Po co startuje Bosak? Tomasz Sakiewicz: To ostatnia nadzieja popierających Trzaskowskiego - zdjęcie
21.06.20, 17:00Fot. Elekes Andor via Wikipedia, CC BY-SA 4.0 / screenshot Youtube - Telewizja Republika

Po co startuje Bosak? Tomasz Sakiewicz: To ostatnia nadzieja popierających Trzaskowskiego

85

Istotną cechą polskiego życia publicznego jest kłamstwo. Oszukiwanie wyborców stanowiło nieustanny rytuał III RP. Efekty tego były czasem wręcz zaskakujące. Kiedy w 2000 roku badano obraz poszczególnych kandydatów na prezydenta, Aleksander Kwaśniewski był nie tylko najbardziej wykształconym spośród ubiegających się o stanowisko głowy państwa, lecz także na przykład... najwyższym z ich. Przypominam, że startowali wtedy Marian Krzaklewski i Andrzej Olechowski. Ten ostatni ze względu na wzrost śmiało mógł grać w pierwszej lidze koszykówki.

To nie jest tak, że wyborcy chcą być oszukiwani, ale czasem nie mają jak bronić się przed kłamstwem. Media przez wiele lat w ogóle nie rozliczały polityków za niespełnione obietnice, a wręcz działania tego typu przedstawiano jako czarny PR. Coś się zmieniło w 2015 roku. Andrzej Duda, a potem PiS zaciągnęli niezwykle poważne zobowiązania wobec wyborców: 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, niezależność energetyczna od Rosji itd... Część z tego wyglądała naprawdę bardzo optymistycznie. Szybko okazało się, że ci politycy nie żartują. Zupełnie serio dotrzymali słowa: obniżyli wiek emerytalny i dali 500 plus. Elektorat przeżył szok, bo poprzednicy obiecując, że nie ruszą emerytur, łgali jak najęci. Kłamstwo było wtedy normą, a nie to, że dotrzymuje się słowa. Wyborcy powoli zaczęli przywiązywać wagę do słów wypowiadanych przez osoby publiczne. I tu zaczął się prawdziwy problem elit III RP. Ich nienawiść na przykład do Kościoła jest rzeczą powszechną, do tradycji – normą, a okazywanie wzgardy wobec polskiej historii i postaw patriotycznych – niczym niezwykłym. Tylko że, poza wyjątkami, nam tego nie mówili. Oszukiwanie ludzi wierzących było zawsze sposobem na zneutralizowanie tego elektoratu. Nagle stanęli w obliczu konieczności opowiedzenia się: co z małżeństwami homoseksualnymi? Co z adopcją dzieci przez pary jednopłciowe? Co z edukacją (raczej demoralizacją) seksualną maluchów? Pomijam inne problemy: czy zgodzić się na masowe przywożenie do Polski imigrantów z krajów arabskich albo wspomniany już wiek emerytalny. W takiej pułapce znalazł się wychowanek elit III RP Rafał Trzaskowski. Jak powie prawdę, to odstraszy elektorat konserwatywny. Jak nakłamie, to zaatakuje go lewica. Zresztą nie tylko Trzaskowski ma problem. Kosiniak-Kamysz, który jest mentalnie niezdolny do innego sojuszu niż z PO, musi jakoś swoim wyborcom wytłumaczyć, dlaczego godzi się na to, by w Polsce atakowano Kościół i poniewierano tradycję. Prawdę mówiąc, tylko dwóch liczących się kandydatów specjalnie nie kręci – Andrzej Duda i Robert Biedroń. Duda żadnych lewaków czy liberałów do siebie nie przekona, a ludzi o konserwatywnych poglądach jest w Polsce ponad 50 proc. Biedroń z kolei nawet gdyby chciał, to wojującym katolikiem już nie zostanie (choć Pan Bóg daje ponoć każdemu szansę). Mamy więc kandydatów, którzy za wszelką cenę ukrywają swoje poglądy, o ile je mają, a już na pewno zatajają zamiary, bo te mają.

Najciekawsza sytuacja jest z Krzysztofem Bosakiem. Jeden z jego najbliższych współpracowników, Jacek Wilk, zdradził ostatnio, że „trzeba będzie w II turze zagłosować na Rafała Trzaskowskiego”. Potem dostał za to po uszach, bo wygadać się miał dopiero po pierwszej turze. Projekt Konfederacji na tym właśnie polega, by wyciągnąć najtwardszych wyborców prawej strony i przeciwstawić ich kandydatowi PiS. Tylko tak obóz konserwatywny, który ma poparcie 50–60 proc. społeczeństwa, może przegrać. Kiedy to mówiłem ponad rok temu, chyba wielu mi nie dowierzało. Nie trzeba mi wierzyć, uwierzmy Wilkowi. Oni są właśnie po to, żeby zrobić ludzi w konia. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że Krzysztof Bosak startuje po to, żeby zostać prezydentem. Po coś jednak bierze udział w wyścigu – to ostatnia nadzieja środowisk, które popierają Rafała Trzaskowskiego. Jeśli jest inaczej, niech publicznie to przyrzecze i jego współpracownicy też. Najlepiej notarialnie i niech zabezpieczą to dużym wekslem. Wtedy nawet ja uwierzę.

