Taśmy są na wolności. Kogo teraz odpali "Stonogie WSI" ? - zdjęcie
15.08.15, 08:18

Taśmy są na wolności. Kogo teraz odpali "Stonogie WSI" ?

5

- Warszawska prokuratura apelacyjna wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia korupcji w Sądzie Okręgowym w Katowicach – poinformowało CBŚP.

- W związku z tą sprawą zatrzymany został Zbigniew Stonoga. Dokonano również przeszukań u dwóch innych osób - informuje portal tvp.info.

Po godz. 16 policjanci z CBŚP wkroczyli do domu Zbigniewa Stonogi. Aż do późniego wieczora trwało przeszukiwanie. Według informacji przekazanych przez portal tvp.info, jednocześnie podobne czynności przeprowadzono u dwóch innych osób.

– W sprawie publikacji internetowej pana Zbigniewa Stonogi, dotyczącej korupcji w katowickim sądzie, wykonujemy intensywne i dynamiczne czynności procesowe – ucina pytania prok. Piotr Woźniak, naczelnik wydziału do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją stołecznej Prokuratury Apelacyjnej.

– Prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze i wydała m.in. postanowienie o przeszukaniu – poinformowała z kolei PAP rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Katarzyna Balcer.

– Cały materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury, która prowadzi postępowanie w tej sprawie – powiedziała Balcer.

W piątek Stonoga na swojej stronie internetowej napisał: „U mnie w domu i firmach znowu policja i przeszukanie. Mają też nakaz zatrzymania”.

W czerwcu Stonoga upublicznił akta śledztwa dotyczącego tzw. afery podsłuchowej (chodzi o śledztwo ws. podsłuchiwania od lipca 2013 r. w dwóch stołecznych restauracjach kilkudziesięciu osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych).

Tag/Tvp.info

Komentarze (5):

anonim2015.08.15 10:30
Stonoga to jest ostatnia nadzieja merdiów w obecnym sezonie ogórkowym. Jakiś tam oszołom, którego wybryki są sterowane przez tajne służby, by odwrócić zainteresowanie polskiej opinii publicznej od 150 miliardów złotych, które rząd ukradł młodemu pokoleniu z PRYWATNYCH kont.
anonim2015.08.15 10:34
Rząd ukradł 153 miliardy złotych (!) z przyszłej emerytury Polaków, a jakoś nie widzę palonych pod urzędem rady ministrów opon. Wszyscy podchodzą do tego beznamiętnie.
anonim2015.08.15 10:50
Jaki dowód że WSI? Może są ludzie w innych służbach i Policji którzy też mają dość.
anonim2015.08.15 11:14
@Jack_Holborn Wszyscy podchodzą do tego beznamiętnie ... niestety PiS też !!!
anonim2015.08.15 13:02
Stonoga ma wielki łeb więc służby go szybko nie odstrzelą.