Tomasz Lis: Belzebub objawił się w Watykanie - zdjęcie
19.10.14, 19:09Tomasz Lis (fot.Wikipedia)

Tomasz Lis: Belzebub objawił się w Watykanie

21

- Polski Kościół bardzo słusznie się burzy, bo za sprawą donośnych głosów z Watykanu widać cały jego anachronizm - szydził w Poranku Radia TOK FM Tomasz . - Jeśli wczytać się w punkty z dyskusji na synodzie, mam wrażenie, że to jest dokładnie to, o czym od roku polski Kościół mówi. Mam wrażenie, że to gender. Ten Belzebub objawił się w Watykanie. To szok. Oni protestują przeciw związkom partnerskim, rozwodom, a tu Kościół mówi: OK, nie zmieniamy doktryny, ale jesteśmy otwarci - bulwersował się.

Prowadzący Poranek Radia TOK FM Jacek Żakowski porównał obrady synodu z przyjmowaniem ustaleń Soboru Watykańskiego II. - W dalszym ciągu mamy problem z absorpcją katechizmu, który wprowadził Jan Paweł II. Polski Kościół latami blokował wydanie tego tekstu po polsku. Byliśmy ostatnim krajem w Europie, w którym to się ukazało, a potem zaczęło się blokowanie treści. Czy wisi nad nami jakaś schizma? Oni się zbuntują i powiedzą, że synod się myli? Bo ostrość reakcji jest poruszająca - przekonywał Żakowski.

Ku uciesze Lisa dobiegają jednak „umiarkowanie reformatorskie głosy”. - To nie jest margines, to nie jest "antykościół". To głosy z samego jądra Kościoła. To pokazuje anachronizm Polski i polskiego Kościoła - mówił.
Można się spodziewać, że oświecony mainstream medialny będzie teraz próbował nastawać na biskupów, którzy nie zgodzili się na obecność w dokumentach synodalnych ustępów relatywizujących chrześcijański model rodziny. Szafowanie Soborem Watykańskim II to ich ulubiona taktyka w podobnych okolicznościach. A świadczy to tylko o zupełnej ignorancji wobec pracy ojców soborowych.

ed/Tok Fm

Komentarze (21):