Tomasz Sakiewicz

Gazeta Polska” nr. 25; data: 17.06.2020.

Komentarze (85):

Foster2020.06.22 16:54
Ten Tomasz SAKIEWICZ nie budzi we mnie zaufania. Odbieram go jako typowego wazeliniarza PIS owskiego. Czy to normalna reakcja, czy jestem przewrażliwiony ?. Ciekawi mnie wasza opinia.
Tom Bombadil2020.06.22 15:56
Wszyscy uczciwi Polacy głosują na Dudę! Poza małymi dziećmi chyba nikt już nie ma wątpliwości, że scenarzyści polskiej sceny politycznej tak ustawili kształt tych wyborów, jak pisze pan Sakiewicz: aby każdy z kandydatów opozycji wyrwał swój segment elektoratu w pierwszej turze, a w drugiej - wszyscy mają się "zrzucić" na tego jednego, przeciwnika Prezydenta Dudy. W ten sposób - to całkiem możliwe - prezydentem Polski może zostać Trzaskowski. Albo Hołownia. Albo Kamysz. Potem będziemy mieli serię zamieszek i ataków na rząd, a za roczek, półtora - przyspieszone wybory parlamentarne (wszak sponsorzy opozycji będą chcieli mieć zwrot poniesionych wydatków jak najszybciej). Wtedy przeciwko PiS-owi stanie Wielka Koalicja Opozycji (jak w drugiej turze wyborów prezydenckich) od Biedronia do Bosaka. Zidiociała część narodu kupi to i... może to właśnie jest znowu Polakom potrzebne, gwoli nauczki? Lata nędzy, poniżenia i smuty.
Ty "Walter",2020.06.22 15:24
hooyu żydowski! Nie rozpisuj się, nie jesteś w "polityce"!
Walter2020.06.22 15:13
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Publicznie skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztował budżet państwa ponad 880 mln zł. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć rocznie 2 mld zł na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzić wybory korespondencyjne w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Zamierza na koszt państwa polecieć do Waszyngtonu w czasie kampanii wyborczej, tylko dlatego żeby zrobić sobie reklamę. Mam nadzieję, że nie zgodzi się na umieszczenie amerykańskiej bomby atomowej na ziemiach polskich.
JanP2020.06.22 12:52
Jak konfederaci chcą zostać zaorani, to niech w II turze zagłosują na Dudę. Sami nastawią swoje brunatne łby pod topór. Dla PiS wrogiem nie jest lewactwo, bo sami są katobolszewikami ale konfederaci, którzy zabierają im głosy z prawej flanki.
gość2020.06.22 12:25
tylko Bosak! dziś taki minister Piątkowski odebrał nauczycielom nadgodziny czyli w prostym języku nie będą zapłacone i to przed wyborami. odebrał część, nie wszystkie dla jasności.
stan2020.06.22 11:12
Do tych o bardzo krótkiej pamięci, którzy twierdzą, że PiS miało dobrą koniunkturę. A któż przeszkadzał, by PO-PSL miało dobrą koniunkturę? Oto ta koniunktura: Dobra koniunktura, stworzona przez PO, KODy, UBywateli, Biedronia, "nadzwyczajną kastę" w UE. 4 lata rządów PiS, to była ciężka orka na lewackim ugorze, gdy sypano piach w szprychy. Sikorski zorganizował debatę w UE, na której unijny lewak powiedział, że "zrobiliśmy wszystko, czego żądaliście. Co możemy jeszcze zrobić dla was"? To mówi samo za siebie, jak "dobrą koniunkturę" miało PiS. Mimo 4 lat chaosu w UE, nagonki na Polskę, gróźb i restrykcji, wrogów zewnętrznych i znaczie groźniejszych - wewnętrznych, PiS zdołał tyle osiągnąć dla Polski i zrealizować tyle obietnic! Czy był jakikolwiek rząd w Polsce, który w tak krótkim czasie przyniósł Polakom tyle dobra?
stan2020.06.22 10:33
Jedynym wiarygodnym i skutecznym prezydentem może być tylko Andrzej Duda i dla dobra Polski musimy głosować na niego. Niektórzy próbują zaszczepić w społeczeństwie świadomość, że trzeba wybierać na prezydenta kandydata z opozycji. Czy to jest sprawką służb specjalnych, rozgrywających Polskę? Ludzie o ograniczonych horyzontach powtarzają to bezmyślnie - dobrze mieć kogoś z opozycji. Ciekawe, czy w swoich rodzinach chcieliby mieć kłótnie, niezgodą i dążyć do podziału rodziny? Przedsmak tego, co mogłoby być mamy już w Senacie i to powinno tym "mędrcom" wystarczyć. Czy chaos i niezgoda buduje państwo, rodzinę?
