,,Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział'' - zdjęcie
20.12.19, 10:00Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

,,Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział''

53

1. „Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział”, w taki sposób scharakteryzowała prezesa klubu sportowego „Tęcza”, sprzątaczka zatrudniona w tym klubie w filmie „Miś” Stanisława Barei.

Te słowa jak się wydaje, pasują do byłego premiera i byłego już przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który gwałtownie uaktywnił się w polskiej polityce w związku z promocją swojej książki pod tytułem nomen, omen „Szczerze”.

Podczas promocji tej książki w Gdańsku Donald Tusk zaatakował premiera Morawieckiego, za ustalenia z ostatniego szczytu w Brukseli, podczas którego Polska uzyskała własną ścieżkę dochodzenia do tzw. neutralności klimatycznej.

Tusk stwierdził nawet, że premier Morawiecki uzyskując swoiste opt- out dla Polski w sprawie tzw. neutralności klimatycznej, „naraża na śmierć tysiące polskich dzieci z powodu smogu w naszym kraju”.

2. Przy pomocy takiego ciężkiego oskarżenia obecnego premiera, atakuje go poprzednik, na którym ciąży ogromna odpowiedzialność za decyzje, które podjął w imieniu naszego kraju na posiedzeniu Rady Europejskiej w grudniu 2008 roku.

Wtedy Tusk zgodził się miedzy innymi na to aby zmienić rok bazowy od którego liczono redukcję CO2 z 1988 roku na rok 2005, a także zrezygnował z dotychczasowej jednomyślności na głosowanie większościowe w tych sprawach.

Przy poprzednim roku bazowym redukcja CO2 przez Polskę do roku 2008 wyniosła aż 32% (byliśmy liderem tej redukcji w UE), przyjęcie roku 2005 jako roku bazowego spowodowało, że ten ogromny wysiłek z poprzedniego 20-lecia, został zmarnowany.

Co więcej w roku 2012 rząd Donalda Tuska, chcąc nie mieć kłopotów z ogłaszanymi alarmami smogowi w stosownym rozporządzeniu podwyższył próg od którego był on ogłaszany z 200 do 300 mikrogramów pyłów na m3 powietrza.

Dopiero rząd premiera Morawieckiego zdecydował się na obniżenie tej normy do 150 mikrogramów, a kolejnym krokiem będzie wprowadzenie progu alarmu smogowego na poziomie 80 mikrogramów pyłów na m3 powietrza.

3. W tej sprawie Donald Tusk zdaje się również nie rozumieć zasadniczej różnicy pomiędzy dążeniem do tzw. neutralności klimatycznej czym miedzy innymi zajmowali szefowie rządów na ostatnim posiedzeniu w Brukseli, a walką ze smogiem.

Świadome mieszanie tych swoistych „dwóch światów”, to jak widać kolejne narzędzie totalnej opozycji do budowania niechęci Polaków do rządzącej Zjednoczonej Prawicy, tym razem sugestiami, „patrzcie nie zależy im na waszym zdrowiu, w tym zdrowiu naszych dzieci”.

A przecież rząd Zjednoczonej Prawicy po raz pierwszy w takiej skali zaczął realnie walczyć ze smogiem, uruchamiając takie programy jak „Czyste powietrze”; „Twój prąd”; „Polska Geotermia Plus” czy „Ciepłownictwo powiatowe”.

Szczególnie te dwa pierwsze to programy na wielką skalę, program „Czyste powietrze” opiewa na kwotę 103 mld zł na najbliższe 10 lat i jest skierowany do wszystkich właścicieli domów i mieszkań aby zmieniać źródła ciepła oraz wyeliminować paliwa niskiej jakości, a „Twój prąd” do wszystkich tych, którzy chcą wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, a ewentualne nadwyżki odprowadzać do sieci.

Przez niecały rok jego realizacji podpisano już ponad 100 tysięcy umów, a zainteresowanie programem jest tak ogromne, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zdecydował się go zdecentralizować i obecnie jego obsługa odbywa się już w gminach a nie w strukturach Funduszu. Z kolei program „Mój prąd” to dotacje do 5 tys. zł na jedno gospodarstwo domowe na instalacje fotowoltaiczne, cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że firmy zajmujące się instalacją paneli, teraz przyjmują już zamówienia na II połowę 2020 roku, a ilość instalacji fotowoltaicznych w ciągu tego roku wzrosła blisko 5-krotnie.

