07.01.16, 20:16

Terlikowska: WOŚP, dajcie już spokój z tym szantażem!

Szantaż. Według słownikowej definicji to przestępstwo. Moralny szantaż przestępstwem wprawdzie nie jest, ale za to jest poniżej poziomu jakiejkolwiek dyskusji. Zdaję sobie sprawę, że to mocne słowa, ale takie cisną mi się na usta, kiedy czytam coraz bardziej kuriozalne apele zwolenników Jerzego Owsiaka.

Kolejny finał Orkiestry coraz bliżej, coraz więcej pytań i wątpliwości rodzi się w związku z działalnością fundacji czy spółek prowadzonych przez założyciela Orkiestry. Żeby więc pogrozić krytykom palcem oraz zamknąć im usta, próbuje ich się w paskudny sposób szantażować. Uderzając ad personam.   Bo jak inaczej nazwać wezwanie, które już krąży po Internecie, a w którym to przeciwnicy albo krytycy akcji Jerzego Owsiaka wezwani zostali do tego, by zadeklarowali – najlepiej na piśmie -  że swoich dzieci nie będą leczyć sprzętem zakupionym dzięki zbiórkom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bo skoro ktoś zadaje pytania, domaga się transparentności w działaniach założyciela Orkiestry, to znaczy, że nie chce ratować chorych dzieci. Czy jeśli ktoś nie przyklei sobie czerwonego serduszka, to z automatu znaczy, że jest bezduszny i los dzieci go nie interesuje? Małe czerwone serduszko niczym znamię znaczy ludzi. Nie masz serduszka, jesteś gorszy, jesteś obojętny, będziemy cię wytykać palcami i wpędzać w poczucie winy. Masz serduszko, jesteś swój. Narrację taką wpaja się zresztą już najmłodszym dzieciom, choćby w przedszkolach. Serduszka WOŚP znalazłam także w podręczniku do matematyki dla starszych klas szkoły podstawowej. Ot, zwykłe zadanie, ale logo, marka ma się utrwalać.

Jerzemu Owsiakowi nie można odmówić jednego. Jest świetnym menedżerem, który w perfekcyjny sposób zmonopolizował pomoc chorym dzieciom. I super, niech sprzęt jak najdłużej służy małym pacjentom. Ale nie o to chodzi w tym wszystkim. Przecież nie jest to jedyna organizacja, która pomaga dzieciom w potrzebie. Wiele z nich działa po ciuchu, bez fleszy, bez całej medialnej machiny. I również robi wiele dobrego, również pomaga. Ale czyni to w sposób dyskretny, nie rzucający się w oczy, nie gra na lidera. Ale choćbyś, człowieku, przekazywał pieniądze na inne fundacje pomagające potrzebującym, choćbyś co miesiąc wspierał samotne matki albo kupował prezenty biednym dzieciom, a jednocześnie nie obklejał się czerwonym serduszkiem, czy zadawał pytania dotyczące działalności WOŚP i jej guru, to jesteś niedobry, nieczuły i obojętny,  a Twoje dzieci nie powinny korzystać ze sprzętu obklejonym czerwonym serduszkiem. Paranoja.

Tak oto media wykreowały świeckiego świętego. Jerzego Owsiaka. Nie można nic złego powiedzieć, nie można zadawać pytań, nie można domagać się choćby sprawozdań finansowych. Ciekawe, że wielu wpatrzonych jak w obrazek w Owsiaka, suchej nitki nie zostawia choćby na Kościele katolickim. Krytykuje go, oczernia księży, a jednocześnie  chrzci swoje dzieci, posyła je do Komunii św., bliskich żegna katolickim pogrzebem. Niech więc może te wszystkie mądrale,  które atakują – z taką zajadłością Kościół w internecie – podpiszą zobowiązanie, że ich dzieci nie będą korzystały choćby z sakramentów. Skoro nie podoba im się działanie Kościoła, to niech będzie to logiczną konsekwencją ich myślenia. Tylko niech to będzie zobowiązanie na piśmie. Tak, żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości. 

