Tarczyński do Budki: Polacy was nie chcą - zdjęcie
29.07.20, 08:40Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Tarczyński do Budki: Polacy was nie chcą

12

- „Nie ma już wyobrażenia, że PO jest ekskluzywną partią ładnych, atrakcyjnych i z dużych miast, PO jest partią mniejszości w Polsce” – mówił w programie „#Jedziemy” na antenie TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Dominik Tarczyński odniósł się do wystąpienia przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki w Katowicach, gdzie ten atakował Telewizję Publiczną oraz obecnie p. o. jej prezesa Jacka Kurskiego. Budka sugerował wówczas, że jeżeli dojdzie do władzy, to odbierze Jackowi Kurskiemu polskie obywatelstwo.

Jak mówił europoseł Tarczyński, postawa Budki to postawa historycznych zaborców Polski:

- „Nie jestem zaskoczony taką postawą, że jeżeli nie myślisz jak my, to pozbawimy cię obywatelstwa, zgermanizujemy albo zrusyfikujemy” – stwierdził.

- „Pytanie, jakiego obywatelstwa chciałby od nas Budka, czy wybrałby dla nas niemieckie, czy rosyjskie” – dodał.

Zdaniem polityka, w PO obowiązuje „mentalność sekciarska”, według której „albo myślicie jak my, albo was nie będzie”.

Europoseł odniósł się też do zachowania polityków Platformy po kolejnych przegranych wyborach, kiedy obwiniają oni wszystkich wokół, z wyjątkiem siebie:

- „Obwinianie wszystkich dookoła, tylko nie siebie za kolejną, siódmą porażkę... Przypomnę, przegrali tylko dlatego, że Polacy ich nie chcą, po prostu, Polacy panie Budka was nie chcą w swojej większości, w tym najważniejszym akcie demokracji, jakim są wybory” – mówił, podkreślając, że PO jest dziś w Polsce partią mniejszości.

- „PO nadal uważa, że jest jedynym podmiotem, który ma monopol na władzę, a w demokracji nikt nie ma monopolu na władzę, powinien służyć, a oni dalej nie rozumieją, że polityka to służba, a nie źródło zarobkowania” – oceniał.

kak/TVP Info, portal tvp.info.pl

Komentarze (12):