Tylko na podstawie krótkiej analizy tej jednej wypowiedzi widać jak Donald Tusk podchodzi z jednej strony do oceny „swoich dokonań” jako premiera, z drugiej jak łato przychodzi mu rzucać ciężkie przy tym nieprawdzie oskarżenia na swojego następcę.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (53):

Matm 2019.12.22 15:43
Ruda szmata.
Jan Radziszewski2019.12.22 3:50
Q Tusk udaj się do Hameryki + Pan 22VI 2019-Powoli zbliża się kataklizm na USA i burza dziejowa w Polsce.
Tadeusz2019.12.20 22:14
Tuska nie mogę nazwać KUNDLEM, bo kundlowi bym ubliżył.
Dr Nobody2019.12.20 17:41
Ryża morda trzęsie gaciami....oj, trzęsie:):)
anonim2019.12.20 13:17
Czy te oczy moga klamac?
Zenon2019.12.20 11:56
Już przecież słynne w necie zdjęcie Tuska pt. "Anus prawdy" dowodzi, że tak jest.
Luzifer®2019.12.20 11:43
Bol doopy za osiagniecia Pana Premiera Tuska jest wielki, skowyt, skowyt i jeszcze raz skowyt - przyjemnie sie slucha jak PiS-dzielcy nie moga tego przebolec.
ABC2019.12.20 14:13
.......OOOOsiągnięcia ? jakie ,przecież to kompromitacja.
1002019.12.20 11:37
jego pieprze a gdzie wasz wodz polinu
Reytan2019.12.20 11:26
Cz.2. Tusk był wychowankiem SB. Był człowiekiem przysposobionym przez komunistyczne służby specjalne, szkolony przez funkcjonariusza Szylinga, zaufanego człowieka Kiszczaka. Był przeznaczony do rozmów z Wałęsą w okresie przygotowywania się przez niego do operacji przejmowania władzy po wyborach w 90 r. Donald Tusk pełnił wiodącą rolę w obalaniu rządu Jana Olszewskiego, nie tylko z powodu politycznych przekonań. I to był moment, w którym był bardzo zaangażowany w to, by układ postkomunistyczny utrzymał się przy władzy. Poza tym był agentem służb niemieckich pod pseudonimem „Oskar”. Tusk to strusiowato nielotny fasoniarz, który się wielokrotnie wygłupił i skompromitował, jako niepoważny i szkodliwy premier i nieodpowiedzialny polityk, sprzedajny szkodnik i Judasz , a także skrajnie cyniczny lawi-rant. Jest też coś jeszcze , co przy okazji wyboru Tuska należy sobie jasno uzmysłowić, aby raz na zawsze pozbyć się absolutnie szkodliwych złudzeń. Otóż, tym właśnie wyborem, decydenci poza naszymi granicami, a dość łatwo w tym przypadku wskazać ich adres, ujawnili już zupełnie definitywnie, że ich zaborcze zamiary wobec Polski i Polaków są niezmienne i wieczne, a proces wynaradawiania Polaków i klasyfikowania ich do kategorii niewolników przeszedł właśnie na kolejny, wyższy etap realizacji. Tusk jest bowiem psychopatą (patrz: Encyklopedia Medycyny, dział poświęcony chorobom psychicznym. To człowiek, który został ewakuowany z kraju, w którym padają pod jego adresem coraz poważniejsze zarzuty, od finansów i gospodarki począwszy, na Smoleńsku skończywszy !!! Tuskowi ewidentnie zależało na stanowisku w Unii, bo wiedział, iż jego władza w Polsce się skończyła. W Radzie Europejskiej, nic mu tak dobrze nie wyszło jak Wielka Brytania z Unii Europejskiej ! Anglicy nazwali go brudnym szczurem unijnym. Niestety nie poradził sobie z falą emigracji muzuąmańskiej, a poza tym zamiast integrować, tylko skłócał państwa członkowskie UE. Wszyscy przestali się z nim liczyć i traktowali go jak jakiś śmieć ze śmietnika politycznego, bez znaczenia i bez żadnego wpływu. To pustak, który nawet nic nie robiąc, odpowiadał Merkel i innym z zachodniej Europy. Tak to prawda ! To jest klątwa Tuska ! A klątwa ta podwoi się jak Tusk stanie przed TS. Na koniec: Tusk wychyli czarę goryczy !
