Szokujące słowa Dudy o Macierewiczu! 'Ubeckie metody'... - zdjęcie
16.11.17, 21:15Zdj. Twitter/MON_GOV_PL

Szokujące słowa Dudy o Macierewiczu! 'Ubeckie metody'...

Na Twitterze krąży dość zaskakujące nagranie z warszawskich obchodów rocznicy Święta Niepodległości. Prezydent Andrzej Duda, w asyście ochroniarzy przebijał się przez tłum przechodniów. Wielu chciało zrobić sobie z Dudą zdjęcie, wymienić uścisk ręki, a jedna z osób zadała pytanie o relacje z ministrem obrony narodowej, Antonim Macierewiczem.

Od dłuższego czasu media spekulują o konflikcie między prezydentem Andrzejem Dudą a szefem MON. Ze strony polityków, zarówno tych z otoczenia prezydenta, jak i tych z kierownictwa resortu obrony, wciąż słyszymy "okrągłe" słowa, ale wielu komentatorów jest zaniepokojonych tą relacją. 

"Panie prezydencie, co z panem Antonim, dogadacie się jakoś panowie?"- zapytał prezdenta przechodzień. 

Andrzej Duda odpowiedział, że minister Macierewicz "musi sobie parę rzeczy przemyśleć". Jednak to, co po chwili dodał z uśmiechem na ustach, zabrzmiało dość zaskakująco:

"Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko"- ocenił prezydent. 

Wypowiedź głowy państwa została nagrana przez jedną z osób, a następnie trafiła na Twittera. 

>>>ZOBACZ FILM NA TWITTERZE<<<

 

 

 

Zabrzmiało to co najmniej szokująco, zważywszy na działalność opozycyjną szefa MON w czasach PRL, a także- na przerażającą historię śmierci ojca Antoniego Macierewicza w listopadzie 1949 r. 

ajk/Twitter, Fronda.pl