05.07.19, 13:07Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL, edytowane

Tak PiS idzie po zwycięstwo! Znamy program konwencji w Katowicach

Już dziś po południu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczyna się trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości oraz jego partnerów koalicyjnych. Politycy partii rządzącej nie ukrywają, że jest to początek kampanii wyborczej. 

Podczas konwencji odbędzie się 16 sesji plenarnych i ponad 60 paneli specjalistycznych, z których wykuje się program partii na jesienne wybory.  Głos zabierze ok. 400 mówców. Będą to zarówno politycy, jak i eksperci. Zjednoczona Prawica zaprezentuje nam zarys propozycji, które w kampanii wyborczej będą stanowić podstawę nowego programu. 

Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Myśląc Polska 2019" i nawiązuje do spotkania polityków i ekspertów, zorganizowanego przez PiS w lipcu 2015 roku. Głównym organizatorem jest wicepremier Piotr Gliński. Jak zapowiadał kilka dni temu polityk, formacja rządząca chce pokazać swój potencjał programowy. Minister wskazał, że zdecydowana większość zapowiedzi z kongresu sprzed 4 lat została zrealizowana lub jest realizowana. Jak zapowiedział Gliński, nie zabraknie również nowych pomysłów programowych.

"Będę mówił o wiarygodności i o obowiązku, jaki politycy mają wobec społeczeństwa. Naszym obowiązkiem jest przedstawianie programu, realizowanie go i raportowanie społeczeństwu"-podkreślił wicepremier w rozmowie z TVP Info. Wystąpienie Piotra Glińskiego o 16.00 otworzy kongres. Następnie rozpoczną się trwające do wieczora sesje plenarne oraz panele eksperckie. W piątkowych dyskusjach poruszane będą tematy m.in. ochrony środowiska, polityki energetycznej, Europy Karpat i nowoczesnego Wojska Polskiego.

Z kolei na sobotę zaplanowano dziewięć sesji plenarnych dotyczących takich kwestii, jak m.in. finanse publiczne, edukacja czy ochrona zdrowia. Przewidziano również wystąpienia liderów Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski, a także premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremier Beaty Szydło. W sobotę także odbędą się panele eksperckie, poświęcone m.in. "Unii Europejskiej wobec wewnętrznych wyzwań", Trójmorzu, energetyce obywatelskiej i prosumenckiej, Polsce wschodniej, oraz kulturze i mediom publicznym.

Niedziela upłynie pod znakiem systemu sprawiedliwości, "e-Państwa" i "Miasta Plus". Dyskusje panelowe poświęcone będą m.in. Wojskom Obrony Terytorialnej, geopolityce energii, sprawiedliwości społecznej i informatyzacji. Odbędzię się także panel zatytułowany "Przemysł stoczniowy dla Śląska". W niedzielę po południu prezes Prawa i Sprawiedliwości podsumuje konwencję. Kongres w Katowicach ma być wstępem do kampanii wyborczej. 

"Posłowie nie wybierają się na wakacje, ograniczymy zagraniczne wyjazdy służbowe do tych niezbędnych, gdzie nasi posłowie uczestniczą w rozmaitych delegacjach międzynarodowych, będziemy się starali, żeby wszyscy raczej pracowali na miejscu"-podkreślił szef klubu PiS, Ryszard Terlecki. 