Małgorzata Terlikowska

 

PS. Ta ostatnia propozycja jest żartem. Kościół zawsze wita każdego, kto chce powrócić do sakramentów. Jezus na Was czeka!

 

 

Komentarze

anonim2016.01.7 8:08
Głoszenie na tych łamach, że katolik nie powinien pomagać WOSP, nie ma oczywiście nic wspólnego z moralnym szantażem. Nazywanie Owsiaka glistą (Wolski) nie jest argumentem ad personam. A pani Terlikowska jest rozsądną, w miarę obiektywną publicystką. Taaa... Niech pani przyzna, czy pani dzieci nie zostały po urodzeniu przebadane owsiakowym sprzętem do badania słuchu? Czy nie widziała pani "maszyn" z serduszkiem na oddziałach neonatologicznych? Świetnie, że je obklejają, bo w innym wypadku łatwo by wam było twierdzić, że szpitale (i dzieciaki) nic od Owsiaka nie dostają. Owsiak był popularny przed WOSP. Wykorzystał swoją energię i swoją rozpoznawalność w dobrych celach. W przeciwieństwie do ludzi wręcz odruchowo kojarzonych z wylewaniem na bliźnich jadu (pani mąż).
anonim2016.01.7 8:14
Tytuł jak zwykle nieadekwatny do treści - sugerujący że WOŚP kogoś szantażuje.A w środku jak zwykle pełno insynuacji: że krytykom WOŚP każe się podpisywać deklaracje że nie będą korzystali ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, że są przeciwko pomaganiu chorym dzieciom, czy że przez analogię krytycy KK nie powinni korzystać z posług kapłańskich. Akurat to ostatnie stwierdzenie to trafienie kulą w płot, ponieważ po pierwsze za wszystkie te posługi typu chrzest, pierwsza komunia czy pogrzeb się płaci a po drugie krytyka jest wszędzie dopuszczalna - tak jakby krytykujący rząd czy premiera nie miał prawa korzystać z państwowej służby zdrowia czy szkolnictwa. Sam Owsiak wielokrotnie stwierdził że kupowany sprzęt jest dla wszystkich. Natomiast oddolna inicjatywa oświadczeń skierowana jest przeciwko tym którzy publicznie nawołują do niewspierania WOŚP. Jeżeli jakiś bezdomny będzie publicznie nawoływał że by nie wspomagać Towarzystwa Św. Alberta bo tam są sami złodzieje i defraudują pieniądze i zabierają darowizny dla siebie, to raczej nie powinien potem przychodzić do nich na obiadki i po czyste ubranka.
anonim2016.01.7 8:32
@Đer ect. Tak naprawdę od Boga zależne jest zdrowie ludzi a nie od jakieś tam orkiestry świątecznej. Nawet dobre dla wielu lekarstwo może nie pomóc w tej samej chorobie części tj % osób zażywający ten lek a nawet zaszkodzi tym osobom zamiast pomóc. A po za tym czy na orkiestrę świąteczną łożą tylko bezbożnicy i ateiści. Toż wówczas dawno by ta forma rozrywki dla wielu upadła.
anonim2016.01.7 8:40
szpital to jest firma, ktora zarabia i sie rozlicza z fiskusem i to jest obowiazkiem szpitala zakup sprzetu, a nie wyplata premi czy podwyzki dla siebie. Z tego tak wynika , ze debile sa na stanowiskach kierowniczych wielkiej firmy i robia tylko tak by miec swa wyplate. I tam nie potrzeba owsika i jego gwiazdek, ktore kasuja 60% z puli ofiarowanych pieniedzy. Szpitalem rzadzic w sprawach finansowych ma businessman, a nie lekarz. A w wyjatkowych sytuacjach moze spoleczenstwo zbierac pieniadze na bardzo i to bardzo specialistyczny sprzet.
