Na początku ubiegłego roku opinia publiczna została poinformowana, że w rzeszowskim szpitalu Pro – Familia wykonuje się aborcje. Szpital postanowił zastraszyć położną Agatę Rejman, która ujawniła prawdę o aborcjach w Pro-Familii, a kiedy w sprawie zabrali głos obrońcy życia z Fundacji Pro – Prawo do Życia, wytoczył im sprawy sądowe.

Szpital Pro-Familia na użytek swojego wizerunku odwołuje się do wartości chrześcijańskich oraz autorytetu Kościoła Katolickiego. Dyrekcja poprosiła o poświęcenie placówki ówczesnego ordynariusza rzeszowskiego, biskupa Kazimierza Górnego, na stronie internetowej znajdują się zdjęcia z tej ceremonii i odwołania do symboli chrześcijańskich.

Takie postępowanie narzuca jednoznaczne skojarzenia z obłudą króla Heroda. Apelujemy do szpitala Pro - Familia aby porzucił swoje obłudne praktyki. Zabijanie dzieci przed narodzeniem nie da się pogodzić z chrześcijaństwem, ani z wartościami rodzinnymi, do których szpital odwołuje się w nazwie. Wzywamy dyrekcję Szpitala: Nie bądźcie Herodami!

Petycję do Dyrekcji i właścicieli szpitala Pro-Familia w Rzeszowie można podpisać TUTAJ

MaR/Citizengo.org