Reytan2019.12.20 11:26
Każdy, kto będzie czytał książkę Tuska p.t. „Szczerze” – powinien najpierw przeczytać tą informację dla lepszego zrozumienia co czyta ! Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
zdumiony lewacką głupotą2019.12.20 12:08
ciekawe, że jakiś dwóch lewackich głupawych śmieci (bo jak inaczej ich nazwać) jest przeciwko twojemu komentarzowi
Urszula2019.12.20 11:25
Największe osiągnięcia Tuska jako szefa RE to: Nic tak nie wyszło Tuskowi jak Wielka Brytania z UE, a Anglicy nazwali Tuska brudnym szczurem unijnym. I nic tak nie weszło jak setki tysięcy emigrantów i terrorystów islamskich do UE !!! Ten PO-je-b podobno wstawał wcześniej, żeby dłużej nic nie robić, a jeśli już, to skłócał kraje należące do UE Jednym słowem, wykreowana przez Merkel polityczna kukła i największa kana-lia Europy !!!
Urszula2019.12.20 12:36
te, eunuch, wybierz sobie inny nick.
Dr Nobody2019.12.20 17:38
te, rozklapicha a co to jednej poziomej waginie na imię "ursulka" ??
ridado2019.12.20 11:24
Przyznam, że jeszcze się nigdy tak nie cieszyłem tym co zrobił Tusk ! Tym, że wygrał wybory na szefa europejskiej partii szmatławców EPL . Walka była bardzo zacięta. Kilkoro europejskich tchórzy podkuliło ogony i paszło w las, a na polu walki pozostał ON - król Europy - polski tchórz, który wygrał bezkonkurencyjnie w wys. 93% oddanych głosów ! Ja pie-rd-olę, ależ lewacka pato-logia !!! Jestem taki szczęśliwy jak nigdy dotąd, że ten Niemiec, który wykrzykiwał, że Polskość to nienormalność, który ma krew na rękach 96 zamordowanych pod Smoleńskiem, który żółwikami dziękował Putinowi za "załatwienie sprawy", który udu-pił tysiące Polaków wiedząc, że Amber Gold to lipa, który kradł lub pozwalał kraść 156 MLD zł z OFE i ponad 240 MLD zł z WAT, który jest odpowiedzialny za mafie reprywatyzacyjne hulające po dużych polskich miastach i za dziesiątki afer korupcyjnych - i mógłbym tu wymieniać jeszcze długo ........., już NIGDY nie wróci do Polski, że już nigdy nie będę musiał oglądać jego fałszywej, faszy-stowskiej, paralitycznej gęby !!! Wzywamy Orbana do jak najszybszego opuszczenia tej lewackiej organizacji - bo wstyd !!!
ridado2019.12.20 17:27
Ten artykul podpisany ridado jest falszywy. Ukradl moje imie Zwykle bydlo
Lennon2019.12.20 11:23
Pan Tusk – mówią lewaccy pseudokomentatorzy (Karlsson, Nowak) – ja pie-rdo-lę ! Na złodzieja kłamcę i zdrajcę mówią pan Tusk ! Chyba się ze-sr-am ! Pan Tusk – a nie król Tusk PO-je-by ?! Król Tusk, a nie pan Tusk ! No dobra, ale jak pan stchórzył z kandydowania – to kim jest ? Panem, królem czy tchórzem ?! Na, PO-je-by decydować się ! Pytam was debile, bo prawda jest taka, że Tusk to Niemiec, agent o ps. Oskar, niemiec urodzony w Polsce, dla którego Polskość to nienormalność, to kłamca, złodziej i zdrajca. To kukła polityczna wykreowana przez merkel i brudny szczur unijny. On ponosi jednoosobowo odpowiedzialność za 96 osób zamordowanych pod Smoleńskiem. Na niego czekają dwa Trybunały: w Hadze i TS w Polsce.
JONASIK2019.12.20 11:22