anonim2016.01.7 8:47
Przepraszam bardzo ale co mnie w ogóle obchodzi jakiś sprzęt? Jeśli się umówię z malarzem że za określoną kwotę pomaluje mi mieszkanie to nie interesuje mnie skąd on weźmie wałki czy pędzle ani co ma na nich naklejone. Jeśli oddam samochód do warsztatu i umówię się ze naprawa będzie kosztowała 600 to również nie będzie mnie interesowało skąd mechanicy wezmą narzędzia i co na nich jest naklejone. I gdybym wyszedł z biura zakładu a tu nagle ktoś by mi zaczął biegać z puszką i zbierać dodatkowe pieniądze na narzędzia potrzebne do wykonania naprawy to już bym do takiego zakładu nie wrócił a zakład wkrótce by upadł. Podobnie powinno być z państwową firmą zajmującą się leczeniem ludzi która niestety jest przymusowa. Jeśli ludzie płacą składkę a nie stać jej na sprzęt to powinna zostać rozwiązana a ludziom powinno się oddać ich składkę i pozwolić ubezpieczyć się prywatnie, a nie wyciągać dodatkową kasę przy pomocy Owsiaka na ratowanie socjalistycznej patologii. Owsiak nie robi żadnych wielkich rzeczy, robi to co każdy urzędnik zajmujący się podatkami czyli zbiera kasę na sprzęt dla państwowej firmy tyle że inną metodą. I tutaj znajduje się ogromne źródło niegospodarności bo ponosi się koszty działanie dwóch równoległych systemów. Biorąc pod uwagę że to co zbierze Owsiak jest ułamkiem tego co zbiera urząd podatkowy lepiej byłoby podnieść nieco składkę i zaoszczędzić na kosztach imprezy Owsiaka. Tyle że w niej chodzi bardziej o show dla ludu i o to by orkiestrowicze mogli przed kamerami pogrzać się w świetle reflektorów.
anonim2016.01.7 8:51
Obłudna paskudna baba.
anonim2016.01.7 8:52
Ech, tacy światowcy ci Terlikowscy, tacy obeznani z życiem publicznym i nie tylko. A nie wiedza że każda fundacja działa inaczej, inaczej zbiera środki i je rozdziela. Owsiak robi wielkie szoł jednego dnia bo tego dnia zbiera właśnie środki. Tak działa a nie inaczej. I nikt by nie krytykował kościoła jak to napisano, ale to ludzie kościoła zaczęli pierwsi wieszać psy na Owsiaku i WOŚP. Nie rozumiem tego całego rabanu, każda fundacja jest potrzebna i każda spełnia inną role i w inny sposób zbiera fundusze. A tym wszystkim, którzy ujadają że Owsiak kradnie powiem tylko tyle że każdy kradnie. Jednak wypada zacytować słowa Marka Kotańskiego "dziesięciu ukradnie ale setce pomogę".
anonim2016.01.7 9:03
No właśnie Pani Terlikowska niech pani da już spokój, nie chce pani wesprzeć WOŚP to pani sprawa- więc niech pani da swiety spokój bo pieprzy pani jak mały dyzio
anonim2016.01.7 9:04
"Jak to działa? Pieniądze samorządowe i budżetu centralnego wraz z ofiarami donatorów finansują WOŚP. Z tej puli wypłaty mieli/mają: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka Owsiak, Aleksandra Owsiak i jej konkubent Jacek Stachera, ale to sumy kieszonkowe. Kasa od donatorów jest przetrzymywana przez 1,5 roku, odsetki spływają do „Złotego Melona” wraz z wielomilionowymi kwotami na wszelkie imprezy „kulturalno-oświatowe”, takie jak Finał WOŚP, „Przystanek Woodstock” i tzw. programy medyczne, głównie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Drugim źródłem zasilania spółki „Złoty Melon” są sponsorzy. Dziesiątki milionów złotych popłynęło tymi drogami do firmy słup "Złoty Moelon", która za lata 2009 -2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. I teraz pytanie kluczowe, a jednocześnie bezsenne noce Jerzego Owsiaka, po procesie w Złotoryi, z którego się ledwie wywinął, uciekając przed ujawnieniem ksiąg rachunkowytch. Jakie firmy w latach 2009-2014 wykonały na rzecz „Złotego Melona” usługi na blisko 50 milionów złotych? Na to pytanie każdy podatnik i donator, póki co, musi sobie odpowiedzieć sam, bo Jerzy Owsiak i WOŚP szybciej podpalą archiwa niż pokażą ich zawartość. Mogę jedynie podpowiedzieć, że do roku 2009 gros zleceń lądowało w „Mrówce Całej”, a od kilku miesięcy w blokach startowych stoi: „Jasna Sprawa” i „Feel Mint Production”. Jednak prawdziwym gigantem, od 2009 roku jest firma Jacka Stachery, konkubenta Aleksandry Owsiak, która realizuje wszystkie główne imprezy WOŚP, „Złotego Melona” i sponsorów Owsiaka. Stachera „zasłynął” również i tym, że jego firma „drucik” kompletnie nieznana na rynku eventowym, w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie jednego z większych przekrętów Struzika – lotniska „Modlin”. Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości. ..." http://kontrowersje.net/mamy_rekord_przez_6_lat_blisko_50_milion_w_do_podzia_u_dla_rodziny_owsiak_w ---------------------------------------- Jak można pozwolić, aby tak świetny biznes pieszczocha "Jurka" upadł ? Z czego on i jego rodzina będzie (dobrze) żyła do końca świata i jeden dzień dłużej ?
