Tarczyński ostro do Hołowni: Polecam przestać się kompromitować - zdjęcie
05.08.20, 17:08Fot. screenshot - YouTube (FRANCE 24 Englisch, Rzeczpospolita TV)

Tarczyński ostro do Hołowni: Polecam przestać się kompromitować

12

Szymon Hołownia wystąpił dziś w mediach społecznościowych z apelem do rządu o pomoc dla dotkniętego wczoraj tragedią Libanu. Hołownia, który najwyraźniej nie dowiedział się, że kilka godzin wcześniej premier Mateusz Morawiecki informował o wysłanym do Bejrutu polskim wsparciu, zaatakował rząd za rzekomą bierność. Politykowi w ostrych słowach postanowił odpowiedzieć europoseł Dominik Tarczyński.

- „Przerażająca katastrofa w Bejrucie. Apeluję do polskich władz o udzielenie wymiernego wsparcia dla kraju, którego 30% mieszkańców to uchodźcy. MSZ na razie zajmuje się tym, że wśród ofiar nie ma Polaków. Gdzie jest nasze dumne państwo, które ma na ustach ma solidarność?” – napisał dziś na Twitterze Szymon Hołownia.

Najwyraźniej uwadze polityka umknęło, że kilka godzin wcześniej premier Mateusz Morawiecki poinformował o skierowanej do Libanu pomocy, podkreślając, że Polska nie pozostanie obojętna wobec wielkiej tragedii, jaka wstrząsnęła Bejrutem. Dlatego, jak poinformował, rząd zdecydował o wysłaniu do Bejrutu pomocy humanitarnej:

- „W pierwszej kolejności będą to niezbędne materiały medyczne. Po konsultacji ze stroną libańską wyślemy na miejsce także doświadczonych, polskich ratowników, którzy wielokrotnie nieśli pomoc w miejscach katastrof. Polska solidarność to cecha, którą chcemy dzielić się z całym światem” – napisał szef rządu na Facebooku.

Do wpisu Szymona Hołowni odniósł się europoseł PiS Dominik Tarczyńskich, który w ostrych słowach wezwał byłego kandydata na prezydenta do „niekompromitowania się”:

- „Jak byłem w Libanie trzykrotnie. A Pan? Widział Pan tych ludzi? Rozmawiał z nimi o tym jak wiele pomocy otrzymali z Polski? Polecam zapoznać się z raportem działalności Kościół w potrzebie i przestać się kompromitować. Strażacy już wczoraj zadeklarowali gotowość wyjazdu” – napisał polityk.

Wczoraj popołudniu doszło w stolicy Libanu do potężnej eksplozji w magazynach saletry amonowej, w wyniku której zginęło przynajmniej sto osób. W przepełnionych szpitalach przebywa obecnie co najmniej 4 tys. rannych.

kak/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (12):

Ali-baba2020.08.19 14:10
Szanowny panie, kampania się skończyła, marzenia o prezydenturze także, dlatego niech pan wróci do roli komedianta, bo to jak do tej pory - wychodziło panu najlepiej ?
poPO=kurw...złodzieje, mordercy2020.08.7 18:07
jak to jest że nos chołowni wykrzywia sie na lewo a ryjec na prawo!!!??? syndrom żebraka??że jednego frajera wyczuwa kinolem a drugiego namawia na kase??? czy co jest z tym pedałem???!!!
czekista2020.08.7 12:32
Takie sobie stopniowanie: głupi> idiota> Hołownia
Majka2020.08.6 19:05
Hołownia, z choinki się urwałeś. Czy dziś urodziłeś. Miałeś tupet, z takim zaskokiem startować na Prezydenta. Żenada
Malin2020.08.5 21:19
Uczył ślepy głuchego a idiota uczył kretyna.
Bystry.2020.08.5 19:35
A czy z antypolskiego TVN może być coś dobrego oprócz nienawiści do Polski i Polaków?
zygfryd2020.08.5 18:34
Panie Hołownia chyba coś panu zostało ze zbiórki, a zatem do dzieła.
Glaudiusman2020.08.5 18:03
Dzieciak jest tak żałosny i napuszony, że żal patrzeć na takiego cymbała. Ale za pół roku już nie będzie śladu po jego ruchu, jak również po ruchu fircyka z Wa-wy. Dwa siarczyste kopniaki i scena pusta.
Szybka Randka2020.08.5 17:55
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Jozek2020.08.6 3:48
My tu mamy wazniejsze sprawy... zboczencu jeden!!!
Zygfryd2020.08.5 17:39
Może jakies sprostowanie ? panie Hołownia by sie należało, pomoc płynie a pan śpi ? należałoby chyba tez przeprosić za głupie uwagi i komentarze w stronę rządu
Eustachy2020.08.5 18:07
Przeprasza tylko człowiek inteligentny, trudno przeprosin oczekiwać od bolszewika.