Nie no, 2020.06.22 9:49
Redaktor odleciał z tym wekslem. A może po prostu dobry wynik K.Bosaka da "paliwo" Konfederacji na kolejne lata. Ja w 1 głosuję na Bosaka, ale w 2 na PAD. Innej racjonalnej drogi nie ma na tą chwilę.
gość2020.06.22 9:48
W jednym z wywiadów polityk Konfederacji Jacek Wilk powiedział, że jeżeli w drugiej turze spotka się Andrzej Duda z Rafałem Trzaskowskim, to zagłosuje na kandydata Koalicji Obywatelskiej. Jest już dogadana z PO nie od dziś, ale od dawna i widać to jak razem głosują w sejmie przeciw PiS.
gość2020.06.22 9:47
Bosak coraz bardziej się kompromituje. Niech idzie najpierw studia skończyć i do logopedy, bo bełkocze. Był gościem wiadomości - koszmarny, pełen buty, rozparty na fotelu Bosak plótł głupoty przez 15 minut. PO Konfederacji niczego dobrego się nie spodziewajmy.
katolikpolak682020.06.22 9:15
jeżeli Duda przegra to przez Sakiewicza jestem wyborca który głosował w I turze na Konfederacje a w II na Dude i teraz też tak zamierzam, więć moze ćwoki z PIS pójda po rozum do głowy i zrozumieja że nie ma wroga na prawicy a Trzaskowski to marksista-genderysa i chyba tez satanista (666 teczowych ławek w stolicy)
anonim2020.06.22 10:54
Ćwoki z PiS widzą jak G.Braun manifestuje z "tęczowymi"
John2020.06.22 2:10
Bosak odciął się od tego stwierdzenia.
anonim2020.06.22 10:20
A co miał potwierdzić?
Piotr Nowak2020.06.21 23:36
Hej wy ! Opętani TVN-em PO-je-by – znowu się PIS nie podobie ?!! No to wygrajcie sobie szczochy wybory z PIS-em, a koryto wróci do was ! I pośpieszcie się, bo PIS planuje, za reparacje wojenne od Niemców i Ruskich, zakupić dla was jedną z bezludnych wysp greckich i tam was osiedlić. Na waszej „obiecanej” ziemi będziecie mogli budować własne liberalne państwo z ideologią LGBT. Będą, jak mówi Kidawa, rzeki płynęły ....... będzie wszędzie zielono ....... będzie słońce świeciło, bez lotnych bojówek, bez SSoków z buraków, bez farm trolowskich, bez onetu.pl . Zabierzecie sobie waszych posłów i senatorów – będzie po prostu Bosko !!! He, he, he, he, he ........
Pisbusters2020.06.21 23:36
Na, polskojęzyczne kacapy ? Jeszcze wam za mało 45 lat komunizmu i setek mordów wykonanych na bohaterach i niewinnych ludziach, w tym na żołnierzach niezłomnych czy na ks. Popiełuszczce ? Jeszcze wam za mało stanu wojennego, kiedy bolszewia z Jaruzelskim na czele wypowiedzieli wojnę narodowi polskiemu , mordując i skazując na lata więzienia wielu aktywistów i niewinnych ludzi ? Jeszcze wam za mało mordu własnego Prezydenta i 96 osób polskiej elity pod smoleńskiem ? Jeszcze wam za mało 8 lat władzy PO i PSL, lat mordów tych, którzy wiedzieli zbyt dużo, lat potwornych afer korupcyjnych i okradając Polaków na setki miliardów złotych ? Jeszcze wam za mało – dalej rwiecie się do koryta, by robić to samo co robiliście ? N I G D Y !!!!!!!!!
pbf2020.06.21 22:59
On tak poważnie to napisał - to nie fejk ??? Niech pan Sakiewicz pamięta ,że Bosak sobie, a jego wyborcy sobie. Jeżeli pan Krzysztof nie przejdzie do drugiej rundy , to wyborcy Bosaka zaczną się zastanawiać na kogo zagłosować i będą mieli wybór pomiędzy Czajkowskim i facetem którego zwolennicy obrzucają wyborców Konfederacji błotem (zdrajcy, ruskie onuce , przyjaciele Tuska itp) .Raczej nie zagłosują na Rafała ,ale też nie oddadzą głosów na Andrzeja. Zamiast już teraz zacząć łagodzić teksty z przeszłości pan Sakiewicz znowu buńczucznie się wypowiada , co przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Odnoszę wrażenie , że ma drugi etat w sztabie Rafałka....
anonim2020.06.22 14:32
Jeżeli Konfederaci mają dylemat, czy zagłosować na Dudę czy na Trzaskowskiego to już nie ma o czym z nimi dyskutować.
AAAA2020.06.21 22:00
Bosak kojarzy mi się z jakimś betonowym słupem. Żółtodziób, któremu pycha i buta wyłazi uszami i który pokazuje pewność siebie idioty albo całkowitego ignoranta. Straszny człowiek!
