Tekieli do Terlikowskiego: Czy Terlikowski zdradził? - zdjęcie
16.09.19, 10:10

Tekieli do Terlikowskiego: Czy Terlikowski zdradził?

39

Na portalu "Gazeta.pl" ukazał się tydzień temu wywiad Grzegorza Sroczyńskiego z Tomaszem Terlikowskim. Terlikowski stwierdził w nim między innymi, że Prawo i Sprawiedliwość to nie są konserwatyści; mieliby jedynie grać rolę obyczajowej prawicy, ale w istocie jedynie władza miałaby ich "grzać". W poniedziałek na łamach tygodnika "Do Rzeczy" ukazał się tekst Roberta Tekielego pt. "Czy Terlikowski zdradził". Tekieli przekonuje w nim, że były redaktor naczelny "Fronda.pl" nie powinien był rozmawiać z tak lewackim i skrajnie antypolskim tytułem.

"Drogi Tomku, szanuję radykalne gesty, sensowne prowokacje oraz przekroczenia, które nie krzywdzą nikogo. Sam byłem długi czas odbierany jako skandalista. Ze spokojem więc przyjmuję głosy oburzenia wywołane Twoim wywiadem z leado-tytułem „Terlikowski: PiS to nie są konserwatyści. Grają rolę obyczajowej prawicy, ale grzeje ich tylko władza”. Nie zamierzam tutaj polemizować z Tobą, choć nie wiem na przykład czy PiSowców grzeje tylko i wyłącznie władza. Tylko i wyłącznie. Być może nie. Chcę jednak zwrócić Ci uwagę na dwie zasadnicze kwestie. Wspólnotową i cywilizacyjną" - pisze Tekieli.

"Atakuje nas rewolucyjna antykultura, to jest główna linia frontu. Zachodni konserwatyści rozszerzają prawo do zabijania dzieci, pozwalają adoptować maluchy parom homoseksualnym. Są już poza zachodnią cywilizacją. Dziś nie mamy konfliktu pomiędzy konserwatystami a progresywistami. Świat Zachodu, oparty o monoteizm i monogamiczne małżeństwo, wywiedziony z greckiej filozofii oraz z katarktycznych poszukiwań prawdy greckiego dramatu, czerpiący z uniwersalistycznych idei rzymskiego prawa oraz nauki Ojców Kościoła, ten świat atakowany jest przez rewolucję bezkształtu, desakralizacji i odczłowieczenia. Niszczącą pojęcie prawdy, chcącą odebrać pokoleniom łaskę wielkiej sztuki oraz rozbić tradycyjną rodzinę i państwa narodowe. Na ulice wylewa się dziś tęczowa zaraza, ale to tylko powierzchnia zdarzeń, antykultura w zachodniej cywilizacji zdobyła już dziś sądownictwo, uniwersytety i zaczyna wchodzić do polskich szkół.

Płaszczyzną, na której musimy skupiać ludzi przeciwnych zagładzie rodziny, Kościoła, państw narodowych i zachodniej kultury, jest patriotyzm oraz zdrowy rozsądek" - pisze.

Według autora Terlikowski musi się zastanowić, czy "na pewno chce wyjść ze wspólnoty". W jego ocenie "krzyczącą przestrogą są losy kapłanów, którzy zaczęli na łamach Gazety Wyborczej atakować Kościół. Większość z nich już zdradziła swe powołanie odrzucając kapłaństwo".

Tekieli zauważa, że nawet jeżeli były redaktor naczelny "Frondy.pl" ma rację, krytykując PiS w sprawie aborcji, Trybunału Konstytucyjnego czy Konwencji Stambulskiej, to jednak nie wolno zrównywać partii Jarosława Kaczyńskiego z Platformą Obywatelską.

