Na alarm bije brytyjska organizacja pro-life, która ostrzega, że światowi liderzy proaborcyjnego lobby tragedię wojny na Ukrainie wykorzystują, aby nadal realizować swoje postulaty w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na celu mają oni propagowanie zniesienia prawa do obrony życia poczętego m.in. w Polsce, na Węgrzech i Słowacji.

- Według portalu Right to Life „Wezwanie do działania” obejmuje apel do Unii Europejskiej, rządów darczyńców i społeczności międzynarodowej do sprawdzenia, czy pomoc finansowa nie jest udzielana podmiotom, walczącym z tzw. „równością” w Polsce, na Węgrzech, w Mołdawii, Rumunii, na Słowacji i na Ukrainie – pisze na portalu Vatican News Elżbieta Sobolewska-Farbotko.

Prym w tych działaniach wiedzie federacja Planned Parenthood oraz Amnesty International. Wezwały one Unię Europejską „do podjęcia szybkich i skutecznych środków w celu ułatwienia dostępu do wczesnej aborcji medycznej”.

- Zalecają blokadę finansowania działań pomocowych tym podmiotom, które sprzeciwiają się aborcji, rekomendując organizację usług transgranicznych i telemedycznych, omijających prawo krajów, przyjmujących uchodźców z Ukrainy – czytamy.

Co szczególnie oburzające, autorzy tego skandalicznego apelu rekomendują wykorzystanie wojny do dostarczania pigułek aborcyjnych w zestawach pierwszej pomocy.

Ponadto „światowi liderzy fabryki śmierci ubolewają nad tym, że sąsiedzi Ukrainy, przynajmniej w pewnym stopniu, uznają prawo do życia nienarodzonych dzieci”. Wzywają też do „pilnego wsparcia politycznego, wskazówek i pomocy technicznej dla rządów Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji w celu usunięcia barier prawnych i politycznych”.

Wezwania aborcjonistów zostały wysłane do rządów – domagają się w nich, „aby aborcja i antykoncepcja stały się częścią bezpłatnej, podstawowej opieki zdrowotnej, a świadczeniodawcy otrzymali pełną refundację za świadczenie tych usług uchodźcom z Ukrainy”.

Z informacji przekazanych przez ONZ wynika, że od początku inwazji Rosji na Ukrainie urodziło się ponad 4300 dzieci, a w ciągu najbliższych trzech miesięcy spodziewane jest przyjście na świat około 80 tysięcy dzieci.

 

mp/vatican news