Skrzypek na dachu2020.06.21 20:16
Brawo Panie Prezydencie Pan Andrzej Duda . Wygrasz nastepne wybory napewno .
samotny 2020.06.21 19:56
Bosak jak poprzecie czaskowską, zostaniesz dla mnie szmatą.
matematyk2020.06.21 19:39
Panie Sakiewicz, dlaczego Pan kłamie? Wypowiedź Wilka była jego prywatną opinią i mówił wyraźnie, żeby w żaden sposób nie łączyć tego ze stanowiskiem Konfederacji. Poza tym jedyną zaletą Trzaskowskiego wskazaną przez Wilka jest to, że będzie w końcu szansa na to, że prezydent swoim vetem będzie kontrolować rząd. Uwaga ogólna jest taka, że krytykujecie K. Bosaka jedynie za jakieś domniemane historie czy wypowiedzi (którymi także zręcznie manipulujecie) jego kolegów. Strasznie to słabe, a manipulacja i oszczerstwa (piszę to po raz trzeci na tym pseudo-katolickim portalu) to grzechy ciężkie. Pozdrawiam, z Panem Bogiem
katolicka kretynizacja polski2020.06.21 19:03
po sld zsl konfederacja pedały to skurwiała 3rp w pigułce
Szybka Randka sex2020.06.21 19:00
|Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
czyżnie?2020.06.21 18:30
szczujcie dalej na Konfederację, na pewno wtedy wiele osób które ją popierają zagłosują na Dudę xD Panie Sakiewicz: - PiS to nie prawica- w kwestii światopoglądowej dużo mówią (szczególnie przed wyborami) ale nic nie robią. W kwestii gospodarki PiS to socjalizm i etatyzm. Więc proszę nie implikować, że wyborca Konfederacji ma jakiś moralny obowiązek głosować na Dudę. - Trzaskowski jest gorszy od Dudy, ale on przynajmniej będzie czasem wetował a nie podpisywał wszystko jak leci. - jeśli zagłosuję na Dudę to tylko po to, żeby PiS nie mógł na nikogo zwalić idącego kryzysu gospodarczego, inflacji i wzrostu zadłużenia państwa. Do tej pory PiS zawsze rządził przy dobrej koniunkturze, zobaczymy jak teraz sobie poradzi...
violencja2020.06.21 21:58
czyżnie? -myślę jak Ty i moi bliscy także , jest nas coraz więcej:)
RS2020.06.22 9:11
G.Braun namieszał Wam w głowach swoją wyuczoną erudycją. Siostra G.Brauna zajmuje się zawodowo uczeniem mowy-żeby cię słuchano. To co proponuje Konfederacja - nie płacenie podatków, prywatna służba zdrowia to jest bardzo smutna perspektywa dla zwykłego obywatela, a społeczeństwo w przeważającej większości składa się ze zwykłych obywateli. Polecam zobaczyć film" Świat według Amazona" jak wygląda życie ludzi w Seattle, taki los chce Wam zgotować G.Braun ,
Berenika2020.06.22 10:06
krótko mówiąc Braun to scwany sq... mistrz w ogłupianiu Polaków!!
anonim2020.06.22 10:27
I kto tu na kogo szczuje, poczytaj wypowiedzi zwolenników Konfederacji. Korwin Mikke powiedział, że przy życiu trzyma go nienawiść do PiSu
RS2020.06.22 10:49
-PiS zawsze rządził przy dobrej koniunkturze... dobre sobie! jakie PiS ma szczęście nic nie musi robić tylko rozdawać pieniądze. Przecież minister Rostowski powiedział: pinindzy niema i nie będzie. Likwidowali posterunki policji , placówki pocztowe, przewozy komunikacyjne,służbę zdrowia, wyprzedawali co tylko się dało. PiS napełnili budżet bo nie pozwolili kraść, to co nie ukradli złodzieje tym PiS wpiera rodziny, ludzi którzy pracują i płacą podatki im się to należy. Zawiść głupich ludzi zniszczy dobrą zmianę. Kryzys wywołany epidemią potrzebuje mądrych ludzi takich jak premier Morawiecki. Jeśli wyborów nie wygra prezydent Duda to premierem będzie ktoś inny i będzie powtórka z roku 1992, ignoranctwo i złodziejstwo wróci do władzy
stan2020.06.22 11:05
Dobra koniunktura, stworzona przez PO, KODy, UBywateli, Biedronia, "nadzwyczajną kastę" w UE. 4 lata rządów PiS, to była ciężka orka na lewackim ugorze, gdy sypano piach w szprychy. Sikorski zorganizował debatę w UE, na któłrej unijny lewak powiedział, że "zrobiliśmy wszystko, czego żądaliście. Co możemy jeszcze zrobić dla was"? To mówi samo za siebie, jak "dobrą koniunkturę" miało PiS.
Dell2020.06.22 12:57
"jeśli zagłosuję na Dudę (...) do tej pory PiS zawsze rządził przy dobrej koniunkturze, zobaczymy jak teraz sobie poradzi..." Zrób tak. Też mnie to ciekawi, choć głosuję, bo uważam, że sobie poradzi. Tym lepiej, sobie poradzi, im bardziej będzie mógł liczyć na współdziałanie, a nie na "wypalanie gorącym żelazem" tego co będzie próbował robić.
Tom Bombadil2020.06.21 18:25
konfederacja Targowicka. I wszystko jasne!
JonnyB2020.06.21 18:20
Sakiewicz - 30 lat.
