08.12.17, 21:05Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Tarczyński: J. Kaczyński to genialny strateg!

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński w rozmowie z Telewizją Republika odniósł się do zmiany na stanowisku premiera. 

Polityk ocenił dwa lata pracy rządu Beaty Szydło jako "wyjątkowo dobre dwa lata". Tarczyński użył porównania do sztafety 4x100, gdzie każdy z czterech zawodników ma swoje zadanie do wykonania. Ustępująca premier- jak wskazał- swoje zadanie już wykonała. 

"Premier Szydło posprzątała największy bałagan, jeśli chodzi o kwestie związane z rodziną, ze sprawami społecznymi. Teraz Mateusz Morawiecki będzie skupiał się na gospodarce"-podkreślił polityk. Jak dodał, celem rządu Mateusza Morawieckiego będzie to, aby polscy obywatele stawali się coraz bardziej zamożni, kraj natomiast- bezpieczny. 

"Na każdym etapie tego sprzątania, po 8 latach bałaganu, potrzebne są różne talenty i różne możliwości"- powiedział Dominik Tarczyński. Poseł PiS przypomniał jednocześnie, że choć Beata Szydło ustępuje ze stanowiska premiera, to również w nowym rządzie będzie pełnić ważne stanowisko.

"Spotkajmy się za dwa lata i niech zapyta mnie pani o owoce pracy Mateusza Morawieckiego. Będą fantastyczne. Jego strategia, plan jeśli chodzi o gospodarkę jest genialny"-powiedział poseł dziennikarce Republiki. Jak dodał, najlepszą i wystarczającą rekomendacją dla nowego premiera jest poparcie Jarosława Kaczyńskiego. 

"Premier Jarosław Kaczyński jest geniuszem strategii, widzi o wiele dalej i więcej niż ci, którzy go krytykują"- ocenił Dominik Tarczyński. Polityk zaznaczył, że ufa prezesowi PiS i wierzy, że decyzja jest dobra.

ajk/Telewizja Republika, Fronda.pl