anonim2016.01.7 9:10
Dajcie już spokój z tym WOŚP. Czy ktoś ich wesprze czy nie - tragedia się nie dzieje. Ja chyba nigdy nie wspomogłem Orkiestry i nie mam z tego powodu kompleksów jak p. Terlikowska. Nie muszę publicznie biadolić, że WOŚP jest na wskroś zgniły albo że jest tyle innych alternatyw. "Niech nie wie lewa twoja ręka co czyni prawa"...
anonim2016.01.7 9:12
Nie ma nic darmo, a w charytatywność nie wierzę. Jak daję to daję na zbożny cel i zdają sobie sprawę, że część kwoty trafi do obsługi. Skoro Jerzego traktuję jako złego człowieka, to nic mu nie dam. Proste.
anonim2016.01.7 9:41
Niedawno głośna była sprawa niejakiego Bartosza K., który ukradł 800 tys. zł. Korporacji z siedzibą pod Krakowem, w której pracował i żył jak król. Część jednak pieniędzy rozdał ubogim - czy właśnie nie w ten sam sposób postępuje słynny Jurek Owsiak ?
anonim2016.01.7 9:56
Pani Terlikowska, jak pani ładnie zbagatelizowała to co się dzieje po ciemnej stronie mocy (mam na myśli PiS). "Zadawanie pytań" to to nie jest. To jest nawoływanie do bojkotu WOŚP i zastraszanie ludzi, funkcjonariuszy państwowych, którzy chcą wziąć udział w przedsięwzięciu. A krążąca w internecie deklaracja - nie wiem czy pani zauważyła - jest sarkastyczna. Ponadto sam Jurek Owsiak jeszcze raz podkreślił, że Orkiestra gra dla wszystkich, a nie tylko dla rodzin, które chcą pomagać.
anonim2016.01.7 10:04
@Radzi Tak naprawdę od Boga zależne jest zdrowie ludzi a nie od jakieś tam orkiestry świątecznej. (...). A po za tym czy na orkiestrę świąteczną łożą tylko bezbożnicy i ateiści. Skoro tylko od Boga jest zależne zdrowie, to czemu się leczysz z grypy, a nie zamiast tego modlisz się i zawierzasz życie Bogu? Jak w tej przypowieści, w której mężczyzna tonął i nie korzystał z łodzi ratunkowej powtarzając, że "Bóg go uratuje". A w niebie Bóg powiedział "Wysyłałem ci łodzie, czemu nie skorzystałeś?". Co do finansowania Orkiestry wyłącznie przez bezbożników i ateistów... masz na myśli tych, którzy wrzucają do puszek wolontariuszy stojących pod kościołem? Proszę... mniej Frondy, więcej samodzielnego myślenia.