Kto mówi Czaskoś ten jest Dupa2020.06.21 17:58
JonnyB2020.06.21 17:56
20 lat
Leszek2020.06.21 17:54
Oświadczenie w sprawie listu otwartego do Ojca Świętego red. Tomasza Sakiewicza Im więcej czasu mija od chwili haniebnej nagonki na osobę abpa Stanisława Wielgusa, tym więcej faktów świadczy o tym, że była to z premedytacją zorganizowana akcja mająca na celu zniszczenie autorytetu tego kapłana i nie dopuszczenie go do pełnienia zaszczytnej funkcji arcybiskupa warszawskiego. http://www.myslpolska.org/?article=457 Tomasz Sakiewicz tłumaczy, że nie może pokazać materiałów, ani podać źródła dla ochrony swego informatora… po czym okazało się już oficjalnie, że te dokumenty były do osiągnięcia w IPN i publikuje je „Rzeczpospolita” – gazeta tradycyjnie mająca dobre układy z rządem…. Teraz wiadomo, że tym informatorem był prezes IPN, Janusz Kurtyka… Te przykłady świadczą dobitnie, że dziennikarstwo obywatelskie Pana Sakiewicza stoi pod znakiem zapytania. Dużym znakiem zapytania… Jest to właściwie nowa wersja dziennikarstwa śledczego… Za danych czasów dziennikarze szukali dojścia do źródeł zbliżonych do służb specjalnych. Teraz służby przychodzą, rzucają kwity i mówią – „pisz, Naród czeka!”. Jakiś czas temu zapytałem, czy „Gazeta Polska” jest tubą służb specjalnych – teraz nie ma co pytać – to widać i… czuć. Pytanie, które zadano jakiś czas temu byłej dziennikarce GP, Anicie Gargas, czy nie jest przypadkiem pracownikiem służb na niejawnym etacie – w przypadku Tomasza Sakiewicza jest niestosowne – to świadomy… http://azraelk.wordpress.com/2007/01/14/dziennikarz-do-zadan-specjalnych/ Aktualnie pan Tomasz Sakiewicz jest uprzywilejowanym redaktorem Panow Kaczyńskich! Bądź tu mądry i pisz wiersze!
anonim2020.06.21 18:11
Skończyłeś już czy dorobisz jeszcze pół kilometra?
KAZIMIERZ2020.06.21 22:58
Ja też myslałem, że nie skonczy! Wiadomo! To był dla Leszka Kellerka niewygodny temat o Bosaku ! Więc jako stary troll, nauczył się zmieniać temat na zupełnie inny niż artykuł!
KOSTEK2020.06.21 17:53
Raczej trudno uwierzyć, by jeden z organizatorów Marszu Niepodległości zachęcał do glosowania w drugiej turze na jednego z największych zwolenników marszów gejowskiej dumy, wspierającego pieniędzmi publicznymi wszelkie inicjatywy ideologiczne LGBT, z deprawacją dzieci w szkołach włącznie. Choć z drugiej strony taki pan mecenas Giertych, podobnie jak pan Bosak wywodzący się z Młodzieży Wszechpolskiej, właśnie to robi.
stan2020.06.22 10:46
Dlatego ta cała Konfederacja jest tak samo wiarygodna, jak LPR. Uczciwi ludzie, gdy się zorientowali, w czym tkwią - odeszli.
Leszek2020.06.21 17:53
Sakiewicz znowu judzi Odezwał się niejaki Tomasz Sakiewicz, nawiedzony agentoman, który udostępnił łamy swojej „Gazety Polskiej” dla ubeckich popłuczyn zgromadzonych przez lata na ks. Stanisława Wielgusa i ogłosił, że odkrył straszliwie groźnego „kapusia”. Teraz pisze (wydanie internetowe „Gazety Polskiej”), że Jarosław Kaczyński błądził, bo budował IV RP z Samoobroną i... neoPAX-em. Sakiewicz ma nadzieję, że się to kończy. http://www.myslpolska.org/?article=461
Leszek2020.06.21 17:52
Jakie sa z tego wnioski? Czy Tomasz Sakiewicz pelni jakas funkcje w masonerii? Proszę spojrzec na fakty i sami ocenic; Sakiewicz agentem „razwiedki”?  No i stało się, Stanisław Michalkiewicz został ocenzurowany przez pana Tomasza Sakiewicza - najnowszy felieton znanego publicysty pt. „Pochwała pana Zagłoby” nie ukazał się w tygodniku „Gazeta Polska”. Teza Michalkiewicza jest jasna - na Radio Maryja i O. Rydzyka sidła założyła „razwiedka” (mówiąc szczerze, do końca nie wiem, dlaczego autor używa tego terminu, chyba jako pewną figurę retoryczną, bo ludzi których przypisuje do „razwiedki” jako żywo z Moskwą niewiele mają wspólnego, chyba że kiedyś). „Razwiedka” to oczywiście tygodnik „Wprost” - ale skoro tak, to jest nim także red. Sakiewicz i jego „Gazeta Polska”, która w nagonce na Radio Maryja bierze udział jeszcze bardziej zajadle. Nie dziwi więc, że nie „puścił” on tekstu Michalkiewicza. Pytanie brzmi jednak - czy red. Michalkiewicz liczył na to, że puści? http://www.myslpolska.org/?article=478
KAZIMIERZ2020.06.21 22:51
Leszku" NIE ZMIENIAJ TEMATU, KTÓRY JEST DLA CIEBIE BARDZO NIEWYGODNY! To twoja sprawa! Nas ten temat nie interesuje! I TAK WIESZ,ŻE TWOJE OPINIE MAMY "GDZIEŚ....." DAJ NAM WRESZCIE SPOKÓJ! CHŁOPIE WYLUZUJ ! MORDUJESZ NAS SWOIMI WYMYŚLONYMI NATRĘTNYMI WPISAMI!
