Tomasz Rzymkowski: Nikt nie wejdzie w sojusz ze Schetyną - zdjęcie
09.12.18, 12:33fot. screen youtube.com

Tomasz Rzymkowski: Nikt nie wejdzie w sojusz ze Schetyną

"Po tym tygodniu mam przekonanie, że tylko najbardziej zdesperowane siły polityczne będą gotowe na wejście w sojusz z Grzegorzem Schetyną. Zniszczył Nowoczesną a z Koalicji Obywatelskiej został tylko szyld i skutecznie zagroził powrotowi Donalda Tuska do polskiej polityki" - mówił poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski komentując zamieszanie wokół Koalicji Obywatelskiej i partii Nowoczesna.

Polityk zauważył, że problem rozpadu Nowoczesnej dotyczy wszystkich Polaków, ponieważ partia jest zadłużona i z pieniędzy podatnika trzeba będzie je opłacić.

"Zostały długi po Nowoczesnej, które zapłacimy my jako podatnicy i tę sprawę trzeba oddać do prokuratury bop jak to jest że państwowy bank przyznaje kredyty w oparciu o sondaże wyborcze" - mówił poseł Kukiz'15.

Rzymkowski nie ukrywał również rozczarowania z obecnego stanu polskiej polityki. Podkreślił, iż społeczeństwo jest już "przyzwyczajone" do afer.

"Odbiór społeczny jest taki: były afery, są afery. Państwo było okrutne dla obywateli i jest okrutne dla obywateli, przykład: urzędniczka z Bartoszyc za żarówkę pociągnęła obywatela do odpowiedzialności karnej, nowożeńców urzędy skarbowe prześladują za to ile pieniędzy dostali w prezencie. I jest zgoda na to: my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. jak rozliczono aferę Amber Gold?" - komentował Tomasz Rzymkowski.

mor/300polityka.pl/Fronda.pl