anonim2016.01.7 10:26
A katolicy jak zwykle myślą tylko o sobie, swoim zbawieniu i żeby tylko broń Boże nie złamać przykazania o nietransparentności pomocy. Na Boga jakie to ma znaczenie dla chorego dziecka czy ktoś kupił mu sprzęt po cichu, czy w blasku fleszy. Poza tym co z tego że istnieją inne organizacje pomagające dzieciom ? Każda organizacja ma swój profil działalności. Reasumując powinna obowiązywać prosta zasada: "Nie wrzucasz pieniędzy do puszki, to o******ol się od Orkiestry i pozwól działać innym". Przepraszam za język, ale trudno inaczej odpowiedzieć na ten sprzeczny z logiką bełkot Pani Terlikowskiej
anonim2016.01.7 10:37
Drogi loginku, katolicy mają obowiązek myśleć przede wszystkim o zbawieniu swoim i bliźnich, którymi jest również rodzina Owsiaków, dlatego dla ICH DOBRA musimy ich powstrzymać od czynienia zła: kłamstwa, złodziejstwa, demoralizacji młodych. Najbardziej skuteczną metodą jest pozbawienie ich pieniędzy, które w sporej części defraudują wbrew deklarowanemu celowi i wbrew woli darczyńców.
anonim2016.01.7 10:47
@Dod Andrik - a ja tam lubię Terlikowskich, i dziękuję Bogu za ich istnienie. Przynajmniej nie jestem najgorszy, bo oni są gorsi :)
anonim2016.01.7 10:48
@Wojo: Powiem jedno od*****lcie się od naszych pieniędzy. Wrzucamy je do puszek z własnej woli i wiele osób w tym roku zamierza dać więcej. My Wam nie zabraniamy, dawać na tacę, finansować pozłacanych ołtarzy, dokładać się na paliwo do suwa proboszcza itp. Swoją drogą Wy też robicie więc co chcecie, a próbujecie zabraniać innym
anonim2016.01.7 11:03
@Wojo Może czas złożyć zawiadomienie do prokuratury? Bo pieprzycie i pieprzycie jak potłuczeni, a jakoś nigdy nikt Owsiakowi tych strasznych rzeczy nie udowodnił.
anonim2016.01.7 11:17
jeśli ktoś nie przyklei sobie czerwonego serduszka, to z automatu znaczy, że jest bezduszny i los dzieci go nie interesuje? - nie ale pisze Pani o przeciwnikach a nie o tych, którzy nie dają na WOŚP ale też nie krytykują. Prezydent Duda ofiarował narty na cel zbiórki
anonim2016.01.7 11:43
Ad personam; czy to nie modus operandi Matki Kurki?
anonim2016.01.7 12:40
Zacznijmy od tego, że sprzęt dostarczony POPRZEZ "wośp" nie jest tegoż "wośp"u własnością :-) i niestety w większości przypadków zalega piwnice oraz strychy szpitali, ponieważ obdarowani zostali zmuszeni do jego przyjęcia bez zabezpieczenia w postaci środków na szkolenie obsługi, zakup materiałów eksploatacyjnych oraz środków na serwis.
anonim2016.01.7 13:11
"Niech więc może te wszystkie mądrale, które atakują – z taką zajadłością Kościół w internecie – podpiszą zobowiązanie, że ich dzieci nie będą korzystały choćby z sakramentów." Pani Terlikowska jak zwykle średnio zdaje sobie sprawę jak wygląda rzeczywistość. Dokonanie apostazji w tym kraju graniczy niemalże cudem. To kościół na siłę trzyma ludzi przy sobie, nie pozwalając im odejść. Im więcej "wiernych" tym większe liczby w statystykach a co za tym idzie kasa. Tak.. jestem za tym, żeby kościół skreślał z listy wiernych osoby, które nie uczestniczą w mszach, sakramentach (poza przymusowym chrztem) i pochodnych. Niestety marzenie ściętej głowy.