stan2020.06.22 10:43
Do Sakiewicza też mam poważne zastrzeżenia i nie czytam jego "mądrości intelektualnych". To nie jest człowiek uczciwy, ale tu chodzi o głowę państwa. Możesz też poszperać i poczytać o przodkach Bosaka. W tym świetle - jedynie Duda jawi się jako uczciwy Konfederacja nie jest dla mnie alternatywą wobec PiS, bo staje wspólnie z całą totalną. Dlaczego w Konfederacji nie znalazło się miejsce dla Kai Godek, Mariana Kowalskiego?Jak można współdziałać z wrogami Polski przeciwko Polakom? Chyba tylko wtedy, gdy się nie jest Polakiem.
Dell2020.06.22 12:44
"Dlaczego w Konfederacji nie znalazło się miejsce dla Kai Godek (…)?" Pytanie chyba niewłaściwie postawione. Trzeba raczej zapytać: dlaczego Kaja Godek odeszła z Konfederacji i dlaczego Kaja Godek uważa, że komunistyczny generał Wilecki nie pasuje do Narodowców (jeśli to słowo pisać bez cudzysłowu).
anonim2020.06.22 14:15
Podobno Kaja Godek nie dostała miejsca na liście Konfederacji, bo jest za bardzo antyaborcyjna, czy jest to prawda?
Leszek2020.06.21 17:50
Kim jest Tomasz Sakiewicz? ur. 31 grudnia 1967 w Warszawie) - polski dziennikarz i publicysta. Redaktor naczelny tygodnika Gazeta Polska oraz miesięcznika Niezależna Gazeta Polska. Obecnie ma kilkanaście procesów sądowych i spraw w prokuraturze i, jak do tej pory, prawie wszystkie przegrywa. Od kilku dni mamy dostep do dokumentow IPN. Co się okazuje, ze jego przeszłość jest szyta uzbeckimi nicmi. W latach 50 i 60 dziesiatych rodzina Sakiewiczow jest zaprzyjazniona z rodzina Anrzejewskich. Ale wrocmy troche do histori, by lepiej zrozumiec. Leon Andrzejewski - właśc. nazw.- Ajzen Lajb-Wolf - wróg N°1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodległego Państwa Polskiego, polonofob, stalinowiec, polakożerca, fanatycznie i zajadle nienawidził polskości, Polaków i Polski, wicedyrektor IV, III Departamentu - zbrodniarz ludobójca MBP i UB mąż Krystyny Żywulskiej, działacz komunistyczny, pułkownik Urzędu Bezpieczeństwa (UB). Chodził do szkół żydowskich w Łodzi. Od 1928 członek KPP. 1929-33 i 1934-39 przebywał we więzieniu za działalność antypaństwową. 1939-41 wysługiwał się władzy sowieckiej we Lwowie; sowietyzował tamtejsze związki zawodowe. Od 1943 politruk w Wojsku Polskim w ZSRR. 1944 zastępca komendanta “polskiej” szkoły służby bezpieczeństwa w Kujbyszewie (Rosja) i z absolwentami tej szkoły (głównie Żydzi) przybył do zajętego przez Armię Czerwoną Lublina w lipcu 1944. Mianowany kierownikiem Ochrony PKWN; 1944-46 zastępca kier. Wydziału Personalnego Resortu Bezpieczeństwa Publicznego, jednocześnie dowódca Szkoły Oficerskiej Urzędu Bezpieczeństwa (UB); 1946-48 dyrektor Gabinetu Ministra BP; 1948-49 zastępca komendanta Centrum Wyszkolenia Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego (MBP) w Legionowie; 1949-53 wicedyr. Departamentu IV MBP; 1953-54 p.o. dyr. Dep. III MBP; 1954-55 wicedyr. Dep. III MBP; 1955 1956 wicedyr. Dep. IV Komitetu ds. BP; 1956-57 wicedyr. Dep. I Komitetu ds. BP. Zwolniony 30.1.1957. Pracownik MSW do 1960.Współodpowiedzialny za zbrodnie okresu stalinowskiego w Polsce. Dzis, syn tego bandziora, Tadeusz Andrzejewski, jest inspiratorem i wskrzesicielem polskich masonow. A co ciekawsze: bliskim przyjacielem Tomasza Sakiewicza.
