W Kanadzie przeciwnicy restrykcji sanitarnych wciąż protestują, a władze sięgają po coraz bardziej kontrowersyjne metody, aby ten protest im uniemożliwić. Stacja CBC News donosi, że policja federalna przecięła przewody w trzech koparkach zaparkowanych na prywatnej posesji, aby uniemożliwić wykorzystanie ich do udziału w demonstracji.

- „Kontynuujemy nasze wysiłki, aby położyć kres tej nielegalnej blokadzie [Konwoju Wolności] i jestem pewien, że będzie to kontynuowane w nadchodzących dniach”

- zapewnił Troy Savinkoff z kanadyjskiej policji federalnej.

W ramach tych działań policja m.in. nakłada mandaty na kierowców zmierzających w stronę Konwoju Wolności. Posuwa się jednak do jeszcze mniej praworządnych rozwiązań. Policjanci w prowincji Alberta wtargnęli na prywatną posesję, aby przeciąć przewody elektryczne i sterownicze trzech zaparkowanych tam koparek, uniemożliwiając tym samym ich właścicielom udział w proteście.

Rebel News udostępnił nagrania, z których dowiadujemy się, że funkcjonariusze użyli też pianki do zablokowania układu paliwowego, co spowodowało kolejne uszkodzenia pojazdów.

kak/lifesitenews.com, PCh24.pl