anonim2016.01.7 13:36
Do [email protected] Ostatnio próbowałeś nas przekonać, że "Naklejki wośp są do lat naklejane także na sprzęt od nich niepochodzący - popytajcie pielęgniarki i salowe jak to się co roku odbywa: małolaty biegają po szpitalach z puszkami i (w dobrej wierze) oklejają co popadnie, a potem personel najzwyczajniej w świecie BOI SIĘ te naklejki zrywać. Co jak Ci uświadomiłam było totalnym kłamstwem bo serduszka na sprzęcie nie są zwykłymi naklejkami i ciężko je z nimi pomylić. Z tego głupawego tekstu widać się wycofałeś ale dalej piszesz bzdury (zapewne jednak wyssane z palca) o tym, że WOŚP wraz ze sprzętem nie finansuje kursów, szkoleń i serwisowania. Ty tak serio? Hipotetycznie przyjmując, że nie kłamiesz (ale po poprzednim twoim poście o naklejkach ciężko w to uwierzyć) serio wymagasz od kogoś, kto np. zafunduje Ci z dobroci serca auto, że opłaci Ci również kurs prawa jazdy, dożywotni serwis i zakup dodatkowych urządzeń (np. radia, kamery czy gps?). A co do tekstu " sprzęt dostarczony POPRZEZ "wośp" nie jest tegoż "wośp"u własnością :-) " To chyba jednak dobrze, nie? Caritas dla odmiany z pieniędzy z datków buduje ogromne, ekskluzywne kompleksy wypoczynkowe z własnymi stokami, stajniami, kortami (wpisz sobie w gogle ośrodek caritasu) gdzie jeden nocleg potrafi kosztować 550 zł. I te budynki wraz z gruntami mimo, że finansowane z kieszeni prywatnych darczyńców należą do kościoła i w 99% są przez niego wykorzystywane.
anonim2016.01.7 14:08
Skończmy już z tym "ratowaniem dzieci". To jest pic na wodę-fotomontaż. Owsiak nikogo nie uratował, ba - Owsiak nic nie kupił! Ani WOŚP. Kupili ludzie, którzy wrzucają do puszek pieniądze! To wszystko jest przecież bazowanie na cudzych pieniądzach, WOŚP nie zarabia na siebie żadną sensowną działalnością, poza manewrowaniem odsetkami, a jedyną ich aktywnością jest wyciąganie łapy po cudzą kasę. Jak więc w ogóle można powiedzieć, że ten sprzęt jest własnością WOŚP? Bzdura! Jest własnością tych ludzi, dzięki którym Owsiak robi karierę i dobrze sobie żyje od 25 lat. On nic do tego nie dokłada, biznes zwany WOŚP finansują przechodnie nagabywani przez małolatków z puszkami. Wartością dodaną przez Owsiaka jest jedynie robienie rabanu wszem i wobec, jaka to WOŚP skuteczna i wspaniała. A ponieważ ma za sobą znajomków w mediach i cały esbecki układ, to jego raban jest niezwykle skuteczny. Warto też dodać, że prócz "ratowania dzieci", także katolicyzm nie ma z tym tematem nic wspólnego. Nie trzeba wyznawać wiary w żadnego Boga, żeby rozumieć, że WOŚP jest całkowicie zbędną, nad wyraz rozdętą i przereklamowaną akcją nie wiadomo w jakim dokładnie celu. Jak chcesz - dawaj pieniądze na WOŚP, ale lepiej - znacznie lepiej! - daj je pijaczkowi-bezdomnemu w tramwaju, niech wyleczy kaca. To będzie konkretna dobroczynność. A wrzucenie bilonu do puszki WOŚP to tak, jakbyś w błoto wrzucił.
anonim2016.01.7 16:55
@Jagol Idąc tym tropem szpitale też nic nie kupują bo pieniądze idą przecież z podatków które my płacimy. No nie? Istotą jest to, że istnieje impreza która co roku motywuje rzesze ludzi do wsparcia fundacji charytatywnej, która niesie pomoc tam gdzie jej brakuje. Oczywiście najlepiej by był gdyby ludzie dawali od siebie cały rok ale dobrze wiemy, że to jest utopia, tak po prostu nie jest i raczej nie będzie.
anonim2016.01.7 23:23
To co wyprawia prawica to już przekracza wszelkie granice, a ten dziennikarz Wolski to już kompletny baran. Ludzie! Macie coś do Owsiaka, zarzucacie mu oszustwa czy inne nieciekawe rzeczy to przedstawcie dowody i marsz do sądu. Inaczej dajcie temu człowiekowi spokój, bo jedynie w tyłek go możecie pocałować.
