'Ten klin służy Niemcom i Rosji'. Płk Wroński mocno o manipulacjach mediów wokół wizyty Trumpa - zdjęcie
06.08.19, 17:08zdj. screen Youtube/Maskacjusz

'Ten klin służy Niemcom i Rosji'. Płk Wroński mocno o manipulacjach mediów wokół wizyty Trumpa

7

"Po wczorajszym artykule w Onecie, zacznę chyba nazywać Onet "der Oniet", ponieważ takiej manipulacji jeszcze nie widziałem, a co dziwne, poszły w tę informację i nagle Onet stał się bardzo ważnym źródłem informacji, dla Kresów, dla Mediów Narodowych, dla prawie wszystkich organizacji prawicowych, bo co? Bo napisął coś co się kojarzy z 447" - mówi na nagraniu na YT Piotr Wroński były oficer SB i UOP, ekspert ds. bezpieczeństwa o liście senatorów USA do sekretarza stanu USA ws. nacisków na Polskę ws. tzw. "zwrotu mienia"

"Bzdura totalna (...) Należy przeczytać tekst po angielsku (...) W tym liście nie ma mowy o mieniu bezspadkowym, jest mowa tylko o ofiarach Holocaustu i ich rodzinach, oraz innych osobach. I to jest klucz. Ten artykuł zatytułowany wszędzie "Niemal cały senat USA domaga się od Polski załatwienia sprawy mienia ofiar Holocaustu" ewidentnie kojarzy się z ustawą 447. a tymczasem on jej nie dotyczy. Powołuje się wprawdzie na ustawę JUST 447, ale jest totalną manipulacją. To ma wsadzić właśnie przed wizytą Trumpa klin pomiędzy nas a Stany Zjednoczone. Ten klin służy Niemcom i Rosji"

"A teraz powiem państwu o co tak naprawdę w tym chodzi..."- mówi Piotr Wroński

 

Tysol.pl

Komentarze (7):

Niewygodne2019.08.7 8:31
Aż 88 spośród 100 senatorów USA podpisało się pod listem kierowanym do sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo, w którym zażądali, aby władze USA wywarły nacisk na Polskę w sprawie zwrotu mienia ofiar Holocaustu. Co ciekawe - senatorowie USA zapomnieli o dwóch ważnych kwestiach. Po pierwsze - roszczenia ofiar Holocaustu, którzy byli obywatelami USA, zostały uregulowane umową między Polską a USA z 16 lipca 1960 r. A po drugie - pozostałe ofiary Holocaustu mogą spokojnie odzyskać mienie znacjonalizowane przez komunistyczne władze. Wystarczy, że złożą pozew do polskiego sądu.
Hanna2019.08.6 22:27
Dlaczego Rzecznik rządu, czy PiS nie wyjaśnią tego społeczeństwu.?
a ty2019.08.7 23:56
co takiego?
kcht2019.08.6 18:59
"Waszyngton, DC - senatorowie USA Marco Rubio (R-FL) i Tammy Baldwin (D-WI) poprowadzili dziś 86 dwustronnych senatorów, wzywając Sekretarza Stanu Mike'a Pompeo do wezwania Polski do podjęcia działań w celu zapewnienia odszkodowania lub zwrotu, mienie, które zostało bezprawnie skonfiskowane przez nazistów, a następnie znacjonalizowane przez komunistów. Senatorowie Rubio i Baldwin są również współautorami dwustronnej Ustawy JUST , która została podpisana w zeszłym roku i poprawiłaby wysiłki na rzecz osób, które przeżyły Holokaust oraz rodzin ofiar Holocaustu, wymagając od Departamentu Stanu informowania o postępach niektórych krajów europejskich w zwrot lub rekompensata za bezprawnie skonfiskowane lub przeniesione aktywa z czasów Holokaustu. " https://www.rubio.senate.gov/public/index.cfm/press-releases?ID=73F6FC66-E4BA-4FA6-8CD6-60A046080B66
Michał2019.08.6 17:59
A od kiedy to stary ubek jest autorytetem godnym cytowania we Frondzie? Ja wam powiem... od kiedy chroni PiS przed gniewem społeczeństwa przez ich machloje z 447. Bardziej niz prawde kochacie Kaczyńskiego! Stop 447! Żadnych pieniedzy dla Żydów!
Jerzy2019.08.7 8:21
Jaki stary UB-ek? Odszedł na emeryturę w 2013 r. z ABW.
Tytus2019.08.6 17:57
K..wa wszyscy oprócz Wrońskiego i filosemitów wiedzą o co w tym liście chodzi - tylko Żydzi i szabezgoje starają się wciskać swoje...Ci którzy mieli do jakiegoś mienia "prawo" już dostali odszkodowanie - co najmniej dwa razy - raz od Niemiec i od Polski. Chociaż jest bezprawiem i obrazą dla ofiar komunizmu, że Żydzi którzy wymyślili i wprowadzali terrorem w Polsce komunizm chcą dostać odszkodowanie za mienie znacjonalizowane..