Szokujące: Heteroseksualni duchowni prześladowani w USA?  - zdjęcie
01.05.20, 18:25Fot. via Pixabay

Szokujące: Heteroseksualni duchowni prześladowani w USA?

31

„Homoseksualnie nastawieni biskupi mają dużo, dużo większą skłonność do tuszowania nadużyć seksualnych, które w 80 proc. dotyczą nastoletnich chłopców” – uważa były katolicki kapelan Gene Gomulka, który doniósł o próbie ukrywania molestowania seksualnego w wojsku przez swojego ówczesnego kościelnego przełożonego, kard. Edwina O’Briena. Gomulka podaje też przykłady heteroseksualnych księży, którzy są jego zdaniem prześladowani przez swoich pro-homoseksualnych biskupów.

„Jest naprawdę nieuniknione, że dojdzie do starć pomiędzy homoseksualnymi lub skłaniającymi się ku homoseksualizmowi prałatami a księżmi o orientacji heteroseksualnej, którzy (...) uważają homoseksualne napastowanie za przestępstwo, a zachowanie homoseksualne za całkiem obrzydliwe” – mówi były kapelan armii USA.

Gomulka wykazuje, że według badań „ponad połowa biskupów USA ma nastawienie homoseksualne”, a w związku z tym będą oni wybierać homoseksualistów na swoich sekretarzy, wikariuszy generalnych i kanclerzy. To z kolei musi prowadzić do prześladowania księży, którzy nie chcą wykazać się „ślepym posłuszeństwem” i przestać mówić o homoseksualnym napastowaniu.

Ks. Eduard Perrone, ks. Paul Kalchik oraz ks. Mark White to zdaniem Gomulki przykłady takich kapłanów w USA, którzy ucierpieli z powodu eksponowania zła homoseksualizmu wśród duchowieństwa. Mówiąc o prześladowaniu wymienionych księży przez ich biskupów, Gomulka zauważa: „interesujące jest to, że wszyscy ci prałaci są albo homoseksualistami, albo za takich są uważani przez swoich księży, albo co najmniej są silnymi zwolennikami LGBT, podczas gdy wszyscy ci księża, przeciwko którym podjęli kroki, mają skłonności heteroseksualne”.

Wspomniani księża spotkali się według Gomulki z odwetem, gdyż zwrócili „uwagę na powiązanie pomiędzy homoseksualizmem a wykorzystaniem nieletnich przez duchownych”. Emerytowany kapelan marynarki wojennej USA podkreśla także, że represje doświadczane przez heteroseksualnych księży, nie spotykają ich tylko ze strony biskupów, ale również homoseksualnych duchownych, którzy zostali obsadzeni na stanowiskach przez przyjaźnie nastawionych do nich biskupów.

Gomulka uważa pesymistycznie, że szanse heteroseksualnych księży na wsparcie z Watykanu „za mówienie prawdy są bardzo niskie”. Komentując jego słowa Bradley Eli powołał się na badania ks. prof. Dariusza Oko z roku 2012 eksponujące skalę homoseksualnej siatki w Kościele.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze (31):