anonim2014.10.19 19:24
Lis szuka Belzebuba w Watykanie nie znajdując go w samym sobie.Tak to jest,kiedy diabłu udaje się zrobić z dziennikarza swojego adwokata.Money,greed i co jeszcze ?
anonim2014.10.19 19:34
Opublikowanie rozkładu głosów nad poszczególnymi paragrafami dokumentu synodalnego ma na celu wskazanie wiernym i niewiernym, że większość biskupów jest przychylna zmianom antykatolickim. Teraz przez jakiś czas (może do następnego posiedzenia synodu) będzie trwała kampania medialna, celem rozmiękczenia woli tych biskupów, którzy byli przeciwni zmianom oraz przygotowaniu wiernych na te zmiany. Kościół szatana wzmógł swoją aktywność.
anonim2014.10.19 19:36
czerwona ateistyczna gęba nawet nie wiem czym jest Synod mimo tego otwiera swe cuchnące ryło aby na Kościół Katolicki POnarzekać
anonim2014.10.19 19:43
"Bedzie wypowiadal sie w kwestiach Kosciola, podobnie, jak Kosciol wypowiada sie w kwestiach polityki panstw." To dobrze że się wypowiada, i to w ten sposób, widać dzięki temu wyraźnie że ten pseudo postęp ma źródło w lewicowej ideologii a nie w Duchu Świętym.
anonim2014.10.19 19:57
Panowie Lis i Żakowski rozumieją rzeczywistość po marksistowsku, czyli w kategoriach "postępu" i "reakcji". Kościół rozumuje w kategoriach prawdy i fałszu, dobra i zła, sprawiedliwości i niesprawiedliwości, miłości i nienawiści, itd. Przykładanie tych ideologicznych kategorii, którymi panowie się posługują nie pozwala im zrozumieć ani sensu samej nauki Kościoła, ani tego, co się dzieje na Synodzie. I stąd te brednie o "betonie" i im podobne.
anonim2014.10.19 20:00
genderyści - czyli międzynarodowa szajka finansowana przez bankierów mająca zapewnić szeroki dostęp do "młodego mięska" homoseksualnym pedofilom ze szczytów władzy ORAZ promować Światową Rewolucję czyli neo-niewolnictwo ORAZ walczyć ze znienawidzoną Cywilizacją Łacińską - porywając nasze dzieci i poddając je przymusowi szkolnemu. Kij im w oko!
anonim2014.10.19 20:03
Oczy bez twarzy, Sry ale uprawisza bełkot. Wszyscy polscy biskupi maja tyle "wypasionych bryk" co sklepikarze w jednym prowincjonalnym zadupiu, jakimś 20-tysięcznym miasteczku na ścianie wschodniej.
anonim2014.10.19 20:06
Villain ??? i po co takie głupole jak ty, odzywają się na tym forum? po co?
anonim2014.10.19 20:08
Zerro; dokładnie to oceniłeś, zgadzam się z Twoją opinią całkowicie.
anonim2014.10.19 20:19
Niech zamknie ryja ...
anonim2014.10.19 20:37
Lis-Jest to ten który płakał po śmierci JP2 jak bóbr?Tak wtedy powiedział...
anonim2014.10.19 22:20
tok fm nie slucham a lisa nie ogladam wiec material o nich uwazam za zbyteczny (na onecie inaczej bym to ujął)
anonim2014.10.20 7:45
@villain"Polscy biskupi to największy beton! swoim zacofaniem bija wszystkich na świecie!" .... To chwała Kościołowi za to. Bowiem zapewne i Jezus hnie zmienia swojej doktryny-Ewangelii, choćbyś ją ogłosił zacofaną.
anonim2014.10.20 9:44
Oczywiście, że ujawnił się Belzebub w Watykanie....w osobach biskupa Kaspera i wszystkich tych którzy chcą zmieniać naukę Jezusa. Poprzednio miałem pretensję do Ojca Świętego Franciszka, ze ich po prostu nie usunie, tych wszystkich, którzy występują przeciwko nauczaniu KK ale teraz widzę, ze jest geniuszem...tzn Duch Święty, który nim kieruje - pokazał im ich grzechy i konieczność nawrócenia! Chwała Panu!
anonim2014.10.20 9:47
Jak pan Lis chce, to może sobie złożyć własny kościół, w którym wszystko wolno !! Jakie to proste...
anonim2014.10.20 11:28
a Lis to Lucyfer we własnej osobie albo tania dziwka Tuska
anonim2014.10.20 13:39
Cudzołożnik Lis chce wtrącać się co powinien głosić nie jego Kościół, widzi Belzebuba wszędzie tylko nie w sobie. Można mu wierzyć jak każdemu krzywoprzysięscy, przehandluje za przyjemność każdą obietnicę daną drugiemu człowiekowi. Nominat hieny roku za pieniądze od Agory będzie pluł na Kościół, choć sam w nim brał ślub.
anonim2014.10.20 15:01
@Tom661 Głupiś.
anonim2014.10.21 12:51
https://www.facebook.com/pages/Nie-oglądam-telewizji-TVP/530353913776271 Nie oglądam telewizji TVP Sprzeciwiamy się promocji związków homoseksualnych w TVP za nasze publiczne pieniądze! Prosimy Telewizję o promocję rodzin wielodzietnych, aby przybywało obywateli tego kraju. Ze związków homo nie przybędzie ani jeden nowy człowiek. polub nas
anonim2014.10.21 14:27
Ostatecznie zapisy zakończyły się tak, jak tego chciał Polski Kościół. Papież wydał swoją opinię zgodną z opinią polskiego kościoła. Więc nie może tu być mowy o żadnym anachronizmie. Jest to próba odwrócenia kota ogonem przez p. Lisa. Ciężar gatunkowy synodu a Soboru Watykańskiego II. jest nie porównywalny. Proszę nie robić takiego fałszywego porównania. W którym synod niby miałby posunąć KK ku nowoczesności podobnie jak to zrobił Sobór Watykański II Skąd u p. Żakowskiego są takie domniemania, że w kościele polskim niby wisi jakaś schizma. Czy synod nie zakończył się po myśli polskich biskupów. Potwierdził to Papież. Czy p. Żakowski zatracił zmysł racjonalnego obserwatora, a może chce wbić kij w mrowisko i wprowadzić zamęt. Ku mojej uciesze, Lis który destabilizuje kościół polski, śmie decydować co jest jądrem a co nie jest jądrem w polskim kościele.
anonim2014.10.28 17:22
Gender Diabeł i Bóg wykluczenie! wykluczenie! wykluczenie! cyfro siłę nam daj i mocą swoją rządź szyszynką mózgową masturbacja! masturbacja! masturbacja! cyfro siłę nam daj i mocą swoją gwałć ją gwałć scientio! potężna a za i wżdy policzysz mrówki na Ziemi?