Chwaląc się zdjęciem „Strzał w plecy” Donalda Trumpa, Donald Tusk sięgnął szczytów kabotynizmu. To facet niedojrzały psychicznie, jak zwykły prostak kompromituje siebie, PO i Europejską Partię Ludową. Nie, nie Polskę, bo to Niemiec z krwi i kości, a urodzony tylko na terenie Polski ! Czemu to zrobił ? Czy po to, aby przypodobać się tym, którzy Trumpa nie lubią? Czy po prostu z głupoty?. Niebezpieczne w jego przypadku jest to, że prawdopodobnie nie zrobił tego poza kontrolą własnej świadomości. Prawdopodobnie postradał zmysły. Ten gest świadczy o psychicznej niedojrzałości lub chorobie Donalda Tuska. Stąd zrozumiała reakcja zszokowanej Angeli Merkel. Tusk, który na chwilę przybiera postać kabotyna, człowieka, który jest gotowy sięgnąć po marne sztuczki, tanie efekty, wyłącznie po to, żeby za wszelką cenę zaimponować innym. Po prostu kretyn i zajob !!! Jestem 100 % pewny, że gdyby Trump wiedział co ten debil niemiecki robi za jego plecami, to wyrżnąłby mu w ryja z otwartej ręki !!! https://www.youtube.com/watch?v=zkO5neeRh2w
Seth2019.12.20 11:21
Tak właśnie postępuje tchórz !!! Tusk wyjechał za granicę i po 2 kadencjach króla Europy miał super okazję wrócić na białym koniu i wźiąć udział w wyborach prezydenckich, ale ?! S T C H ó R Z Y Ł !!!................. , bo wystraszył się Andrzeja Dudy – obecnego prezydenta ! A przy tym zdradził wszystkich PO-paprańców, zdradził całą kastę nadzwyczajną, zdradził Putina i Merkel, zdradził byłych funkcjonariuszy milicji i SB, byłych członków PZPR, celebrytów, aktorów, urządników w dużych miastach, itd, itp, itd. I co teraz ?! Teraz siedzi w EPL jak pies w budzie i co jakiś czas wychyla łeb i wyje, i nawołuje zdradzonych do protestów, do ulicy i zagranicy. Po prostu – z nienawiści pragnie zemsty !!!
Stalker2019.12.20 11:20
Były król Europy, a obecny szef EPL mówi, że trzeba założyć w Polsce nową partię centrową – przeciwstawną Lewicy ! Ale kto ma to zrobić ? Same lewackie PO-je-by ! Synek skur-wiel i tatuś tchórz wiedzieli dobrze, że Amber Gold to lipa ! Mimo to ryjów nie otworzyli, przez co nieświadomi ludzie stracili wszystkie oszczędności ! W partii PO-je-bów nie ma normalnych ludzi – tam albo złodzieje albo łapówkarze !
1002019.12.20 11:54
nowy twor wejda te resztki pisuarow , co nikt nie bedzie chcial wziac
Zenon2019.12.20 11:59
Tym, jak zwykle zajmie się grupa trzymająca władzę. Przecież Po, Kukuz i Konfederacja to też ich robota.
Bizon2019.12.20 11:18
Kradli, kradną i będą kraść .... Kłamali, kłamią i będą kłamać ...... Zdradzali, zdradzają, i będł zdradzać Polityków PO nazywamy patointeligencją, natomiast zwolenników PO nazywamy debilami, ludzi z pełnym wykształceniem podstawowym. Zresztą widać to dokładnie po ich komentarzach np. na Frondzie. Dlaczego patointeligencja ?! Jak wcześniej mówili członkowie PO, partia ta powstała jako przeciwwaga dla Lewicy i dla komunizmu w Polsce. I początkowo się to udało, bo SLD nie weszła nawet do parlamentu Obecnie sam szef tej partii Schetyna, jeszcze przed wyborami do PE wskrzesił Lewicę w Polsce - na własną zgubę ! Widać jak na dłoni, że popularność Lewicy rośnie - PO maleje. Dlaczego maleje ?! Bo członkowie PO to patointeligencja, która kłamie jak kłamała, kradnie jak kradła i ci ludzie są nadal zdrajcami naszej ojczyzny. Z drugiej zaś strony bez programu i bez wizji dla Polski, a jedynym bodźcem do działania jest antyPIS. Wszystko co oni zrobili przez 8 lat władzy jast dobrem, a wszystko co zrobił PIS przez 4 lata władzy jest złem ! Inaczej mówiąc, ich droga wiedzie szybkimi krokami na śmietnik historii !