 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Mirek2019.07.5 15:52
Odsunięcie magdalenkowej żydokomuny od władzy spowodowało ostry atak na rząd PiS . Przez 8 lat rządów ukradli 450 miliardów złotych . Gdyby te ogromne pieniądze zainwestować w gospodarkę to Polska byłaby dzisiaj w zupełnie innym miejscu . Dlatego ja będę głosował na PiS . Polska ma nareszcie rząd który dba o swoich obywateli .
JUZ NIGDY ZYDOKOMUNO NIE BEDZIE JAK BYLO2019.07.5 15:09
TY MATEUSZ UWAZASZ ZE PARTIA OSZUSTOW TO UCZCIWI PODATNICY AKTO UKRADL POLAKOM 350 MILIARDOW ZLOTYCH KRASNOLUDKI . PRZEZ 8 LAT ZYDOM ZYLO SIE SUPER ALE POLAKOM BARDZO CIEZKO .
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2019.07.5 15:04
ZYDOKOMUNA PRZEZ 8 LAT ROBILA WSZYSTKO ZEBY MAXMALNIE OKRADAC POLAKOW ZEBY NISZCZYC POLSKIE ZAKLADY ZEBY ZA GODZINE PRACY DAWAC POLAKOM 5 ZL I WYGANIAC POLAKOW NA SZPARAGI DO NIEMIEC.
Mateo2019.07.5 15:04
To lipa. Chciałem wrócić do ojczyzny z emigracji w przyszłym roku. Ale skoro wygrywają to nici z powrotu.
JUZ NIGDY ZYDOKOMUNO NIE BEDZIE JAK BYLO2019.07.5 15:24
MATELO LIPA TO PARTIA OSZUSTOW TATUS Z SYNKIEM JUZ DAWNO OTYM WIEDZIELI.
Mateusz2019.07.5 14:59
Program PIS w skrócie -Zabranie pieniędzy uczciwym podatnikom -Danie tych pieniędzy patologii -Podnoszenie podatków w celu zalepienie dziury budżetowej (Którą matoły jedne swoimi programami socjalistycznymi, i wysokimi podatkami powiększają) Program platformy -YYyyyyyyy Pisiory zuueeeeeeeee -yyyyy Odsuniemy pis od władzyyy -Naprawimy Polskę (A koniec końców zrobią co pis, czytaj program PIS'u)
Hi, hi...2019.07.5 15:45
da da towariszcz durak popracujcie towariszcz nad polskom jazykom
Mateusz2019.07.5 19:28
Aż musiałem co oznacza słowo ''durak'' Wytykasz mi rzekome pochodzenie Rosyjskie, co za tym idzie komunistyczne poglądy, a wychodzi na to, że znasz język Rosyjski lepiej ode mnie, pieerdolony pajacu.
robaczek 2019.07.5 14:53
JAREK JAREK JAREK!! wodzu ty nasz!! ty nasze słońce narodu! ty nasz mężu stanu! ty nasza żono kota! tylko ty! i nikt wiecej!!! Gierek Gierek! kurde znaczy: JAREK JAREK!! marzy wam sie PRL co miśki. mentalnie jednak tam jestescie. i to was najbardziej wkur... ;] nie chem ale muszem ;] hihihih
Marcin2019.07.5 14:48
Może niektórzy się zdziwią, ale chcę wygranej totalnej PiSu... takiej po całości, i bez brania jeńców... Skończy sie mówienie o winie Tuska, że nam opozycja przeszkadza, oraz tęczowi ;) Całkowity totalitaryz i despotyzm... wzięcie na siebie totalnej odpowiedzialności za totalnie wszystko, na szczeblu Państwowym, i powiatowym (z tym trudniej) Ną swiecie hossa, na świecie bessa... wszystko do słoja i zamieszać... co wyjdzie, i czy bedzie zjadliwe dla rządzących... wypija piwo które nawarzą... a Naród umęczony, z nimi :D Morawiecki wypowiedział się na temat zadłużenia Polski... możemy się pochwalic, a jest czym! ... że jesteśmy ósmym krajem z ponad 220, z najwiekszym zadłużeniem 30 miliardów na same co roczne odsetki, i się zwieksza O ukrytym długu nikt nie gada... moze to miraż , albo inna atrapa ...jak to jest przy stole pokerskim? SPRAWDZAM!!! ;p
denaturat artystyczny2019.07.5 14:00
Z perspektywy czasu widać, że największy propagandowy sukces PO czyli budowanie autostrad był również okazją do nadużyć. Wielu ludzi straciło wtedy dorobek życia
bbb2019.07.5 14:17
A teraz ludzie tracą zdrowie z nerwów, gdy widzą jak pis za ich ciężko wypracowane pieniądze kupuje sobie głosy meneli
denaturat artystyczny2019.07.5 14:23
zdrowie tracą tylko głupi czyli mamy selekcję naturalną. Oczyszczanie gatunku
bbb2019.07.5 14:25
No tak mądrzy nie pracują, tylko żyją na zasiłkach
denaturat artystyczny2019.07.5 14:38
Po prostu arystokracja
Cogito ergo sum2019.07.5 13:58
Program Platformy polegał aby pieniądze podatników przepuścić przez Vatowskie karuzele. Mieli pomagierów i beneficjentów także za granicą.
Unijna brocha2019.07.5 13:43
Jedyny ich "program" to kupowanie głosów za pieniądze podatników.
qwerty2019.07.5 14:23
i posadzić swoich na intratnych stanowiskach