"Oznacza to, że w imię swojego konserwatyzmu zrównujesz Platformę Obywatelską, partię głoszącą program skrajnie „lewicowy” (akceptację tzw. związków partnerskich czy wręcz „małżeństw homoseksualnych”), z partią powstrzymującą zalewające nas fale tęczowej rewolucji. Niedoskonałą, a czasami wręcz odpychającą. Ale jedyną liczącą się po tej stronie barykady" - zaznacza.
Pisze też, że skandalem jest udzielenie głosu właśnie "Gazecie Wyborczej".

"Gazeta Wyborcza jest forpocztą imperium zła. Tubą tęczowej rewolucji, a szerzej: instytucją antykultury. Publikując w niej stawiasz się po drugiej stronie najistotniejszego dziś frontu. Wojna o przyszłość świata toczy się bowiem pomiędzy kulturą a antykulturą, Kościołem i antykosciołem, paradygmatem chrześcijańskim a nową globalną etyką, która przeniknęła już w struktury państw Zachodu i całkowicie zainfekowała kulturę. Stajesz po stronie cichej rewolucji" - pisze Tekieli.

"Antykultura, która przeżarła jak pleśń zachodnią kulturę, unieważniła wszystkie dotychczasowe rozróżnienia. Formuje sumienia ludzi w taki sposób, że nie są w stanie rozróżniać dobra i zła. Powstało imperium zła, a barbarzyńcy szturmują nie tylko mury Miasta, o wiele groźniejsi są barbarzyńcy wewnętrzni. Zbudowali oni porządek społeczno-moralny świata alternatywny do dotychczas istniejącego, chrześcijańskiego. Według niego Kosmos pozbawiony jest Boga, człowiek zdegradowany został przez Herberta Marcuse’a do bytu zwierzęcego. To wszechświat „uwolniony” od uporządkowania, arystotelesowej formy, będącej istotą porządku ontycznego. I wreszcie jest to świat „totalnej sekularyzacji” głoszonej przez Theodora Adorno" - kontynuuje.

Autor wskazuje, że Terlikowski był dla dużej części prawicy punktem odniesienia, intelektualnym reperem. "rzez lata dla moich przyjaciół i wielu innych osób, byłeś kimś w rodzaju intelektualnego repera, punktu odniesienia. I dlatego teraz tak wielu odbiera to co mówisz jako zdradę.

Gazeta Wyborcza jest antykatolicka par excellence, od trzydziestu lat dąży do rozbicia polskiej wspólnoty narodowej oraz Kościoła. Promowane w niej ideologie gender, ruchu LGBT, trzeciej fali feminizmu, uderzają w podstawowe dla wspólnoty Zachodu więzi. Gazeta Wyborcza jest krążownikiem tego imperium zła, o którym rozmawiamy co parę tygodni w Polskim Radiu 24, w audycji „Wojna cywilizacji”. Nie zauważyłem u Ciebie cienia wątpliwości, że jest to śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji miłości, którą każdy katolik jest zobowiązany na tym świecie budować" - pisze.

Tekieli sądzi, że "Wyborcza" chciałaby Terlikowskiego "zwerbować". Dlatego od dawna się nim interesuje, często pisze o jego działaniach i wypowiedziach. "To wieloletnie zainteresowanie wywołane jest nie tylko potrzebą wyrazistego wroga, to próba werbunku. Znana mi z własnego doświadczenia, a i o podobnych próbach opowiadała mi dwójka wiarygodnych osób, naprawdę znaczący publicysta oraz pisarz" - przekonuje.

I na koniec pisze, że jest o Terlikowskiego spokojny. Bo ten, twierdzi Tekieli, na pewno nie podejmie nigdy współpracy z tymi, którzy hołubią Lesława Maleszkę, Czesława Kiszczaka, Wojciecha Jaruzelskiego, którzy lżą Polskę, polskość, Żołnierzy Niezłomnych, powstańców warszawskich.