Moshe Cvel2020.05.2 8:28
Gomulka żadnych badań statystycznych nie przedstawił . Należy przyjąć ,że jest ich ok4% tak jak jest w społeczeństwie USA.
Maria Blaszczyk2020.05.2 15:17
Ciekawa jestem, jak chciałbyś coś takiego "zbadać". Normalnie po prostu się pyta ludzi i oni mówią, a my zakładamy, że często tak, jak jest. Ale kościół to jest tak homofobiczna instytucja, że nie liczyłabym na ich szczerość. W każdym razie - żadne amerykańskie szacunki nie zjeżdżają poniżej 15%, a najwyższe to koło 50%. Np. w sondażu przeprowadzonym w Los Angeles Times w 2002 r. wśród 1854 księży, 9% zidentyfikowało się jako geje, a 6% jako „gdzieś pomiędzy, ale bardziej po stronie homoseksualnej”. Zapytani, czy w ich diecezji lub zakonach istnieje „subkultura homoseksualna” (zdefiniowana jako „określona grupa osób, która ma własne przyjaźnie, spotkania towarzyskie i słownictwo”), 17% księży odpowiedziało „zdecydowanie”, a 27% odpowiedziało „prawdopodobnie”; 53% księży wyświęconych w ciągu ostatnich 20 lat (1982–2002) stwierdziło, że taka subkultura istniała w seminarium. Raporty bardziej obiektywne, np. dotyczące śmiertelności na AIDS w l. 80. księża katoliccy w USA umierali na choroby związane z AIDS w tempie 6 razy wyższym niż w populacji ogólnej. A zgódźmy się, że większość mężczyzn zarażonych HIV nie zaraziło się nim od kobiet, to jest wysoce mało prawdopodobny przebieg zdarzeń. https://www.latimes.com/archives/la-xpm-2002-oct-20-me-gaypriest20-story.html https://actupny.org/YELL/catholicpriests.html
Torchwood2020.05.2 8:03
" a księżmi o orientacji heteroseksualnej, którzy (...) uważają homoseksualne napastowanie za przestępstwo" Czyli heteroseksulne napastowanie dla tych księży to już nie jest przestępstwo? No tak, Kościół Katolicki, którego święta księga uznaje kobiety za własność ojców/mężów i w której karą za gwałt jest przymusowe małżeństwo ze zgwałconą.
gośka2020.05.1 23:40
a jacy molestują dziewczynki? homo czy hetero?
basetla2020.05.1 21:05
Duchowni katoliccy mają byc aseksualne, a nie hetero, czy homo.
Jana2020.05.2 8:54
Powiedz o tym Panu Bogu w modlitwie.
ZERRO2020.05.1 20:51
Większość polskich kardynałów jest homo a nie hetero.
Marcel2020.05.1 21:00
To tak jak w Pis
Ujawniać ich i na taczki2020.05.1 20:33
Każdego syfiastego pedała który poszedł na kiecola rozpoznaje z mili. Zdradza ich wszystko od wyglądu po gadkę skończywszy na poglądach. Omijam te szmaty z daleka, nigdy bym nie poszedł do takiego do spowiedzi. Nie powiedzieli własnym matkom, że są ciotami tylko obmyślili sobie plan ukrycia pod płaszczykiem powołania.
marek2020.05.1 20:24
Każdy zdrowo myślący i inteligentny człowiek wie że to homoseksualiści molestują, gwałcą i napastują nieletnich. W każdym środowisku nie tylko kapłańskim ci degeneraci którym wmówiono że ich choroba nie jest chorobą i jest ok prześladują niewinne dzieci szczególnie chłopców bo tych jest najwięcej molestowanych i gwałconych wśród dzieci! Już dawno homoseksualnych zboczeńców powinno się izolować i leczyć a przede wszystkim wykluczyć dostęp tych chorych osobników do dzieci. Niestety co poniektórzy ulegli chorej homopropagandzie i uwierzyli że tzw "geje" to zupełnie nieszkodliwe osobniki a ich orientacja jest normalna?! To wielki BŁĄD i KRZYWDA wyrządzona dzieciom!!!
bogdanus2020.05.1 19:58
....a Franciszek milczy i nic nie robi
trzygrosze2020.05.1 19:44
Fronda w ulubionym anturażu. Wychodzą kompleksy i nielubienie księży.
lilu2020.05.1 19:41
Święcenia homoseksualisty na kapłana są zdecydowanie nieważne. Przecież od kilkudziesięciu lat obowiązuje przepis kanoniczny zakazujący przyjmowania homoseksualnych mężczyzn do seminariów. Oznacza to, że kogoś takiego jak ksiądz homoseksualny zwyczajnie nie ma! Może być co najwyżej homoseksualista podszywający się pod katolickiego księdza, który podczas święceń zataił prawdę dotyczącą własnych sodomickich skłonności. Sądy kanoniczne powinny orzekać nieważność takich święceń podobnie jak orzekają nieważność sakramentu małżeństwa zawartego z osobą, która zataiła np. chorobę psychiczną.
