Teluk: Faryzeuszy sąd nad papieżem - zdjęcie
23.03.16, 19:30

Teluk: Faryzeuszy sąd nad papieżem

23

Paweł Lisicki po raz kolejny dołączył do chóru sądzących następcę św. Piotra. Franciszkowi, pewnie by się podobało. Papież powiedział ostatnio, że krytyka mu się przydaje. Więc pewnie mitra mu z tego powodu z głowy nie spadnie… 

Smutne jest jednak, jak prawicowe media „jadą” bez namysłu po papieżu. Wszystko po linii modlitwy faryzeusza: „dobrze, że nie jesteśmy tacy jak ten papież”. Widząc drzazgę w cudzym oku, nie widząc belki we swoim. 

Lisicki nie widzi nic pozytywnego w pontyfikacie Franciszka. Oznacza to, że być może chrześcijaństwo prezentowane przez obecnego papieża jest dla niego zbyt radykalne. Albo, że traktuje papieża jak urzędnika, który ma załatwiać pewne sprawy. Albo jeszcze gorzej: jak polityka, który powinien wypowiadać się jedynie po linii prezentowanej przez jego redakcję. 

Smutne jest patrzeć na transformację autora z cenionego katolickiego pisarza (do dziś mam na półce jego doskonały esej „Na granicy odejścia” o Bonhoefferze, opublikowany w miesięczniku „Znak” w 1992 r.) w człowieka światowego. 

Czy tak będziemy witać Franciszka podczas jego pielgrzymki do Polski? Kompromitujące jest dla publicysty, że taki tekst ukazuje się w przededniu Paschy. W teatrze zdarzeń Wielkiego Tygodnia Paweł Lisicki ustawił się zdecydowanie w szeregu Wysokiej Rady. 

Tomasz Teluk

Komentarze (23):