bsw/do rzeczy

Komentarze (39):

linus2019.09.17 1:42
Jakimż trzeba być głupcem, by pójść skarżyć się na partię, mimo pewnego kunktatorstwa w sprawach ochrony życia, konserwatywną, do głównego organu aborcjonistów i deprawatorów. Czyż megaloman Terlikowski nie zdaje sobie sprawy o co toczy się gra? Gazeta Sorosa i Szechtera opublikuje na miesiąc przed wyborami wywiad z każdym pożytecznym idiotą, byleby tylko uderzył w PIS. Chodzi o odebranie głosów PISowi, a w konsekwencji o aborcję na życzenie, deprawację dzieci i dorosłych, rozbicie małżeństw i rodzin, przejęcie rządu dusz przez homolobby, zniszczenie wiary, Kościoła, patriotyzmu i tradycji czyli Polski jako państwa i Polaków jako narodu. O to wszystko walczy od lat straszna, perfidna gazieta do której poleciał się wyżalić katolicki publicysta. To tak jakby poszedł wypłakać się bossom Pruszkowa, że minister Ziobro za mało zwalcza przestępczość zorganizowaną. Porażające..
KATON STARSZY2019.09.16 21:24
Dobrze że tak napisał,przynajmniej mam z głowy artykuły Terlikowskiego.Ciekawe czy jego matka to nie Haja Blumsztajn.
Wiesław Kaloryfer2019.09.16 15:53
Tekiel odmawia innym prawa do wyrażania swoich poglądów, wyzywa ich od antypolaków, zarazy etc. i obwołuje się reprezentantem cywilizacji miłości. Paradne.
Zephyr2019.09.16 15:42
Terlikowski rzeczywiście już jakiś czas temu zaczął mędrkować w tych lewackich portalach i czasopismach. Na początku myśłałem, że to niewinne, ale z czasem zaczęło do mnie docierać, że w panu Terlikowskim zaszła zmiana. Co z niej wyniknie, zobaczymy. Na pewno jednak należy bacznie przyglądać się temu panu i jego "proroctwom". Być może już niedługo okaże się, że wyrósł nam następny fałszywy prorok, z dobrze zapowiadającego się i chyba uczciwego człowieka i redaktora, krzewiciela myśli chrześcijańskiej.
Ordon2019.09.16 15:26
Reytan to k wa kremlowska, bezwstydna! W Polsce tego zyda nie ma. k..rwa "Reytan" to nie tylko zyd kremlowski ale ich troll. Inny jego "nick" to woytek
Kasia Królik2019.09.16 14:43
Prawda w oczy kole?
Reytan2019.09.16 14:34
Terlikowski zawsze byl masonem,ktory wygodnie zyl jako zawodowy katolik,choc w rzeczywistosci prowadzil selektywna i przemyslana dywersje,jako judeo-chrzescijanin,syjonista i obronca rzekomo niewinnych zydow. PIS z kolei to partia masonska,udajaca katolicka. To dlaczego Terlikowski zrywa z PIS-em ? Bo za malo placa.
Stanisław2019.09.16 13:26
Zgadzam się z p. Robertem Tekieli. Odnoszę wrażenie, że Terlikowski chciałby względem siebie mniej aury ostracyzmu, fundowanego przez lewko-.... No chyba, że ma parcie na bycie "open-minde option". To, że krytykował Franciszka i biskupów w wielu kwestiach jest widziane przez Wyborczą jaką "miejsce zahaczenia" lub "wyhaczenia" dla swojej linii programowej. A Terlikowski daje się nabrać na wizję "nieuprzedzonego", wolnego od niechęci do tego piśmidła, "intelektualistę"? Żałosne! A może chce zdobyć akceptację w celu zostanie nauczycielem akademickim (etyki) na WUM, na co mu tak niedawno nie dano zgody?
Marek2019.09.16 13:09
