04.02.19, 17:05Fot. Pixabay, CC 0

Takim to dobrze! Sauna i solarium w bydgoskim sądzie. Sprawę bada prokuratura

Szokujące doniesienia z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy. W budynku z państwowych pieniędzy miano tam sfinansować budowę… sauny oraz solarium. Sprawę bada gdańska prokuratura.

O powstaniu sauny i solarium w budynku sądy poinformowało radiogdansk.pl. Jak czytamy na stronie:

Gdańska prokuratura sprawdza, czy doszło do nieprawidłowości w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Bydgoszczy. Chodzi o zachowanie dyscypliny budżetowej i zasadność niektórych wydatków”.

Biegli mają teraz szczegółowo przeanalizować kilkadziesiąt tomów dokumentów, między innymi faktur. Nieoficjalnie śledczy informują, że wątpliwości budzi zarówno prawidłowość, jak i rzetelność niektórych wydatków. Nikomu obecnie nie postawiono zarzutów, a śledztwo toczy się w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Piotr Nowak2019.02.4 17:46
Jedni chcą saunę i solarium, a inni - ci skromni i krystalicznie uczciwi, praktycznie pustelnicy - chcą mieć "tylko" dwie 200 metrowe wierze... Tak! To jest właśnie "pokora i praca" Tia....
Piotr Nowak2019.02.4 17:51
tzn ja oczywiście "wierze" że im się to należało, ale chodziło mi o "wieże" ;) (ułomny pseudo system komentarzy nie daje możliwości poprawek ani usuwania - bo robił go 7 latek w basicu)
Adam M.2019.02.4 20:10
Ułomny Piotruś użala się nad systemem i sobą?Postaw sobie dwie wieżę z klocków LEGO.