Bizon2020.06.21 17:42
Sakiewicz, dzięki tobie (celowo z małej litery) wyborcy Konfederacji, którzy mogliby poprzeć w drugiej turze Andrzeja Dudę zostaną w domach. Ja, jako wyborca Krzysztofa Bosaka będę miał tylko jeden powód do radości ze zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego, którego oczywiście nie poprę. Mianowicie, że ty (znów celowo z małej) Sakiewiczu nie będziesz już gościł w TVP i przyjdzie ci (ponownie celowo z małej) wylewać jad w niszowych stacyjkach.
stan2020.06.22 10:53
Jak nazwać człowieka, który dla własnej satysfakcji przyczynia się do wyboru wrogów Polski, który chce zniszczenia kraju (po co Polska, jak może być wspólna UE, dawniej ZSRR) zniszczenia rodziny, demoralizacji dzieci, powrotu do komunistycznych korzeni zła? Gdzie podziali się polscy patrioci, gdzie jest miłość Ojczyzny, rozumienie dobra wspólnego i wspólnoty Narodowej?
aga2020.06.22 14:22
Tacy z Was patrioci. Hasła,hasła,hasła.Żal.
Leszek2020.06.21 17:26
Krzysztof Bosak startuje po to ,aby odsunąć żydowsko masońskich kandydatów na prezydenta. Aby nie trzeba było zagłosować na mniejsze zło. Zło jest zawsze złem.
anonim2020.06.21 17:42
He, he, he... odsunąć? He, he, he... "Nie rozśmieszaj mnie bo mi się zajady robią". Krzysio... uj pardą, Pan Krzysio to typowy produkt: cdiełano w Czeka. Nawet finansowanie ma z tamtego kierunku via braciszek.
anonim2020.06.21 17:47
Ps. Co to Pan Krzysio zrobił tuż przed wyborami do Parlamentu? Ano ślub kościelny zawarł. Zupełnie jak ongiś Donaldu Tusku pomiędzy turami wyborów. No tak umiłowany przywódca musi mieć "matkę Polkę" przy sobie... Zwłaszcza jak katol... uj, oczywiście jak PRAWDZIWY KATOLIK... i NIEZŁOMNY PATRIOTA... monż stanu kochający niezłomnie tow. Putinu.
anonim2020.06.21 17:50
Sprostowanie. Ślub był w tym roku w lutym, przed wyborami prezydenckimi co to miały być 10 maja.
Iza2020.06.22 0:02
A sam jakiej narodowosci jest ? Dlaczego jego brat pracuje u oligarchy rosyjskiego i jest powiazany rodzinnie ? Dlaczego Bosak o tym nikomu nie mowil ? Skad rodzina Bosaka przybyla do Zielonej Gory ?
stan2020.06.22 10:27
A czy kłamstwo nie jest złem? Nawet w rozmowie z Holecką, w tak nieistotnej sprawie (ale istotnej dla niego osobiście -lans ponad wszystko), skłamał, co mu prowadząca udowodniła. Kłamstwa przekreślają kandydata. Mi też się wydawało na początku, że to dobra dla Polski kandydatura, podobnie jak Kukiz - miał być antysystemowy - tym hasłem wycierał sobie gębę, a nam mącił w głowach, by w następnej kadencji stać się jak najbardziej systemowym i to przyłączając się do spadkobierców zbrodniarzy. Przeczytaj powojenną historię PSL. Bosak również jest tworem, dokładnie nie wiem jakich służb, bo korzenie ma właśnie żydowskie. Patriota "Szczęść Boże", chyba tyle tylko potrafi z chrześcijaństwa, bo na spotkaniu z ks. Natankiem nie potrafił nawet pomodlić się razem z nim.
anonim2020.06.22 11:02
Za to potrafi się ustawić w kadr, no cóż reżyser wie jak to się robi.
anonim2020.06.21 17:26
Głosowałem na Konfederacje ale po ostatnich wypowiedziach ich liderów nie istnieją dla mnie. Zdradzili idee narodowo-patriotyczną.!!!
Bizon2020.06.21 17:43
Jo, jo, bo ktoś ci uwierzy, że głosowałeś na Konfederację.
violencja2020.06.21 21:57
Zamknij się trolu nisko opłacany
anonim2020.06.22 14:09
violencja jest trolem wysokoopłacanym.
JonnyB2020.06.21 17:24
Sakiewicz - 10 lat
realista2020.06.21 17:23
Skiewicz mierny wyrobnik i złodziej I OSZUST miliony od pisich brał a ludzie pensji nie dostawali CZY TAKIE INDYWIDUUM JEST WIARYGODNE
KAZIMIERZ2020.06.21 22:34
"realista" ??.... vel Kellerze, " niedumny ...g.....!? No właśnie, zadałeś pytanie? Więc ja też cie pytam? CZY TAKIE INDYWIDUUM JAK TY, JEST WIARYGODNE??? Jak myślisz?? NA 100 % NIE ! Wystarczy poczytać co piszesz na siebie, jak się sam obrażasz i wszystkich dookoła!
Iwo2020.06.22 10:18
Nie, takie indywiduum jak Ty jest wiarygodne.
katolicka kretynizacja polski2020.06.21 17:22
PADaka nie zapomnij krzesła jak polecisz do USA bo znowu będziesz stał jak przygłup!
anonim2020.06.21 17:26
Uj, cretino frondowe znowu wypuściło z siebie szambo... A co, krzesło po to by wchodził na nie jak "szogun" robiąc z siebie i z Polski (i Polaków) idiotów?