anonim2016.01.8 15:04
PS. A może propozycja zwolenników WOŚP również była żartem? sarkazmem? itp. zastosowanym tylko po to, by niektórzy 'katolicy' zastanowili się nad swoim katolicyzmem?
anonim2016.01.8 15:05
PS. A może propozycja zwolenników WOŚP również była żartem? sarkazmem? itp. zastosowanym tylko po to, by niektórzy 'katolicy' zastanowili się nad swoim katolicyzmem?
anonim2016.01.8 17:31
Każdy Polak daje na WOŚP, nawet jak nie wrzuci do puszki nawet złotówki!!!! Przypominam, że lokalne samorządy, które utrzymują się z podatków płaconych przez obywateli bardzo mocno wspomagają WOŚP. Jeśli doliczymy do tego TVP, POLSKI RADIO (również opłacane z abonamentu i innych podatków), wojsko i policję, organizacje państwowe i firmy z większościowym udziałem państwa (np. Orlen, KGHM, PGNIGE itp), to uzbierają się bardzo pokaźne sumy. Jeśli WOŚP chce być nie do ruszenia i powiedzieć do przeciwników, nie wtrącajcie się bo CAŁKOWICIE to nasz biznes to: - niech wykupi cały czas antenowy w TV w czasie finału. - niech za własne fundusze wynajmie wszystkie hale, świetlice, szkoły gdzie organizowane są imprezy "wielkoorkiestrowe". - niech opłaci wszystkich ludzi, którzy jako urzędnicy państwowi (nie mylić z wolontariuszami) chodzą przy WOŚP. - zamiast policji obstawiającej imprezy WOŚP niech wynajmą firmy ochraniarskie. - i wreszcie niech instytucjom i firmom państwowym (wojsku, agencjom, Orlenowi, itp.) zapłacą za usługi świadczone na rzecz WOŚP. Jeśli te wszystkie warunki spełnią, wówczas maja prawo powiedzieć do przeciwników - nic wam do tego, mordy w kubeł, bo WOŚP to całkowicie nasz projekt finansowany tylko z datków. I jeśli nie dajecie to wynocha.
anonim2016.01.8 19:24
@Lubiniak Twoja wypowiedź usprawiedliwia wtrącanie się osób niewierzących (lub nie-katolików) w sprawy Kościoła. Dziękuję, będę korzystał.
anonim2016.01.8 19:53
Pan Terlikowski nie wie chyba co to jest szantaż moralny - zatem dam mu przykład: - Bóg cię kocha i jeśli nie odwzajemniasz tej miłości w taki sposób jaki uważa za słuszny mój kościół to jesteś niewdzięcznikiem i niedobrym człowiekiem i pójdziesz do piekła gdzie cię będą torturować przez wieczność. To jest szantaż emocjonalny Panie Tomaszu.
anonim2016.01.8 22:47
Mrs. Terlikowska, myślę, e sprawię Pani wielka radość składając tu publiczna deklarację (na piśmie, a jakże) że zarówno ja jak i moje dzieci nie chcą mieć nic wspólnego z firmą pt. Kościół katolicki a szczególnie z jej jakże często zdeprawowanymi, zdegenerowanymi funkcyjnymi - klerem katolickim. A uprzedzając pewne pytania: z innymi przedstawicielami harypoteryzmu wszelkich odmian religijnych także.
anonim2016.01.8 23:13
Pani Terlikowska, Pozwolę sobie użyć bardzo popularnego słowa używanego ostatnio przez Pani podobnych frustratów - "zaorać". Otóż została Pani zaorana.
anonim2016.01.9 19:07
A bycie pasożytem, korzystającym ze sprzętu zakupionego za pieniądze ludzi którym nie tylko się nie pomaga, ale których się otwarcie szkaluje, jest moralne? Wzywanie przeciwników WOŚP do własnowolnego nie korzystania ze sprzętu nie jest szantażem. Jest odwoływaniem się do elementarnej ludzkiej uczciwości.
anonim2016.01.11 12:44
przesadziłaś kobieto. Pojechałaś po bandzie ! Zero profesjonalizmu i obiektywności