Szwed: PiS skończy z patologiami na rynku pracy - zdjęcie
01.05.17, 14:14fot. rządowe

Szwed: PiS skończy z patologiami na rynku pracy

Prawo i Sprawiedliwość przeprowadziło już wiele zmian korzystnych dla polskich pracowników - a to jeszcze nie koniec! Resort pracy planuje kolejne działania. O szczegółach opowiadał w rozmowie z "Radiem Maryja" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed.

"Mamy dziś najniższe bezrobocie od ponad 26 lat – 8,1 proc., podnieśliśmy płacę minimalną do 2000 zł, ale też wprowadziliśmy stawkę godzinową na poziomie 13 zł. Skończyliśmy z tym, co było zmorą polskich pracowników, czyli stawki na poziomie kilku złotych" - powiedział Szwed.

"Są to ważne zmiany, bo likwidują one tzw. patologie związane z zatrudnianiem na umowy śmieciowe. Ważna jest również informacja dla społeczeństwa, że zmienia się tzw. klimat pracy. Praca jest ważna, ale obecnie zmieniają się warunki pracy i godne stawki płacy. Zadaniem rządu są właśnie te zmiany, które wprowadzamy" - dodał wiceminister.

Pytany o sprawę zakazu lub ograniczenia handlu w niedzielę Szwed wskazał na tę drugą opcję. "Obecnie pracujemy w zakresie sejmowych komisji, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Opinia rządu do tego projektu jest pozytywna [...]. Stanowisko Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest takie, aby ograniczyć handel w niedziele. Mamy dobry przykład ograniczenia handlu w święta i warto to kontynuować" - powiedział.

kk/radiomaryja.pl