Pan Terlikowski to następny przypadek takiej pani profesor ,której wydawało się że jak będzie popierać PIS to ma stanowisko.No i stanowisko w Pałacu Prezydenckim/jej córka też oczywiście/. A tu nagle okazuje się że mając poglądy zbliżone do PIS nic sie nie dostaje. Ale ból jak to ja nadstawiam pierś i nic. Ano tak to za obronę ojczyzny ..tylko żelazny krzyż na grobie. Ojczyżnę bronimy nie dla stanowisk pani prof.Stani...nie chcę obrazić zle pisząc nazwisko . Ojczyżnę bronimy ....i tu zadaje sobie pytanie pani. prof. i pan redaktor a może już frofesor bo kala gniazdo.. Będę się za Was modlił.
anonim2019.09.16 12:59
Terlikowski od dawna mówi dziwne rzeczy, ale żeby udzielać wywiadów Gadzinówce. Nie do wiary.
ala2019.09.16 12:55
Terlikowskiego kojarzę z ekumenicznego portalu kosciol.pl gdzie był lata temu szefem. Groził mi wtedy prokuratorem za rzekomy antysemityzm tj. kwestionowanie bzdur jakiegoś amerykańskiego pisemka, dla którego w Auschwitz zginęło 6mln Żydów. Potem ta jego żona dzieląca się publicznie wrażeniami z ich alkowy... Pouczanie wszystkich z pozycji wyższości i nieomylności... A jak dla mnie to on jest mało prawicowy. KROPKA
teodorski2019.09.16 12:33
Bardzo dziękuję Panu Robertowi Tekieli za tak przejrzyste opisanie zachowania Terlikowskiego. Co więcej jest to opis dość dobroduszny,z duża życzliwość opisujący czyn zdradliwy. Terlikowski niestety, niestety, bardzo często nie może opanować przeciskającego się pomiędzy jego "palcami i zębami" przebłysku pychy, zarozumialstwa, upojenia swoją wiedzą i byciem mądrzejszym od maluczkich. Pokora jest Terlikowskiemu obca, a inteligencję zawsze używa, by usprawiedliwiać swoje odstępstwa. Pamiętamy te jego nagłe przejście do branży turystycznej, tu chyba górę wzięła chęć lekkiego i pełnego kasy życia. Teraz chyba liczy, po tym wywiadzie w GW, że wiele korporacji wspierających antycywilizację zleci jemu dużo wycieczek, jako przewodnik dorobi sobie kasy, a może i tęczowi zlecą jemu usługi przewodnika. Pieniądze nie śmierdzą. Terlikowski zawsze przejawiał objawy niezaspokojenia swoją sytuacją błyszczenia, bycie w areopagu najmądrzejszych i do tego wyróżnienia finansowego. Papieżem już nie może zostać, to poszedł na współprace z GW.
ja2019.09.16 12:19
Udzielanie swojego głosu Gazecie Wyborczej to zdrada, tak czyni Terlikowski.
Tomasz2019.09.16 13:16
Fronda non stop, w co trzecim artykule cytuje raz pozytywnie, raz negatywnie Gazetę Wyborczą.. czy to nie jest zdrada?
EE2019.09.16 11:59
W Polsce nie mamy partii konserwatywnej, chyba że za taką uważać będziemy konserwowanie socjalizmu. 99% naszego rynku partyjnego to lewactwo. PIS tym się różni od POKO, że też kradną (bo okradają społeczeństwo), ale w przeciwieństwie do dotychczasowych obyczajów oddają część zagrabioną komu chcą - co nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Dotychczasowy obyczaj to kradzież i rozdawnictwo między swoich. Co lepsze, za czym głosować - a może lepiej dać sobie spokój.
Irena2019.09.16 11:44
Tomasz Terlikowski - to dobry dziennikarz, ale publicysta, uważający się za katolickiego i wyznającego tradycyjne wartości nie idzie udzielać wywiadu do pisma, które występuje przeciw Kościołowi i wartościom chrześcijańskim. W "Do Rzeczy" piszą, że za tydzień zostanie opublikowana odpowiedź Terlikowskiego - poczekajmy.