anonim2016.03.23 19:43
hahahaha to niby Lisicki jest ''światowy''? A kto ruga Francje za bycie ''zbyt mało świecką'', zaprasza rzeszę nachodźców do Europy, promuje lewackie hasło ''Global warming'', chwali ludzi ktorzy szczycą się swoim aborcjonizmem? Lisicki czy Franciszek? Pan Teluk chyba nie wie o tym że papież jest nieomylny tylko ''ex cathedra'' i że krytyka jego innych wypowiedzi jest jak najbardziej uprawniona dla każdego katolika.
anonim2016.03.23 19:46
Nie wiem co jest ''faryzejskiego'' we wskazywaniu błędów Papieża. Każdy Papież jest tylko człowiekiem i błądzi często, ale takiego chaosu jak za pontyfikatu Franciszka nie było chyba nigdy. Pan Teluk tym tekstem włącza się w grono czytelników ''Tygodnika Powszechnego'', tak zwanych lewicowych katolików których Franciszek jest bożkiem i patronem.
anonim2016.03.23 19:58
Panie Teluk pan znów przeciw papieżowi Franciszkowi? Przecież powiedział że należy mu się krytyka!
anonim2016.03.23 20:16
A co to, nie można krytykować papieża, przecież papież nie jest Bogiem tylko człowiekiem ze wszystkimi tego konsekwencjami. Pan Teluk chce obwołać papieża "świętą krową" i zamknąć usta krytykom?
anonim2016.03.23 20:26
Z wypowiedzi Redaktora Lisickiego nie wynika, że jest przeciw biskupowi Rzymu. Zestawił jedynie parę faktów, które zaistniały za sprawą Franciszka. Sens tych faktów jest taki, że wzajemnie się wykluczają. Z tego wyciągnął wniosek, że postępowanie Franciszka jest chaotyczne, co nie pozwala, nam wiernym, zorientować się czego tak naprawdę Franciszek chce. Red. Lisicki posłużył się swoim logicznym myśleniem, a został obdarzony przez Teluka przydomkiem "faryzeusza", tak ni w pięć ni w dziewięć. Pan Teluk nie popisał się logicznym myśleniem, za to poczuł się obrażony, że ktoś ze znaczeń faktów wyciąga logiczne wnioski. On woli swoje emocje: sympatia-antypatia, podoba się - nie podoba się. Takie czysto emocjonalne reakcje, jakże częste u polskich publicystów, którzy nic innego nie mają do powiedzenia,to najgorszy rodzaj myślenia, ocierający sięo bezmyślność.
anonim2016.03.23 20:29
"Jego Świątobliwość Franciszek zdążył już wprawdzie przyzwyczaić nas do rozmaitych oryginalności, ale okazuje się, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa, że jeszcze wszystko przed nami." - http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3610
anonim2016.03.23 20:43
To jest już chyba zwykły czysto prowokacyjny troling ze strony Pana Teluka, troling który burzy nie buduje. Pan Teluk dobrze widzi że działalność Franciszka zwyczajnie groszy katolików i to nie tych lewicowych, bo oni doskonale czują się pod Franciszkiem i pod nim bronią wszelkich grzechów. Ale to nie ich Pan Teluk nazywa faryzeuszami tylko tych zgorszonych dwulicową działalnością Franciszka. Krytykować Franciszka to faryzeizm, ale wychodzący od Franciszka obrońcy sodomii mówiący o sukcesie to nic, obrońcy aborcji powołujący się na Franciszka to nic, islamska inwazja popierana przez Franciszka to nic, masoneria z Franciszkiem to nic.... Panie Teluk, niech Pan się nie zajmuje zwykłym czysto prowokacyjnym trolingiem, dla dziennikarza to najniższa funkcja, samo dno, a jestem przekonany że to nie Pana miejsce.
anonim2016.03.23 21:06
A pan Teluk jak zwykle reprezentuje marny poziom i marne argumenty wytacza przeciwko Lisickiemu, który niestety ma rację
anonim2016.03.23 21:08
miało być "prezentuje"
anonim2016.03.23 21:32
redaktor P. Lisicki: "O ile trudno wskazać pozytywne zmiany, które przyniósł ze sobą pontyfikat Franciszka, o tyle znacznie łatwiej pokazać te negatywne" redaktor T. Teluk: "Lisicki nie widzi nic pozytywnego w pontyfikacie Franciszka" Ech... Panie Tomaszu... nie wierzę że nie odróżnia Pan prawa do OCENY (będącego oprócz sumienia podstawowym prawem które warunkuje używanie rozumu zgodnie z jego przeznaczeniem i umożliwia dokonywanie jakichkolwiek wyborów)- od OSĄDZANIA... które Pan zarzuca swojemu koledze po fachu... dlatego myślę że jest Pan nieuczciwy i kłamliwie Pan manipuluje... Proszę się zastanowić co tak naprawdę "Kompromitujące jest dla publicysty"... To Pan Panie Tomaszu przypomina polityka, wypowiada się jedynie po linii prezentowanej przez Pańską "redakcję"... i wstyd mi jak czytam Pańskie wpisy (bo publicystyką tego już od dawna nazwać nie można...) Chciałoby się coś dodać o tych "drzazgach" w Pańskim kierunku ale chyba szkoda gadania bo po Panu to i tak spłynie jak po kaczce...
anonim2016.03.24 1:58
Mi też jest smutno gdy hierarchowie muszą tłumaczyć co Papież miał na myśli a świat ma pożywkę z drwienia z KK.
anonim2016.03.24 6:43
Teluk Już sami masoni z Rotary chwalą się że specjalnie dla nich Franciszek będzie celebrował mszę jubileuszową. Pomoże to Rotary w dotarciu do większej ilości osób z "przesłaniem". Odpuść sobie i zobacz na fakty: http://rotary.org.pl/jubileuszowa-msza-rzymie/ Nie zdziwiłbym się gdyby na spotkaniu w Krakowie Framciszek ogłosił tezy religii bigosowej - tzn że wszyscy Chrześcijanie,Żydzi i Muzułmanie wierzą w tego samego Boga i ta wiara niech będzie podstawą jednej globalnej religii. W końcu imam już się modlił na watykanie z Franciszkie. aby allah dał mu zwycięstwo nad niewiernymi - w wyniku tej modlitwy Franciszek zaprosił terrorystów islamskich do Europy,a w dniu dzisiejszym w geście poddaństwa pochyli głowę nad islamistami i obmyje im nogi (co będzie jasnym znakiem dla Islamistów że głowa Kosciola oddała Kościół szatanowi allahowi i mamy im służyć)
anonim2016.03.24 7:16
Lisicki ma rację w każdym słowie, którego użył w swoim artykule. F1 wprowadza zament w głowach wierzących katolików. I nie ma bladego pojęcia że to robi.
anonim2016.03.24 8:17
@Hanys Obawiam się że Franciszek doskonale sobie z tego zdaje sprawę a dowodem są specjalne msze organizowane przez niego dla masonów. O tym piszą sami masoni z Rotary (link dwa posty wyżej)
anonim2016.03.24 9:36
czemu więc daje idiotyczne powody do krytyki? czy może brakuje mu mądrości?
anonim2016.03.24 10:02
do -Rinzaii Polipid3,alladyn,athos- "widzisz w oku bliżniego żdżbło trawy a w swoim oku belki nie widzisz".
anonim2016.03.24 10:19
@Boromeusz Wątpię by osoby przez Ciebie wymienione głosiły masońskie a więc lucyferystyczne nauki i urządzały specjalne msze dla masonów. Gdzie to źdźbło ?
anonim2016.03.24 10:20
Ciekawa informacja - w roku 1999 dzisiejszy papież został honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires.
anonim2016.03.24 10:28
@Grzegorz Ta informacja jest strasznie stara ... na Frondzie kilkanaście razy o niej pisali. Teraz papież robi specjalną jubileuszową mszę dla masonów, którą oni wykorzystaja by bardziej się rozwijać (w koncu glowa kosciola ich akceptuje) http://rotary.org.pl/jubileuszowa-msza-rzymie/
anonim2016.03.24 10:58
Dzisiaj Wielki Czwartek...Naprawdę tak trudno dostrzec o co chodzi w tej prowokacji? Powtarzam. To jest ostateczne sito. Okaże się, kto jest wierny Kościołowi. To samo mówiła s. Łucja. Murem za Ojcem Świętym.
anonim2016.03.24 11:53
@Marekwu To nie prowokacja ... to profancja Kościoła. Dzosiaj w Wielki czwartek, wysłannik bestii o którym mówi Pismo, uczyni gest poddaństwa wobec wyznawców demona allaha i będzie im umywał nogi. Zostanie to odczytane jako poddanie Kościoła Katolickiego religii demona allaha. Jest to świadomy i celowy gest osoby, która sama jest masonem, głosi masońskie nauki i masonom odprawia msze.
anonim2016.03.24 11:54
@Marekwu Chyba że mówisz o papieżu Benedykcie ! To tak ! Murem za nim !
anonim2016.03.25 2:28
Pan Teluk znowu splunął w kierunku Pana Boga, zastępując go Franciszkiem.