Krakus2020.07.29 11:57
Po pierwsze - Polska jest podzielona na 3 części - 10 mln wyznawców PiS, 10 mln antyPiS i 10 mln tych, którzy mają to w nosie. Po drugie - Duda wygrał zaledwie o 2 proc pomimo: 1 - wsparcia rządu, 2 - wsparcia mediów publicznych, które prowadziły obrzydliwą politykę poparcia Dudy i kłamstw na temat Trzaskowskiego, 3 - prowadzenia kampanii wyborczej na rzecz Dudy w kościołach przez kler. Poza tym Trzaskowski zarejestrował się nieco ponad miesiąc przed kampanią a zebrał jedynie 400 000 głosów niż Duda. Co trzeci Polak jest przeciwko PiSowi - Tarczyński, czemu kłamiesz?
cal.502020.07.29 14:43
Panie Krakus, Polska jest podzielona bo pańscy faworyci z PO od 2005 r. robili i zrobili naprawdę dużo, żeby tak było. W 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej zmasowanym atakiem hejtu na śp. Lecha Kaczyńskiego a potem PIS i Jarosława Kaczyńskiego doprowadziliście do podziałów, o których teraz pan z takim ubolewaniem pisze. Sprytne. najpierw podzielić a teraz płakać, że Polska podzielona. 10 mln zwolenników PiS to wyborcy, którzy chcą odrzucenia starego układu, którego spadkobiercami są PO, SLD i PSL. 10 mln tzw. antyPiS to właśnie obrońcy starego układu. 10 mln, którzy podobno mają, według pana, Polskę w nosie to elektorat młody, 18-29 lat, dorastający w wolnej Polsce, który dopiero zaczyna cokolwiek "kumać" z tego co się w Polsce działo przez ostatnie 30 lat. Za jakiś czas okaże się, czy im Polska śmierdzi, jak pan sugeruje, czy chcą w niej żyć, rozwijać się i budować jej wzrost, siłę, potęgę i dumę. Duda wygrał bo mądrzy przeważyli nad głupotę, która głosowała na Trzaskowskiego. Pan Trzaskowski miał poparcie mediów prywatnych, co było widać dla każdego, kto się interesuje polityką w Polsce. W jakim to kościele Duda prowadził swoją kampanię...? Proszę nie powielać kłamstw z lewackich mediów, skoro nie ma pan argumentów. Pan Trzaskowski zarejestrował się miesiąc przed kampanią bo nie był naturalnym kandydatem PO tylko na siłę podstawionym kołem zapasowym dla tejże partii, której groził totalny upadek, nomen omen. Tarczyński ma rację: Polacy was, PO i kolejne wasze mutację, nie chcą. NIE CHCĄ. Panie krakus, czemu pan kłamie.
Michał Jan2020.07.29 15:27
Panie Cal.50 ustawka PiS kontra PO jest tak korzystna dla obu stron, że nawet opłacało się podjąć ryzyko utraty prezydentury dla ratowania drugiej strony.
loki2020.07.29 11:12
„mentalność sekciarska” to domena partii pislamu.
Pan Kracy2020.07.29 11:09
Modny (wyłącznie wśród totalnej opozycji) jest slogan, że "ciemnota" popiera PIS, a wykształcone elity (lub lepiej "elyty") są za opozycją. No to przekonajmy się, jak to wygląda w rzeczywistości. Zbigniew Hołdys - zawodówka; Jerzy Owsiak - zawodówka; Szymon Hołownia - średnie (z maturą?); Daniel Olbrychski - magisterium (sic), tyle że już jako sędziwy dziadyga - za zasługi. No i prawdziwy diament w tym "elytarnym" gronie: Lecz Wałęsa - doktor honoris causa (bez komentarza).
antoni.s2020.07.29 10:11
Wnuk dziadka mordercy chłopów, zamordowanych za to że chcieli w spokoju uprawiać ziemię,jestem przekonany że gdyby pis pozwolił robiłby to samo,ten facet rozsiewa wokół siebie złą energię,jak większość pisowskiej elity,żli ludzie.
Janusz2020.07.29 10:53
Oj ty oj ty, ale masz POwywracane w głowie, ogarnij się , chociaż trochę. Tak mi cię zrobiło się żal, że dałem ci łapkę w górę.
cal.502020.07.29 9:08
Należy powiedzieć i jednocześnie mocno podkreślić, że PO nigdy nie była i nie jest partią liberalną w sensie gospodarczym. Zasłaniali się szyldem liberalnym dla zwiedzenia i oszukania naiwnych wyborców, którzy uwierzyli, że ta partia to taki byt na prawdę a okazało się, że to zbieranina ludzi nie mająca o niczym pojęcia. Władza, to była jedyna rzecz, która interesowała tych ludzi. I profity, które czerpali ci ludzie. Polityka, czyli służenie dobru wspólnemu dla pana Tuska i spółki były to sprawy obce. Po latach wyszło, że szyld liberalny to parawan, za którym ukrywano przed Polakami ideologię lewacką, etatyzm, klientelizm, korupcję itp. Ludzie młodzi, tzw. "wykształceni", z dużych miast, w dużej mierze element napływowy do tychże miast, rządni awansu społecznego zatracali się w wierze złotoustym sprzedawcom marzeń z PO. Dlatego dzisiaj tak wielu z nich nie może przeboleć, że ich wybory polityczne okazały się nietrafione, delikatnie rzecz ujmując. Pan Trzaskowski to takie ucieleśnienie młodego, wykształconego, z wielkiego miasta człowieka, który był i jest wzorem dla tych młodych z prowincji, którzy uwierzyli, że jak będą tacy jak on to będą wspaniali, postępowi i nowocześni. I że Europa ich przyjmie i doceni. Niestety. Słaba ta PO jest, bezideowa, żadnej swojej koncepcji, pomysłu na Polskę, tylko klepanie nowomowy z Brukseli, ciągły hejt na Polaków i Polskę. Generalnie lipa. Pan Tarczyński ma rację: PO, Polacy was nie chcą.
(P)arada (O)szustów2020.07.29 9:01
Głośniej ryczymy, by robić wrażenie że jest nas więcej niż mniej
POWIATY bez szkoły górą!!!!!!!!2020.07.29 9:12
Polska jese zbawiona!!!! oj ludzie........ która klasa wprowadzala ideologie marksistowskie?? tak tylko zapytam ;] eh pisiury......... tylko Polski szkoda ;/
mateusz jegliński2020.07.29 10:05
Może i w powiatach nie ma tylu inteligentnych inaczej z tzw wyższym wykształceniem, ale przynajmniej ludzie potrafią liczyć, bo np znają tabliczkę mnożenia, czego nie można powiedzieć o studentach z UW, ponoć prestiżowej uczelni w Polsce. Pamiętam, jak dziennikarka z programu w tyle wizji przepytywała studenciaków z UW i jakie odpowiedzi padały. Dlatego (peo) przepadło.
Michał Jan2020.07.29 8:54
Pomysł z pozbawianiem obywatelstwa p. Kurskiego, to jakaś aberracja (pozbawić, to można np. p. Emanuela Olisadebe, bo ten je dostał, a nie się z nim urodził), ale właśnie dzięki jego działaniom i propagandzie, ci ładni, atrakcyjni, z wielkich miast szukają "PO-bis", a nie partii p. Tarczyńskiego. Stąd sukcesy p. Hołowni, a przedtem .N.