Wyborca pad2020.06.22 13:54
Krzeslo zeby usiadl a nie stal jak ........sam wiesz kto
wersalka2020.06.21 17:29
To już nie mają zapasowych w Waszyngtonie?
katolicka kretynizacja polski2020.06.21 17:34
dla PiSdzielskich kundli mają jedynie miejsca stojące...
ABC2020.06.21 17:51
W gabinecie Trumpa siedzieć może tylko prezydent USA ,nikt inny siedzieć nie może.Ale o tym kretyn już nie wie ,i psuje forum swoimi bzdurami.
AS2020.06.21 17:53
No i kto tu jest kretynem?
KAZIMIERZ2020.06.21 22:26
"...skretyniały..." człowieku, Kellerze ! Spokojna twoja łysa główka!..... Nie martw się! Duda nie będzie jak Komoruski skakał po krzesłach i po stole, jak był z wizytą w Japonii! Myslałem jako Polak, że sie ze wstydu wtedy zapalę!
anonim2020.06.22 0:56
jesteś kretyn niePolak - ruski troll
Suweren2020.06.22 13:52
Ironia losu... najpierw jednemu wypominali, że wlazł na krzesło, a teraz drugiemu wypominają, że nie było dla niego krzesła. Uśmiać się można :)
uwolnijcie szare komórki2020.06.21 17:10
Do KOmisji Krzywd PIS zgłosiło się 40 tysięcy pokrzywdzonych lokatorów z Warszawy oraz na razie Gawłowski
Tom Bombadil2020.06.21 18:22
Pierdu pierdu.
anonim2020.06.21 17:02
Słuchałem teraz przemówienia Czaskosia. No, PiS to tragedia, zrobimy w Sejmie "Komisję krzywd" (cóś takiego), rozliczymy całe PiS-owskie plemię, było o TVP itp... Ogólne wrażenie: sama ciemność, że nic tylko się powiesić albo powystrzelać PiS-owców. Inaczej nie da się żyć. O świetle nie było ale wniosek można było wysnuć jeden: światło nastąpi jak Czaskość zostanie Pre... PREZYDENTEM. Swoją drogą czy Czaskoś wie w ogóle jakie prerogatywy ma Prezydent Państwa? I kogo potrzeba do współpracy by zrealizować te wszystkie świetlane obietnice z cyklu "wyklęty powstań ludu ziemi"?
anonim2020.06.21 17:20
Ps. Wbrew temu co mówił Krzysio Bosak w TVP Info przez 20 minut, pomstując - z tendencją do wygrażania palcem - że nie może występować w TVP, kłamiąc w żywe oczy o braku współpracy z PeŁowiakami, którą to współpracę chociażby deklarował p. Korwin w obecności Krzysia na wizji, zdaje się w studio TVP, przed wyborami do Parlamentu. P. Nitras potem malowniczo to potwierdził w wymianie zdań z p. Żukowską, że Konfa będzie robiła za kapo w obozie a p. Wilk niedawno zdecydowanie wskazał na preferencje polityczne Konfy. W praktyce pokazał to Grześ Braun przy pomocy swojego asystenta politycznego. I proponuję sobie przypomnieć co p. Godek mówiła po odejściu z Konfy o "dziwnych ludziach" na listach Konfy do Parlamentu zamiast działaczy pro-life i o tym, że sprawa aborcji była marginalizowana.
leszczyna2020.06.21 22:54
A jak się ma sprawa aborcji w PiSowskim sejmie? Coś nietęgo, jak nie występ prezesa, to zamrażarka, albo przyłębski Trybunał, i kolejna zamrażarka. Ludzie nie są stadem baranów i nie głosują, jak duce każe: każdy ma swój rozum i swój głos. No chyba że jest z PiSu i głosuje jak Prezes każe albo jest od Gowina, i głosuje jak Prezes każe po zawarciu dealu z Gowinem. Gowin to skuteczny hamulcowy: za PO zahamował związki partnerskie przywołując konstytucję, za PiSu zahamował sasinowe wybory kopertowe. Jak się uprze, to może zahamuje reelekcję Dudy i będzie płacz ...
Iwo2020.06.22 10:16
Jak napisałeś każdy ma swój rozum i głos. Ja nie jestem z PiS-u ale będę głosować na p. Dudę bo mam swój rozum. Nie podoba mi się kilka rzeczy, które zrobił ale nie widzę tu nikogo innego na kogo można oddać głos. Albo kandydaci, których już znam i fakty są na ich niekorzyść albo tacy, których nie znam i niczym mnie nie przekonali. P. Trzaskowski i Kosianiak-Kamysz są dla mnie po 8 latach swoich rządów nie do przyjęcia bo jak napisałem fakty mówią same za siebie. Pierwszy prezydent, który sprawił, że czuję dumę z mojej ojczyzny to Prezydent Duda i to sprawiło, że będę na niego głosować.
realista2020.06.21 17:28
bO NIE DRZE MORDY ? a WIADOMo BIOMASA kapuje tylko wrzask! Chłopie nie kompromituj się
anonim2020.06.21 17:39
Z Ciebie taki "realista" jak z koziej d... trąba. Dużo wrzasku, zero treści. Jak u Czaskosia. Poświęciłem się i wysłuchałem. Wrażenia opisałem powyżej.