Marcel2020.05.1 19:43
I masz babo placek. Święcenia nieważne, a ksiądz gej jest.
lilu2020.05.1 19:50
Dla ateistów pewnie placek, a dla Katolików przebieraniec. To tak jakby np. Twój ojciec miał czerwona legitymację PZPR i jeszcze drugą milicyjną ale w tajemnicy ochrzcił cię w kościele.
leszczyna2020.05.2 0:41
Taki chrzest był nieważny?
lilu2020.05.2 5:45
W KK, aby udzielić chrztu, w specyficznych warunkach, wystarczy inny ochrzczony. Jednak gdybym wiedział, że kapłan jest sodomita to nigdy nie dałbym mu własnego dziecka do ochrzczenia.
Maria Blaszczyk2020.05.2 15:06
To co możesz zrobić? Podsunąć mu atrakcyjną kobietę, żeby go uwiodła czy jak? Zresztą, ludzie niekoniecznie sypiają tylko z osobami jednej płci. Naprawdę nie wiem, jak chciałbyś "dowiedzieć" się czegoś takiego.
Maria Blaszczyk2020.05.2 15:03
Ups... To ta instytucja powinna zostać bez dużej części pracowników...
TakaPrawda2020.05.1 19:17
NIEMOŻLIWE! Przecież według polskich biskupów i katolickich mediów takich jak Fronda, w Kościele nie ma żadnej homoseksualnej "koronkowej mafii", w ogóle homoseksualistów nie ma, nie mówiąc o pedofilach. Nie ma żadnych powodów do niepokoju i grzebania w nieskazitelnej instytucji. To wszystko kłamstwo i potwarz! Proszę się rozejść i zapomnieć co przeczytaliście w tym artykule, pod groźbą bycia uznanym za lewaka i masona!
ALE SYF2020.05.1 18:47
PODEJRZEWAŁEM ŻE KK TO SYF ALE NIE SĄDZIŁEM ŻE AŻ TAKI. TO JEST DNO DNA! KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST BARDZIEJ OBRZYDLIWY NIŻ SZAMBO I GÓWNO MNIEJ ŚMIERDZI NIŻ TAKI PRAŁAT PEDAŁ I PEDOFIL. JAK WAM KATOLICY NIE WSTYD WYZNAWAĆ TO ZŁO?
Terezjusz2020.05.1 19:01
Również z logiką na bakier. Kurs podstawowy logik przerobići, a potem do poprawki.
Marcel2020.05.1 19:41
Terezjusz, Sami zainteresowani mówią, że jest problem, a ty wiesz lepiej i mówisz, że nie ma. powołujesz się na logikę i tym samym sobie strzelasz sam w kolano i stopę. To jak ze złodziejem- złapany mówi, że to nie jego ręka. Zmień te narracje z logiką bo się ośmieszasz.
Moshe Cvel2020.05.2 8:30
ALEK TY SAM SYFEM JESTEŚ ZAŁÓŻ SE KONDOMA NA GŁOWĘ .
Jana2020.05.2 8:52
Nie wstyd mi ,bo wiarę opieram na slowie Bożym czytając ewangelię n i e zaś głupie komentarze do plote.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.1 18:42
Czyli wychodzi na to, że: "Heteroseksualni biskupi mają dużo, dużo mniejszą skłonność do tuszowania nadużyć seksualnych, które w 80 proc. dotyczą nastoletnich chłopców" No, brawo. A może, a może, tak nieśmiało napiszę, tak głupio jak zawsze ... może nie należy w ogóle, no tak prawie zawsze nie wykorzystywać seksualnie nastoletnich chłopców? Tak prawie zawsze? No, wtedy problem tuszowania będzie marginalny? Ale się wygłupiłem ... biskup nie posuwający chłopców? To absurd. Głupi jestem ....
stort 2020.05.1 18:42
No i do tego doprowadził celibat. Kto szedł na księdza?
Terezjusz2020.05.1 18:59
Z logiką na bakier. Tak jakby wśród żonatych nie było rozpustników, pedofilów i homoseksualistów.
Marcel2020.05.1 19:31
Tak, tylko, że żonaci nie mają za zadanie głosić słowa bożego. Także z ta logiką to przemyśl sobie na spokojnie.
TM2020.05.1 18:40
Zupełnie realnie może okazać się, że przyszłością Kościoła będzie "Kościół bez duchownych" jako etap przejściowy głębokich zmian. Tak stanie się w przypadku dalszego braku reakcji hierarchów na patologię homoseksualną wśród duchowieństwa. Jeśli Kościół zdecydowanie i w krótkim okresie czasu nie pozbędzie się z szeregów duchownych osobników homoseksualnych udających jedynie duchownych, to Kościół bez hierarchii będzie jedyną formą akceptowaną przez wiernych. Normalni wierni to osoby heteroseksualne, rodziny składające się z kobiety i mężczyzny wychowujących dzieci. Tęczowe fanaberie nie są w niczym potrzebne do życia i wyznawania wiary wiernym Kościoła.
Marcel2020.05.1 18:40
No to dvpa.