Zbyszek2019.09.16 11:32
Tomasz Terlikowski swego czasu propagował (pewnie nadal to czyni) tzw. "judeochrześcijaństwo." Na pewnym etapie to samo czyniła Gazeta Wyborcza, obecnie przechodząc na pozycje skrajnie lewackie. Myślę więc, że Terlikowski coś wspólnego z GW ma, tyle że jakby nie nadążał za aktualnym jej etapem, co z jej punktu widzenia stawia go w pozycji outsidera. Jeśli jednak mu to odpowiada, to niech udziela jej wywiadów, tęskniąc za "judeochrześcijaństwem", którego nie było, nie ma i nie będzie, ponieważ żydowskie elity zawsze stały i stoją w opozycji do Kościoła.
cała prawda o Terlikowskim2019.09.16 11:32
Red. Terlikowski to lawirant, manipulant, ale co najgorsze - to zakamuflowany lewak. Udawal konserwatyste, ale jednocześnie czesto chwalil neomarksiste promotora LGBT, Szymona Holownie - Apr.2013 cyt. Tomasz Terlikowski nie martwi się o przyszłość Hołowni. - Jest autorem świetnie sprzedających się książek, na jego spotkania walą tłumy. Czytaj więcej: https://polskatimes.pl/czlowiek-publicysta-katolik-czy-szymon-holownia-cierpi-na-pluszowym-krzyzu
Marek212019.09.16 11:01
Terlikowskiemu znudziło się pisanie do myślących to samo co on. Miłe, łatwe, ale podobnie skuteczne co mielenie plew. Miał odwagę iść do myślących inaczej i został zdrajcą. Zdrajcą dla przerażonych i bojących się wyściubić nosa ze swojej bańki środowiskowej i umysłowej. Zdrajcą dla burzycieli mostów. Gdyby Jezus mówił tylko do takich jak on chrześcijaństwo pozostałoby w dziejach jednoosobową sektą....
AB2019.09.16 11:11
GW zwalcza PiS a terlikowski poszedł do GW, żeby dołączyć swój głosik do batalii przeciw PiS. Co za odwaga!!! A Chrystusa w to nie mieszaj!
Marek212019.09.16 11:16
Odwaga. Bo wiedział, że ludzi myślący tak jak Ty go znienawidzą, a myślący tak jak ja, go nie pokochają ślepo (choć gest próby budowy jakiejkolwiek rozmowy doceniam).
Marek212019.09.16 11:17
A skoro Chrystus jest wzorem dla wierzącego w każdej sytuacji to można Jego przykładu używać zawsze.
Em2019.09.16 11:20
Może poszedł do GW, bo miał obawy, czy dorzeczy, niezależna i fronda ten wywiad w ogóle opublikują. GW publikowała artykuły uderzające w PO (jako pierwsi napisali o aferze reprywatyzacyjnej), a poza brakiem zakazu aborcji nie pamiętam tutaj nic negatywnego o PIS.
AB2019.09.16 11:01
Udzielając wywiadu GW, Terlikowski już w pewnym sensie podjął współpracę. Jest świętość, do której wszyscy powinniśmy dążyć i jest świętoszkowatość. Dla mnie niestety p. Terlikowski zawsze niebezpiecznie żeglował w tę drugą stronę. A świętoszkowatość pozwala na dziwne manewry, z których najgorsze jest chimeryczne krytykanctwo i sprzymierzanie się z wrogami. Krytykowanie PiS na łamach GW jest poniżej przyzwoitości po prostu, tak samo jak występowanie katolickiego autorytetu na łamach gazety propagującej masturbację i tęczową rewolucję, hołubiącej wrogów Kościoła. To podobnie, jak pisywanie w czasie wojny do gadzinówek. Dla mnie p. Terlikowski jako ważny katolicki głos w publicznej debacie jest już definitywnie skończony. Dobrze, że p. Tekieli stara się nim potrząsnąć, choć uważam, że trzeba to zrobić mocniej.
