodowych korporacjach finansowych. Trzeba też zlikwidować wewnętrzne napięcia w rządzie paraliżujące duże projekty. I wreszcie trzeba przeciąć budowę patologicznych grup interesu, które ostatnio zaatakowały nawet Kaczyńskiego'' - pisze na łamach portalu niezalezna.pl. Morawiecki - bo to właśnie on, dotychczasowy wicepremier, minister finansów i rozwoju, ma zostać premierem kraju.


,,Zmiany w rządzie są przede wszystkim [...] decyzją [Jarosława Kaczyńskiego] i trzeba zaufać, że wie co robi'' - dodaje Sakiewicz.

I wskazuje, że prezes PiS zaczyna właśnie marsz do kolejnego zwycięstwa.

mod/niezalezna.pl