„Homoseksualnie nastawieni biskupi mają dużo, dużo większą skłonność do tuszowania nadużyć seksualnych, które w 80 proc. dotyczą nastoletnich chłopców” – uważa były katolicki kapelan Gene Gomulka, który doniósł o próbie ukrywania molestowania seksualnego w wojsku przez swojego ówczesnego kościelnego przełożonego, kard. Edwina O’Briena. Gomulka podaje też przykłady heteroseksualnych księży, którzy są jego zdaniem prześladowani przez swoich pro-homoseksualnych biskupów.

„Jest naprawdę nieuniknione, że dojdzie do starć pomiędzy homoseksualnymi lub skłaniającymi się ku homoseksualizmowi prałatami a księżmi o orientacji heteroseksualnej, którzy (...) uważają homoseksualne napastowanie za przestępstwo, a zachowanie homoseksualne za całkiem obrzydliwe” – mówi były kapelan armii USA.

Gomulka wykazuje, że według badań „ponad połowa biskupów USA ma nastawienie homoseksualne”, a w związku z tym będą oni wybierać homoseksualistów na swoich sekretarzy, wikariuszy generalnych i kanclerzy. To z kolei musi prowadzić do prześladowania księży, którzy nie chcą wykazać się „ślepym posłuszeństwem” i przestać mówić o homoseksualnym napastowaniu.

Ks. Eduard Perrone, ks. Paul Kalchik oraz ks. Mark White to zdaniem Gomulki przykłady takich kapłanów w USA, którzy ucierpieli z powodu eksponowania zła homoseksualizmu wśród duchowieństwa. Mówiąc o prześladowaniu wymienionych księży przez ich biskupów, Gomulka zauważa: „interesujące jest to, że wszyscy ci prałaci są albo homoseksualistami, albo za takich są uważani przez swoich księży, albo co najmniej są silnymi zwolennikami LGBT, podczas gdy wszyscy ci księża, przeciwko którym podjęli kroki, mają skłonności heteroseksualne”.

Wspomniani księża spotkali się według Gomulki z odwetem, gdyż zwrócili „uwagę na powiązanie pomiędzy homoseksualizmem a wykorzystaniem nieletnich przez duchownych”. Emerytowany kapelan marynarki wojennej USA podkreśla także, że represje doświadczane przez heteroseksualnych księży, nie spotykają ich tylko ze strony biskupów, ale również homoseksualnych duchownych, którzy zostali obsadzeni na stanowiskach przez przyjaźnie nastawionych do nich biskupów.

Gomulka uważa pesymistycznie, że szanse heteroseksualnych księży na wsparcie z Watykanu „za mówienie prawdy są bardzo niskie”. Komentując jego słowa Bradley Eli powołał się na badania ks. prof. Dariusza Oko z roku 2012 eksponujące skalę homoseksualnej siatki w Kościele.

jjf/ChurchMilitant.com