1002019.12.20 11:52
kazdy pisuar ma skleroze ,demencje ma wasz wodz , czy to jest zarazliwe
ABC2019.12.20 13:25
Ile ty masz lat dzieciaku ?
robaczek 2.02019.12.20 11:10
hau hau hau hau hau PISIURKI ;] ;]
jank2019.12.20 19:23
tylko lekarz od głowy pomoże...
katolik2019.12.20 10:41
Mógł nie wynieść tyle miliardów to by były na rozwój Polski . Nie ma prawa zabierać głosu. Hipokryta
1002019.12.20 11:50
o a szydlo zwrocila juz kase za nagrody 2 lata rzadow 700 mld zl wyparowalo
katolik2019.12.20 10:40
niech nie bierze ludzi- na zatrucie dzieci,,hipokryta, bo jako jeden z dna mor-społ-polit PO opowiada się za aborcją i eutanazja
1002019.12.20 11:49
a czym on sie rozni od was sor= eutanazja na raty , dostani4e do lekarza na gwalt bo jest pilnie potrzebny , bez interwencji pana BOGA nie ma m0zliwosci dostania do lekarza ktory ma podejscie do niepelnosprawnych
anonim2019.12.20 10:39
,,Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział'' - Ja bym tak o Kaczyńskim nie powiedział........
1002019.12.20 11:45
nie znosze psa ,ale tu ma racje co napisal o pisuarze
poPO=kurw...i zodzieje2019.12.20 10:37
biedny Donek SPARSZYWIAŁ, zachowuje sie jak kretynek, mimika debilak...tylko kasa ale po co jak zejdzie z tego swiata jako prymityw , zdrajca, król zlodzieji
anonim2019.12.20 11:17
Co to jest "debilak" dziadziu?
Dr Nobody2019.12.20 17:34
To ty babciu:):)
dzielnicowy2019.12.20 10:25
Patologiczny Oszust .
1002019.12.20 11:44
pisuar i swinia
Urszula2019.12.20 10:17
E, tam. Morawiecki w łganiu jest lepszy. To mistrz świata w mówieniu nieprawdy i wciskaniu kitu.
1002019.12.20 11:42
ma dobrego nauczyciela ktory nauczyl opowiadac bajki tepym warcholom ,
T.2019.12.20 10:17
Podobnie jak Fronda nigdy nie napisała i jej pseudo-redaktorzy po internetowych kursach.
Janek2019.12.20 10:08
Człowiek, który wszystkich oszukał, nawet swoich. Jedynie co zrobił, to zgromadził spore pieniądze na swoim koncie.
1002019.12.20 11:40
tak jak wasz zgromadzil sporo kase na lewych szwindlach
jula2019.12.20 10:06
Ludziska ten człowiek w życiu jednego dnia nie przepracował w pracy.
Urszula2019.12.20 10:19
To tak jak Kaczyński.
jula2019.12.20 11:02
Nieprawdę piszesz,warto weryfikować swoje przekonania.Jarosław Kaczyński świadczył pracę.
1002019.12.20 11:39
a gdzie wodz pracowal
ABC2019.12.20 13:22
Poczytaj sobie ,dłużej zapamiętasz.
J.P2019.12.20 11:04
Akurat Tusk pracował, więc Jula kłamie. Kaczyński też coś tam robił, faktem jest, że od początku jego kariery komuniści byli wokół niego, kto wie kto był promotorem pracy doktorskiej Jarosława Kaczyńskiego???
jula2019.12.20 11:16
Mówię o świadczeniu pracy,nie o zleceniach.Mówię o pracy jako umowie z pracodawcą ,że dokładnie ,w czasie i miejscu ściśle określonym przez pracodawcę wykonujesz powierzone obowiązki.Studenckie zajęcia to każdy kto miał to zna specyfikę.W tym wymiarze Tusk nie przepracował żadnego dnia , w odróżnieniu od Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Fakty,nie kłamią.
Ciekawe czy też nie lubił Żydów?2019.12.20 11:15
Obok "juli" to ty chłopino w życiu nawet nie stałeś. I ciekawe czy starczyłoby ci odwagi pracować fizycznie na wysokości, tak jak zdarzyło się to Tuskowi?
GabaGaba2019.12.20 10:05
Coraz mniej naiwnych, ktorzy mu ufaja. Na szczescie ludzie potrafia odroznic prawde od "lipy"