Tadek: W III RP zbrodniarzy traktuje się jak bohaterów - zdjęcie
02.05.14, 17:00Tadek Firma Polkowski (fot. Niewygodna Prawda/Facebook/archiwum prywatne Tadka)

Tadek: W III RP zbrodniarzy traktuje się jak bohaterów

7

Tadeusz Polkowski jest inicjatorem akcji „Burza”, która ma na celu promowanie historii Polski. Na czym polega ten projekt? Przede wszystkim na propagowaniu wiedzy oraz pewnej stronie praktycznej, aby nie pozostała ona jedynie suchą teorią – tłumaczył raper na antenie Telewizji Republika.

„Polska jest w bardzo złej kondycji na wielu płaszczyznach i historia może być tutaj źródłem dumy” – przekonywał Polkowski. W jego przekonaniu projekt „Burza” ma także zmyć piętno hańby po tym, jak Sejm zadecydował o pozbawieniu przywilejów kombatanckich organizacji niepodległościowych.

Polkowski jest oburzony tym, jak dziś w Polsce traktowani są bohaterowie. „Człowiek, który dawał się zarzynać za Polskę, odznaczony Virtuti Militari, najwyższym odznaczeniem bojowym, jakie miała Rzeczpospolita, musi chodzić i prosić o jałmużnę” – argumentuje.

Beb/Telewizja Republika 

Komentarze (7):

anonim2014.05.2 17:11
Święta prawda! Katy komuchy ,oprawcy ludobójcy, żydokomuna dziś na salonach. Obrzydliwe!!
anonim2014.05.2 18:35
Taka nędzna liberalno - lewicowa władza wychwalająca komuchów którzy majątek zdobyli mordując uczciwych Polaków.
anonim2014.05.2 18:55
Zbigniew Herbert - "Wilki" Ponieważ żyli prawem wilka historia o nich głucho milczy pozostał po nich w kopnym śniegu żółtawy mocz i ten ślad wilczy szybciej niż w plecy strzał zdradziecki trafiła serce mściwa rozpacz pili samogon jedli nędzę tak się starali losom sprostać już nie zostanie agronomem ,,Ciemny" a ,,Świt" - księgowym "Marusia" - matką ,,Grom" - poetą posiwia śnieg ich młode głowy nie opłakała ich Elektra nie pogrzebała Antygona i będą tak przez całą wieczność w głębokim śniegu wiecznie konać przegrali dom swój w białym borze kędy zawiewa sypki śnieg nie nam żałować - gryzipiórkom - i gładzić ich zmierzwioną sierść ponieważ żyli prawem wilka historia o nich głucho milczy został na zawsze w dobrym śniegu żółtawy mocz i ten trop wilczy.
anonim2014.05.2 19:27
A kogo obchodzi zdanie marnego rapera? tzw. wack mc
anonim2014.05.2 19:29
Rzuciłem okiem na komentarze i jestem bardzo, ale to bardzo zniesmaczony. Częstochowski Poeta kompletnie się już pogrążył, ryje już po dnie i wydrapuje je. Jakiś pajac Wojciech_Polak pisze rzeczy, za które należą się porządne baty. Co tu się wyrabia na Frondzie? Odechciewa się tu zaglądać i czytać.
anonim2014.05.3 4:14
rtm. Pilecki 25 maja 1948 krzyk bólu karty historii rozdziera to UB morduje naszego bohatera...
anonim2014.05.3 21:54
@Hugo możesz sobie nawet bandytom ołtarzyki stawiać - nie nazywaj jednak tego prawdą. Nie mów, że morderstwa i gwałty zadawane przez Ognia, Łupaszkę i innych, to była walka z komuną. To był zwykły bandytyzm i o tym należy uczyć dzieci w szkołach (jak również o złu z ZSRR)