Dominik2019.09.16 16:09
,,chimeryczne krytykanctwo i sprzymierzanie się z wrogami'' - Jerzy Urban nie ująłby tego lepiej
PiS boi sie jedynie Konfederacji2019.09.16 10:46
Ale Panie Tekieli PiS nie głosi, ba! w czasie kampanii głosi coś odwrotnego a tak naprawdę robi to samo.min. edukacji Zaleska i otwarcie drzwi dla gender w szkołach, zezwalanie na marsze deprawacji i demoralizacji, bo brak ustawy, etc.!
Reytan2019.09.16 14:22
Konfederacji boja sie tylko dzieci w przedszkolu.
Cogito ergo sum2019.09.16 10:39
Pan Terlikowski właściwie poczuł się chyba już papieżem
Jana2019.09.16 16:44
Pan Terlikowski zaszedł już za daleko w swoich rozważanich.Opamiętaj się pan ma pan rodzine na utrzymaniu.
klara2019.09.16 10:31
Terlikowski zrozumiał wreszcie to że PIS to partia komunistyczna.
Marek2019.09.16 12:58
Partia komunistyczną jest PO-KO,tak zwana lewica i PSL-ZSL czyli totaniacy z innymi przy buduwkami,PiS może nie jest idealna,ale z zalewem tego o czym wspomniałem to oaza nadziei i na to,że w Polsce będzie normalnie,pod każdym względzie ,co do gospodarki to PiS mimo swojej protekcji jest bardzie rynkowa i wiarygodna niż to co prezentowała PO-PSL,to dopiero był socjalizm,tłamszenie przedsiębiorców,wysyp układów,po prostu złodziejstwo dla swoich(chyba,że uważasz ,że te cechy to rynek),PiS wprowadził wiele rozwiązań sprzyjających normalnemu systemowi rynkowemu ,np,(skupie się na jednym),w miarę nie złe prawo spadkowe dla rodzin,takie aby państwo nie zabierało tego co został przez te rodziny wypracowane,pamiętaj ,że to PiS zniósł podwójne opodatkowanie Polaków pracujących w UK,pewnie o tym nie wiesz ,bo skąd ,że byś mogła wiedzieć!!?,skupiona na tanich propagandowych ogólnikach totalniaków
Reytan2019.09.16 14:20
PIS reguluje panstwo,ale identycznie rezygnuje z niepoDleglosci i zmierza do Rozbiorow.
Marek2019.09.16 15:04
z niepodległości?????,mógł byś wytłumaczyć w jaki sposób,bo ja uważam,że pleciesz bzdury
ewa2019.09.16 10:22
Terlikowski stoi w rozkroku- dawno to wiedziałam, juz przy casusie Bpa Wielgusa. Przykro to pisać ale kiedyś napisał że odchodzi z publicystyki, szkoda, ze nie dotrzymał słowa.Niech zrobi wiecej niż PIS dla Polski i wtedy sie mądruje. Che nam zafundować druga Irlandię ( tam doprowadzono do aborcji na życzenie) Osłabiając PIS - wzmacnia lewaków i tyle w temacie. Precz z Terlikowskim.
klara2019.09.16 10:37
Co takiego dobrego zrobiło PIS dla Polski, to ze okradli Polskę, zniszczyli Polska gospodarkę, zniszczyli edukacje, służbę zdrowia, wojsko, wymiar sprawiedliwości i można tak wymieniać bez końca.
...2019.09.16 10:48
Jesteś nie wiarygodna z tymi twoimi wywodami a wszystko to trzeba powiązać z PO i PSL .
AB2019.09.16 11:08
W alternatywną rzeczywistość można uwierzyć, ale prędzej czy później kończy się to źle.
Alojzy Cedzidło 2019.09.16 17:56
Wymień ,,klaruniu " wymień . Zacznij od 45 roku , bo już wtedy PiS był winien za wszystko. A Kaczyński z bratem to nawet księżyc ukradli..
Tomasz2019.09.16 13:12
Pisał, że odchodzi z frondy i żeby nie kopiować/cytować jego artykułów tutaj